Kurzemes Vārds

02:35 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2., 3. martā

1928.
Pērngad Liepājas apriņķa policija aizturēja Mežu ielā Antonijas Davidaites vieglo automašīnu ar kontrabandistiem Cukuru, Pači un šoferi Davidaiti. Mašīnā atrada divas kannas ar kontrabandas spirtu. Muitas valde auto konfiscēja un šajās dienās pārdevusi izsolē par 1620 latiem kādam viesnīcas "Pēterpils" viesmīlim.

Apgabaltiesa iztiesā prāvu pret Pēteri Vilgutu, kurš precējies divas reizes. Tagad viņš nezin kur aizbēdzis un slepeni salaulājies trešo reizi. Pirmo reizi Vilguts laulības ostā devās 1917. gadā Vitebskas guberņā ar Emīliju Jumelu. Dažus gadus nodzīvojis laulībā, Vilguts nozūd. 1926.gadā katoļu mācītājs viņu salaulā ar Ievu Keki, kura tagad lūdz laulību pasludināt par neesošu. Tiesā abas sievietes satiekas, un Jumeja mierina Keki. Tiek nolemts ar laikraksta "Valdības Vēstnesis" starpniecību aicināt Pēteri Vilgutu ierasties tiesā 4 mēnešu laikā.

1938.
Liepājas pilsētas ugunsdzēsēju stacijā uzstādīta jauna automātiska ugunsgrēkus izziņojoša centrāle, kurā ir jauni automātiski darbojošies signālaparāti. Liepāja sadalīta četros rajonos. Divi atrodas Vecliepajā, divi – Jaunliepājā.

Liepājā vecs ubagu paradums ir mēneša pirmajā dienā ubagot veikalos. Savu "darbu" tie uzsāk jau agri no rīta, tikko veikali atvērti. Tādēļ arī veikalnieki šai dienai sagatavo vairāk sīknaudas. Policija veic ubagu aizturēšanu un pārbauda, vai aizturētie tiešām cieš trūkumu un vai viņi nesaņem pabalstu no pilsētas valdes.

1948.
Liepājas apriņķa lauksaimniecības kooperatīvās savienības maiznīcas Brāļu ielā un Priežu ielā nesen vairāk nekā par 500 kilogramiem palielināja savu diennaktī ražoto maizes daudzumu. Sāka ražot arī tādus maizes izstrādājumus, kādus līdz šim dažādu tehnisku iemeslu dēļ nebija iespējams ražot. Arī restorāna "Jūra" konditoreja palielinājusi savu produkcijas daudzumu par 35 procentiem.