Kurzemes Vārds

20:13 Piektdiena, 17. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 6. martā

1928.
Kā ziņo, prāmju satiksmes jautājums starp Liepāju un Stokholmu virzoties uz priekšu. Liepājā ieradies zviedru inženieris Andersons, lai iepazītos ar ostu un noskaidrotu citus būtiskus jautājumus.

Kaiju ielā katoļu kapsētā kapu kopēja pie kādas kopiņas atrod lupatās ievīstītu ap 4 mēnešus veca puisēna līķi. Vardarbības pazīmes netiek konstatētas. Māti meklē.

Laikraksts precizē Antonijas Davidaites automašīnas pārdošanu izsolē. Kā zināms, tajā atrasts kontrabandas spirts, un izsolē auto iegādājies kāds viesnīcas "Pēterpils" viesmīlis. Noskaidrojas, ka viesmīlis bijis tikai starpnieks, un auto par 1620 latiem ieguvis kāds lauku lielrūpnieka uzņēmums.

1938.
Sēru vēsts. Miris bijušais Vācijas konsuls Liepājā Alfrēds Zēligmans. Savulaik viņš mūsu pilsētā nodibināja bekona fabriku "Mariots un Zēligmans", kas tagad pārgājusi "Bekona eksporta īpašumā".

Restorāna "Olimpija" traktiera slēgšanas laikā vairāki vīrieši atteikušies atstāt telpas. Ieradušies kārtībnieki. Vīrieši sabuntojušies arī uz ielas. Bārā atradies 27 gadus vecais Alfrēds Smiltnieks, kas pārējiem uzsaucis: "Turaties, puiši!" un sāpīgi iespēris kārtībniekam Jānim Pliukšim pa vēderu. Apgabaltiesa Smiltnieku soda ar vienu gadu pārmācības namā.

1948.
Latviešu vidusskolas telpās notiek LPSR Ministru padomes priekšsēdētāja vietnieka E.Ostrova referāta "Komunistiskās partijas manifesta 100 gadi" priekšlasījums, bet dzelzceļnieku klubā Liepājas kultūras un izglītības darbiniece Ļebedeva lasa referātu par Starptautisko sieviešu dienu. Pēc referāta – Liepājas dzelzceļnieču pirmrindnieču godināšana un mākslinieciski priekšnesumi.