Kurzemes Vārds

18:35 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Apzog mājokli

Valsts policija pa pastu saņēmusi iesniegumu, ka laika posmā no 17.februāra pievakares līdz 1.marta pusdienlaikam apzagts mājoklis Liepājā, Pīlādžu ielā, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. No mājas nozagti trenažieri, bērnu ratiņi, rotaļlietas, bērnu šūpuļkrēsls, saliekamā gulta, drēbes un darbarīki. Materiālo zaudējumu un citus apstākļus precizē.

Nerespektē tigru

4.martā ap pustrijiem pēcpusdienā pagaidām nenoskaidrots vadītājs, braucot Liepājā pa Cukura ielu un veicot apdzīšanas manevru, nav ievērojis drošu intervālu ar automašīnu "Opel Tigra" un izraisījis sadursmi, apskādējot tigru.

Zvērs iedzen grāvī kravas auto

Spēkošanās ar meža dzīvnieku 4.martā ap pusdesmitiem vakarā bēdīgi beigusies kādam kravas automašīnas šoferim. Automašīnas "Volvo" ar piekabi vadītājs stūrējis spēkratu Rucavas pagastā pa Liepājas – Lietuvas robežas autoceļu, kad ceļa 44.kilometrā mašīnai priekšā uz brauktuves izskrējis meža dzīvnieks. Izvairoties no sadursmes, šoferis nav ticis galā ar spēkrata vadību un nobraucis no ceļa grāvī.

Iekāro balzamu

Otrdien Liepājas veikalos turpinājuši rosīties garnadži. Ap sešiem vakarā veikalā "Lielie logi", Kuršu laukumā, aizturēts 1970.gadā dzimušais Ingus, kurš nesamaksājis par divām "Rīgas Melnā balzama" pudelēm 12,98 latus. Savukārt ap vieniem dienā Cukura ielas veikalā "Maxima" aizturēts 1966.gadā dzimušais Jurijs, kurš zadzis preci 13,99 latu vērtībā. Turklāt pēc zādzības mēģinājuma atklājies, ka vīrietis Latvijā dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas. Par to noformēts protokols.

Novērš pašnāvību

5.martā nepilnu stundu pēc pusnakts ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Daugavas ielu 12, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Palīdzību lūguši policijas darbinieki, jo bija saņemta informācija, ka kāds cilvēks draud izdarīt pašnāvību. Glābēji, izmantojot autokāpnes, nokļuvuši uz ceturtā stāva lodžijas. Tās durvis no iekšpuses atvēris vīrietis. Pašnāvības draudi tādējādi novērsti.

Dzīro pieturā

3.martā ap pulksten 10.30 Pašvaldības policijas darbinieki saņēmuši sūdzību, ka autobusu pieturā Brīvības ielā 98 divas personas lieto alkoholiskos dzērienus. Uz policistu prasību pārtraukt likumpārkāpumu, vīrieši nav reaģējuši, kā arī nav pakļāvušies policistu likumīgajām prasībām un nepiedienīgiem vārdiem apsaukājuši likumsargus. Vīriešiem sastādīti protokoli par alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā un sīko huligānismu.

Deg kūla

4.martā dažas minūtes pirms desmitiem vakarā ugunsgrēks izcēlies Slimnīcas ielā 1. Degusi kūla 100 kvadrātmetru platībā. Glābēji lēš, ka aizdegšanās iemesls bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni.

Laupītājus sēdinās uz tiesas sola

Valsts policija Prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi lietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par vairākiem noziegumiem, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka šā gada 13.janvārī veikalā "100% sports", Klaipēdas ielā 62, Liepājā, aizturēts 1980.gadā dzimušais Nikolajs, kurš mēģināja no veikala iznest slēpošanas jaku, nesamaksājis par to 99,99 latus. Turklāt pēc aizturēšanas viņš uzvedās agresīvi. Policijas pārvaldē, Bāriņu ielā 3, vīrietis izsita aizturēšanas telpas kameras durvju stiklu.

Izmeklējot notikušo, atklājās vēl vairāki Nikolaja grēki. Viņš tika turēts aizdomās saistībā ar kādu notikumu 3.janvāra naktī Lielajā ielā pie Svētās Trīsvienības baznīcas. Tur pie kāda 1990.gadā dzimuša jaunieša pienāca divi krievu vīrieši un palūdza puisim mobilo tālruni, lai piezvanītu, pēc kā tālruni neatdeva. Izmeklējot lietu, atklājās, ka viens no viņiem bijis Nikolajs, kurš telefonu bija piesavinājies.

Visas trīs epizodes, kurās aizdomās turamais ir Nikolajs, nodotas prokuratūrai kriminālvajāšanai pēc trim Krimināllikuma pantiem – par zādzības mēģinājumu, par laupīšanu un par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. Nikolajam kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

J.Knīse piebilda, ka policija atklājusi vēl kādu likumpārkāpumu. Kriminālvajāšana uzsākta arī pret 1987.gadā dzimušo Juriju, kurš tika aizturēts par laupīšanu šā gada 6.janvārī. Ap pussešiem no rīta Pasta ielā minētais vīrietis nolaupīja mobilo tālruni "Samsung" 1975.gadā dzimušam vīrietim. Telefons atgūts. Jurijam uzrādīta apsūdzība par svešas kustamas mantas nolaupīšanu.

Pazudušais zēns, visticamāk, klaiņo

3.martā pazudušais deviņus gadus vecais zēns trešdien vēl nebija atradies. Tiesībsargi pieļauj iespēju, ka viņš, visticamāk, klaiņo. Šādu versiju policija izvirzījusi pēc pārrunām ar zēna radiniekiem. Liepājas pilsētas un rajona Policija pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse atzina, ka zēnam bijusi tieksme uz klaiņošanu, tomēr līdz šim viņš vienmēr nakšņojis mājās.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka policija meklē 1999.gadā dzimušo Aleksandru Postevoju, kurš 3.martā ap pulksten 12.30 izgāja no Liepājas 5.vidusskolas un pazuda. Zēna pazīmes: augums 140 centimetru, kalsna miesas būve, tumši, īsi mati un tumši pelēkas acis. Bija ģērbies gaiši pelēkā vējjakā, zilas krāsas džinsa auduma biksēs, sarkanos puszābakos ar lipekļa aizdari, zaļā cepurē, ar gaiši zilu mugursomu. Aleksandram uz labā vaiga ir neizteikta rēta no suņa koduma. Viņa rokas ir saskrāpējis kaķis, un uz kreisās kājas nedaudz zem ceļgala ir stikla griezuma rēta. Policija aicina visus, kuru rīcībā ir informācija par pazudušā zēna atrašanās vietu, zvanīt pa tālruni 3404531, 3404533, 3404502, 112 vai vērsties tuvākajā policijas nodaļā.