Kurzemes Vārds

16:31 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunie profesionāļi pārved medaļas

Daina Meistere

31.arodvidusskolas audzēkņi – topošie celtniecības amata pratēji – atgriezušies no Rīgas, kur Ķīpsalā izstādes "Skola – 2008" laikā notika konkurss "Jaunais profesionālis – 2008". Liepājnieki ieguva profesionāļu atzinību. Un, strādājot izstādes apmeklētāju acu priekšā, jaunos profesionāļus uzrunāja iespējamie darba devēji, vaicājot: "Ko jūs, zēni, darāt pēc skolas?" Liepājnieki šajā vērienīgajā izstādē ar teatrālu uzvedumu "Neskati vīru no cepures" arī prezentēja savu skolu.

Deleģēšanai uz Rīgu Liepājas 31.arodvidusskola izvēlējās topošos apdares darbu speciālistus. Ivars Daugins un Kaspars Rancāns apgūst skārdnieka profesiju, viņi mācās 2.kursā. Konkursa laikā zēniem bija uzdevums apjumt namu. Viņi ne tikai veidoja jumtu, bet arī no skārda izlocīja notekcaurules un tās uzlika. Liepāja ir vienīgā arodvidusskola Latvijā, kur var iemācīties skārdnieka amata stiķus, un arī žūrijas vērīgā acs novērtēja jauno liepājnieku darbu. Audzēkņi atgriezās ar zelta medaļu, diplomu, kas apliecina viņu meistarību, un balvām.

Artūrs Veikmans no 3.kursa kopā ar citu Latvijas celtniecības specialitāšu arodvidusskolu audzēkņiem piedalījās tapešu līmēšanas konkursā. Ne jau nu taisna siena ar jau gatavām sloksnēm bija jānoklāj, bet gan glezna jāizveido – ar visu rāmi un skatu. Liepājnieks bija sagatavojis jūras skatu, lai tādējādi demonstrētu piederību pilsētai jūras krastā. Artūrs ieguva sudraba medaļu, taču līdz zeltam pietrūka tikai viena punkta. Jānis Palaps demonstrēja savu skolā apgūto flīzētāja māku. Uzdevums bija sarežģīts, tāds, lai varētu parādīt gan veiklību, gan precizitāti. Arturs Pjulze veidoja dekoratīvo apmetumu pēc rasējuma. Abiem tikai mazliet pietrūka līdz medaļām. "Konkursā mēs piedalījāmies pirmo reizi. Bija gan interesanti, gan satraucoši rādīt savu māku publiski, gaidīt žūrijas vērtējumu, iepazīt citu arodvidusskolu audzēkņu prasmi," pastāstīja topošie celtnieki. Viņi visi atzina, ka tā ir bijusi interesanta pieredze, jo bijis jāstrādā izstādes apmeklētāju acu priekšā un jāizliekas, ka nemaz nedzird viņiem veltītās replikas un uzmundrinājumus. Lai gan bijis patīkami, redzot, ka viņus slavē un pat piedāvā darbu.

"Bet mums vēl jāmācās," saka puiši, slavējot skolotājus Dainu Tvoronoviču, Ludvigu Jankovski, Aleksandru Orlovu un Ojāru Kalvi, kuri viņu darbam dzīvoja līdzi klātnē, un skolotāju Svetlanu Priedi par mācību laikā iemācīto.