Kurzemes Vārds

11:07 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Kaut kā tomēr pietrūka
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā SK "Liepājas metalurgs" savā laukumā spēkojās ar vienu no galvenajām konkurentēm cīņā par trešo vietu regulārajā čempionātā – komandu "Avantis/Turība", dramatiskā mačā pārākas tomēr izrādījās rīdzinieces, svinot uzvaru ar 69:63 (17:17, 16:20, 12:11, 18:21).

Iepriekšējo spēļu raksturs liecināja, ka arī šoreiz uzvarētājs varētu izšķirties tikai pašā mača galotnē. Tiesa, šai cīņai bija visai nozīmīga loma – lielā mērā izšķīrās regulārā čempionāta trešās vietas liktenis.

Metalurģēm spēles pirmās minūtes bija veiksmīgas, taču, lai arī izdevās panākt 6:0 savā labā, pārsvars varēja būt vēl lielāks, jo mūsējām neizdevās realizēt soda metienus un arī pustālos. Uz brīdi viss ar aizsardzību bija kārtībā, tomēr drīz vien parādījās robi, par kuriem liepājnieces nekavējoties tika sodītas, un spēles gaita līdzsvarojās. Neliels pārsvars gan bija Pētera Višņēvica ("Avantis/Turība" treneris, salīdzinot ar iepriekšējām reizēm, bija neredzēti mierīgs) trenētajām basketbolistēm, lielā mērā tāpēc, ka mājiniecēm neizdevās tikt galā ar viešņu līderi Aneti Horeliku, kura vakar metienos no tālās distances demonstrēja izcilu sniegumu, turklāt līdz ar pirmā puslaika beigām tieši viņa spēja trāpīt izmisuma metienu gandrīz no laukuma centra, panākot savai komandai četru punktu pārsvaru.

Izņemot Sabīni Niedolu, šajā cīņā ne tuvu savas labākās spēles aizvadīja pārējās tradicionālās pamatsastāva spēlētājas, taču, par laimi, Līvijas Alpes–Lūkas cerības attaisnoja māsas Līnes un arī Kristīne Bauze, kuras tieši ar savu agresivitāti spēja rīdzinieces sanervozēt. Šķiet, savu labāko spēli "Liepājas metalurga" komandā vakar aizvadīja Daiga Līne, kurai roka nenotrīcēja tieši svarīgākajos spēles brīžos. Pēc viņas precīziem metieniem neilgi pirms mača beigām liepājnieces atguva vadību, tomēr vēl savu vārdu līdz galam nebija teikusi Horelika, kura patiešām meta ar apskaužamu precizitāti, kas beigu beigās arī bija izšķiroša. Mūsējās cīnījās līdz galam, un, lai arī tikai brīnums pēdējā minūtē metalurģes varēja glābt no zaudējuma, cīņa bija līdz pēdējai sekundei. To apzinājās arī Pēteris Višņēvics, kurš tomēr nespēja visas 40 minūtes savaldīgi nosēdēt uz rezervistu soliņa un savas komandas basketbolistes skaļā balsī apsauca dažādos rupjos vārdos. Droši vien tāda ir viņa darba metodika. Rezultatīvākā "Liepājas metalurga" komandā atkal bija Sabīne Niedola, kura guva 26 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" dāmas aizvadīs svētdien, izbraukumā tiekoties ar zaudējuma rūgtumu vēl neizjutušajām līderēm – "Cēsu" basketbolistēm.


Lauris Freibergs turpina gatavoties
Andris Sudmalis

Turpinot gatavoties 2008.gada MX1 pasaules čempionātam, kas pēc mēneša sāksies Nīderlandē, grobiņnieks Lauris Freibergs piedalījies starptautiskās sacensībās Lielbritānijā.

Ne jau pirmo reizi savā karjerā Lauris piedalījās sacensībās Britu salās, un arī "Hawkstone Park" trase jau bija iepazīta, bet tik labus laika apstākļus miglainajā Albionā sportistam vēl nebija nācies baudīt. Līdz ar to arī braukšana sagādāja vairāk baudas nekā parasti Anglijā.

Pirmajā braucienā Freibergs no 11.pozīcijas startā aizkļuva līdz 7.vietai finišā. Otro braucienu mūsējais iesāka sekmīgāk, jau pēc pirmā apļa noslēdzot vadošo piecnieku, taču brauciens tika pārtrauks un notika atkārtots starts. Šoreiz Laurim klājās vēl labāk, un pēc pirmā apļa sportists ieņēma 4.vietu. Līdz finišam savu pozīciju viņam noturēt gan neizdevās, bet vēl viena 7.vieta braucienā kopvērtējumā viņam ļāva ierindoties 6.vietā un kvalificēties superfinālam.

Tajā piedalījās 18 labākie MX2 klases braucēji un 22 MX1 sportisti. MX2 braucējiem tika dots piecu sekunžu handikaps, kas spēkošanos padarīja aizraujošāku. Lauris jau no paša starta turējās MX1 braucēju līdergrupā, kas kopvērtējumā nozīmēja 20.pozīciju. Dažus apļus līdz brauciena beigām Freibergs kopvērtējumā bija pakāpies uz 12.vietu, bet tad krita. Skāde motociklam bija pietiekami nopietna, lai nevarētu turpināt sacensības – saliekta stūre un bojātas bremzes. Par laimi, Lauris nopietnus savainojumus nav guvis.

Pēc desmit dienām L.Freibergs piedalīsies Nīderlandes atklātā čempionāta pirmajā posmā.


Stellai Heiblihai aizejot

Mūžībā aizgājis vēl viens cilvēks no tās paaudzes, kas palīdzēja ievadīt Liepājas sporta panākumu ceļu. 86 gadu vecumā mirusi viena no titulētākajām mūsu pilsētas basketbolistēm Stella Heibliha.

Liepājas basketbols sevi Latvijas arēnā vispirms pieteica ar uzvarām sieviešu sacensībās, pagājušā gadsimta 30.gadu beigās vairākkārt izcīnot Latvijas vicečempiona, bet 40.gadu beigās četras reizes arī čempiona nosaukumu. Un šajās komandās spēlēja Stella Heibliha, kuru vienīgo no liepājniecēm tolaik uzaicināja Latvijas izlasē.

Atvadījusies no Latvijas mēroga sacensībām, viņa līdz pat 50 gadu vecumam pārstāvēja rūpnīcu "Sarkanais metalurgs" pilsētas meistarsacīkstēs basketbolā, volejbolā, rokasbumbā. Un cik moža un dzīvespriecīga bija savas slavas laikos, tik arī tad, kad zaudēja abas kājas. Heiblihas kundze mita Veco ļaužu namā Ganību ielā un cītīgi sekoja līdzi visām sporta norisēm, daudzu desmitu gadu garumā rūpīgi apkopojot basketbola, futbola un hokeja spēļu rezultātus. Un priecājās ik reizi, kad viņu apciemoja kādreizējās komandas biedrenes un arī Latvijas sporta leģenda Uļjana Semjonova.