Kurzemes Vārds

23:16 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mana dienagrāmata

Klienti – tiesa, studenti – augstskola
Pēteris Pupiņš, zvērināts advokāts

23.februāris, sestdiena.
Tā kā darbdienās jāceļas agri, arī sestdienu rītos par sevi atgādina ierastais celšanās laiks. Pasaku sev, ka ir taču sestdiena, brīvdiena, un noguļu stundiņu ilgāk. Sestdiena ir vienīgā īstā brīvdiena, kad atļaujos nedomāt par darbu. Priekšpusdienā kopā ar sievu Airu un jaunāko meitu Zaigu dodamies iepirkties. Vakarpusē ķeros pie grāmatu lasīšanas. Šodien pabeidzu lasīt Paulu Koelju grāmatu "Alķīmiķis". Iesaku to izlasīt arī citiem! Secinu, ka ļoti labprāt priekšroku dodu filozofiskai literatūrai. Jehūda Berga grāmatu "Kabalas spēks" jau esmu izlasījis, nu pie tās esmu ķēries otro reizi. Bet šoreiz – lai izstudētu.

24.februāris, svētdiena.
Atkal atļauju sev ilgāk pagulēt. Svētdienās kopā ar sievu mēdzam doties pastaigās, līdzi ņemot melno labradoru Ringu. Šosvētdien vecākā meita Liene nolēmusi aizbraukt uz Bernātiem un līdzi ņem arī suni. Svētdienās mums ir tradīcija – visiem septiņiem ģimenes locekļiem kopā paēst pusdienas. Darbdienās tas nav iespējams, jo katram savas gaitas un mājās pārnākšanas laiks. Pusdienas gatavo Liene. Viņai tiešām labi izdodas!

Pēcpusdienā pārskatu plānotāju, sāku gatavoties nākamās nedēļas darbiem. Tā kā pirmdienas vakarā jālasa lekcija studentiem, jāsagatavojas arī tai. Gatavošanās paņem vairāk laika nekā pati lekcijas vadīšana.

25.februāris, pirmdiena.
No rīta birojā uzklausu klientus, kas atnākuši uz konsultāciju. Pēcpusdienā kopā ar klientu dodamies uz prokuratūru, lai konsultētu klientu procesuālo darbību laikā. 3.kursa studentiem pulksten 19 sākas lekcija Baltijas Starptautiskās akadēmijas Liepājas filiālē. Temats – noziegumi pret dabu, pret vidi. Par pasniedzēju krimināltiesībās strādāju jau astoto gadu, un man šis darbs patīk. Saku tā: "Tas ir mans hobijs, ne peļņas darbs". Ir patīkami būt starp jauniem cilvēkiem, topošiem kolēģiem, dalīties pieredzē. Bet studenti zina manu nostāju. Tie, kas mācās, lai tikai iegūtu augstskolas diplomu, ir viena kategorija, taču tie, kas studē, lai kļūtu par juristiem – otra. Pēdējos tramdu krietni vairāk!

26.februāris, otrdiena.
Iepriekšējā nedēļā pārstāvēju divus klientus divās krimināllietās. Viņi izteica vēlēšanos pārsūdzēt pirmās instances tiesas spriedumu, tādēļ ķeros pie sūdzību sagatavošanas. Gatavojot sūdzību otrās instances tiesai, atkal jāiedziļinās katras krimināllietas būtībā, tiesas spriedumā, jāanalizē un jāmeklē juridiska iespēja grozīt spriedumu klientam par labu. Visu esmu padarījis un no biroja varu aiziet neparasti agri, jau pulksten piecos. Mājās iemetu aci datorā, ziņu portālos paskatoties, kas notiek Latvijā, pasaulē. Iznāk laiks arī ziņām televīzijā. Manuprāt, no ticamības viedokļa raugoties, visdrošākais ziņu raidījums ir kanālā TV3. Pašā vakarā kopā ar sievu noskatāmies viņas iemīļoto filmu žandru – romantisko kino.

27.februāris, trešdiena.
Jau no paša rīta ierodos Liepājas tiesā, kur jānotiek tiesas sēdei, taču to pēkšņi atceļ tiesneša slimības dēļ. Mans klients, tiesājamais, neapmierināts. Uzklausu viņa domas... Tāda jau ir advokāta dzīve un darbs – vienmēr būt starp divām pusēm. Kad noraujas lieta, tas nevienam nav patīkami. Katrs taču savu laiku saplānojis, bet pēkšņi rodas brīvs laiks. Šodien paredzēta vēl viena tiesas sēde. Manu klientu, iepriekš trīs reizes sodīto vīrieti, tiesā par svešas mantas piesavināšanos. Tiesas process nav garš, drīz vien pasludina spriedumu – piespriesta reāla brīvības atņemšana. Klients vēlas spriedumu pārsūdzēt, viņš gribot nosacītu sodu. Man būs jāraksta apelācijas sūdzība. Dienas beigās nogurums. Nē, vagoni nav krauti, bet tikai domāts, spriests, runāts. Garīgā piepūle paņem daudz enerģijas.

28.februāris, ceturtdiena.
Jau agri esmu birojā, lai iepazītos ar krimināllietu, kuru šodien izskatīs. Pārstāvu vienu no jaunietēm, kas apsūdzētas par laupīšanu 2005.gada vasarā. Viņas savu vainu neatzīst. Krimināllieta sarežģīta, izskatīšana velkas garumā. Šoreiz tiesnesis lietas izskatīšanai ieplānojis divas dienas, lai tiesas izmeklēšanu pabeigtu, taču... Atkal procesu atliek, jo nav ieradušies uzaicinātie liecinieki, bez kuriem nevar turpināt. Visi nervozi, bet nevar tiesai pārmest, ka tā velk lietu. Viss notiek, kā prasa likums. Ļoti žēl, ka neesam izauguši līdz Amerikas līmenim, kur katrs pilsonis uzskata par goda lietu būt par liecinieku krimināllietā un liecināt tiesā.

Pēcpusdienā tikšanās prokuratūrā, tad dodos uz policiju, kur mans klients tiek konfrontēts ar liecinieku, lai noskaidrotu neskaidrības lietā. Jāatzīmē, ka krimināllietu izmeklēšanas kvalitatīvais līmenis aug.

29.februāris, piektdiena.
Jau ceturtdien zināju, ka piektdiena būs saspringta, jo tādas tās ir vai katru nedēļu. Rīta pusē esmu Kurzemes Apgabaltiesā, kur izskata divu manu klientu sūdzības par piemēroto drošības līdzekli. Tūlīt pēc tam dodos uz cietumu. Jātiekas ar diviem citiem aizstāvamiem. Kamēr izrunājam klienta problēmas, paiet stundas divas. Nedēļā vismaz reizi nākas aiziet uz cietumu.

Kad diena sliecas uz vakara pusi, apsveru, ka jāsameklē dāvaniņa, pārsteigums sievai. 2.martā paies 40 gadu, kopš apprecējāmies. Atceros, toreiz 1968.gada 2.martā Liepājā bija sniegs.