Kurzemes Vārds

10:49 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Pirāti" pieveica mūsu Ērgli

Inita Gūtmane

Aizvadītajā sestdienā Ventspilī norisinājās nacionālās "Eirovīzijas" dziesmu konkurss, kurā noskaidroja, kurš šogad pārstāvēs Latviju starptautiskajā konkursā. Lai gan daudzi liepājnieki cerēja un pēc pusfināla balsojuma pamatoti sprieda, ka mūsu pilsētas talants Andris Ērglis varētu ierindoties pirmajā vietā, taču nekā. Viņš ar Jāņa Strazda un Guntara Rača dziesmu "Broken Lullaby" ieguva 21580 balsis un palika tikai trešajā vietā. Bet apvienība "Pirates of the Sea" saņēma 29228 balsis un varēja svinēt uzvaru. Pēc balsotāju lēmuma viņi būs tie, kas ar zviedru komponēto dziesmu "Wolves of the Sea" maijā dosies uz Serbiju un vēstīs par mūsu valsti.

Daudziem par pārsteigumu otrajā vietā ierindojās dziedātāja Aisha ar vēl vienu zviedru sarakstītu dziesmu "You Really Got Me Going", kas saņēma 22721 balsi. Kopumā par iespēju piedalīties konkursā Serbijā sacentās desmit dziesmas, arī grupa "Deja vu" ar Mārtiņa Freimaņa skaņdarbu "Im a Part of You".

Šogad "Eirovīzijas" dziesmu konkurss notiks Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Tajā piedalīsies 43 valstis, kas patlaban ir "Eirovīzijas" dalībnieku skaita rekords. Šogad konkursam savu dalību pieteikušas divas jaunas dalībvalstis – Azerbaidžāna un Sanmarīno. Ir ieviests arī jauns konkursa formāts – pusfinālā būs jāpiedalās visām dalībvalstīm neatkarīgi no iegūtās vietas pagājušā gada konkursā. Izņēmums ir piecas valstis – Lielbritānija, Vācija, Francija, Spānija, kā arī konkursa rīkotājvalsts Serbija.

Starptautiskā "Eirovīzijas" dziesmu konkursa pirmais pusfināls notiks 20.maijā, bet otrais – 22.maijā, kad startēs arī Latvija. Savukārt izšķirošais fināls būs 24.maijā. LTV demonstrēs abus "Eirovīzijas" dziesmu konkursa pusfinālus, taču balsot par dalībniekiem Latvijas skatītāji varēs 22.maijā, kad pusfinālā piedalīsies mūsu valsts pārstāvji.

Vairāk par nacionālo "Eirovīzijas" dziesmu konkursu, laikraksta "Kurzemes Vārds" un mūziķu iespaidiem lasiet rītdienas numurā.