Kurzemes Vārds

10:33 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Jo ātrāk, jo labāk
Andris Ivanovs, stividorkompānijas "Duna" valdes loceklis

Tikko Liepājā atklāts aviokompānijas "Air Baltic" birojs un solīts, ka drīzumā no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ varēs lidot ar lidmašīnu trīs reizes dienā. Domāju, tas ir pozitīvi. Biznesmeņiem, kas brauc uz galvaspilsētu darīšanas, noteikti ir izdevīgi, ja var aizlidot agri no rīta un, ja viss paspēts, doties atpakaļ jau pusdienlaikā, nevis gaidīt līdz vakaram.

Mūsu uzņēmuma darbinieki gan vairāk no Liepājas lidostas izmanto avioreisus uz Hamburgu un Kopenhāgenu, kur dodas darba darīšanās. Cik dzirdēts, tie, kuri lido, piemēram, no Lielbritānijas un citām Eiropas valstīm uz Latviju, arvien biežāk izvēloties vispirms doties uz Kopenhāgenu un pēc tam no tās lidot uz Liepāju. Tā dara arī rīdzinieki, jo tā sanākot izdevīgāk, nekā lidot uzreiz uz Rīgu. Esmu manījis, ka Liepājas lidostu starptautiskajiem reisiem uz Kopenhāgenu un Hamburgu vai no tām uz Liepāju sākuši izmantot arī lietuvieši un citi. Pārsvarā tie ir uzņēmēji, jo, lai arī cik bagāts būtu biznesmenis, tomēr viņš skaita naudu un ekonomē, tāpēc arī izmanto lidojumus, kas ir lētāki un izdevīgāki.

Žēl, ka šogad netiks uzsākti reisi vēl uz citām Eiropas pilsētām, kā bija plānots. Toties tiek solīts, ka nākamgad no Liepājas varēs lidot uz Maskavu un Sanktpēterburgu. Tas ir apsveicami. Jo vairāk un ātrāk, jo labāk. Atceros, ka padomju laikos no Liepājas lidostas kursēja daudzi avioreisi, vairāk gan uz toreizējās Padomju Savienības pilsētām. Būtu labi, ja arī tagad lidojumu ģeogrāfiju varētu paplašināt gan uz rietumiem, gan austrumiem.

Valdībai noteikti jāatbalsta reģionālās lidostas, tā dara arī daudzās Eiropas valstīs. Lidosta nav tikai prestižam, kaut gan, protams, investoru acīs tas ir papildu pluss, ja pilsētā ir starptautiskā lidosta. Visvairāk lidosta ir svarīga tieši kontaktu paplašināšanai, biznesa attīstībai, tā veicina tūrisma attīstību, savukārt, palielinoties tūristu plūsmai, pilsētā ienāk vairāk naudas, vairāk var pelnīt veikalnieki, viesnīcnieki, atpūtas industrijas pārstāvji utt. Lidostas attīstība nāk par labu visiem pilsētas un reģiona iedzīvotājiem, pat tiem, kuri nelido.