Kurzemes Vārds

19:29 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājnieki cenšas nepiegružot vidi

Nesen Liepājas rajonā kārtējo reizi atrasta nelegālā izgāztuve. Diemžēl sadzīves atkritumu kalni rodas ne tikai mežos un ceļmalās, bet arī pilsētā. Portālā liepajniekiem.lv pagājušajā nedēļā jautājām, vai esat izmetis atkritumus ceļmalās vai mežos. Prieks, ka lielākā daļa jeb 60 procenti aptaujāto to nav darījuši, vēl 24 procenti izmetuši tikai sīkumus. 10 procenti respondentu atzīstas, ka ir piegružojuši vidi, bet 6 procenti turpina iepriekšējo gružotāju iesākto un savus gružus izmetuši tikai tur, kur jau sakrājies atkritumu kalns.

/ Nu, grūti teikt. Ja godīgi, šķiet, ka mežā nekad neko neesmu izmetis, bet visādos parkos un uz ielas gan, tāpēc slikts esmu arī es. Bet, ja runa ir par mežu piegānīšanu, tad nav nācies to darīt.

/ Fui, fui, fui... Briesmīgi ir cilvēki, kuri piegružo dabu un vietas, kur paši dzīvo. Vai tad pašiem nav pretīgi? Man vienmēr ir pilnas kabatas ar dažādiem papīriņiem, kurus vienkārši neatļaujos izmest uz ielas, bet izmetu tos gružiem paredzētā vietā. Padomājiet arī par dabu!

/ Nobalsoju par "nē", bet laikam es meloju pats sev.

/ Nemēsloju jau nu gan. Godīgi sakot, neizprotu to cilvēku (ja tā vispār viņus var dēvēt) morāli kas kaut ko tādu atļaujas. Braucot ar auto, es savus atkritumus metu uz grīdas salonā, jo man nav grūti tos pēc tam izmest miskastē. Ir pretīgi, ka visas ceļmalas piemētātas ar visādām drazām. Trakākais, ka tur, kur kaut kas jau mētājas, cits Cūkuģīmis savu drazu nosviedīs vispār bez sirdsapziņas pārmetumiem, jo "tur taču jau bija samēslots, es jau to pirmais neizdarīju!".

/ Es arī nobalsoju par "nē", un nemeloju nevienam. Uz mežu neeju un ielās gružus nemetu! Atpūtas vietas vienmēr novācam. Ja arī kāds gružojis, laiks laboties!

/ Nemētāju savus atkritumus ceļmalās un mežos. Un arī pilsētā ne. Nevaru ciest, ka plastmasas iepirkumu maisiņi pavasaros un rudeņos plivinās koku zaros. Kad dzīvoju kojās, tieši pie loga man bija lieli koki, un vienā no tiem kādus divus gadus viens dzeltens mēsls vējā plīvoja.

/ Nemetu un arī savus bērnus mācu rīkoties tāpat. Uz savas ādas esmu izmēģinājusi, ko tas nozīmē, sešus gadus strādājot par sētnieku un redzot cilvēkus, kas šādi rīkojas. Viņiem degunu vietā vajadzētu cūkas šņukuru. Pat, ja blakus ir konteiners, atkritumus nometīs, neaizejot līdz tam.

/ Kurš tad ies atzīties! Ja neviens atkritumus neizmet, tad no kurienes tie rodas?

/ Man nez kāpēc pat prātā nav ienācis, ka atkritumus var izmest kaut kur citur, izņemot atkritumu kastes.