Kurzemes Vārds

21:04 Pirmdiena, 28. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Sieviešu dienā – dūriens krūtīs

Kārtējo reizi pierādījies, ka svētkus bez sīvā svinēt neprotam. Un sekas nav izpalikušas – skurbulī pastrādāti vairāki likumpārkāpumi. Turklāt agresīvi uzvedušies ne tikai kungi, bet arī sievietes.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 9.martā nepilnu stundu pēc pusnakts nepatīkami beigušās Sieviešu dienas svinības kādam 1978.gadā dzimušam vīrietim. Alkohola lietošanas laikā 1971.gadā dzimusi sieviete vairākas reizes iedūrusi ar nazi viņam krūšu kurvja rajonā. Pēc nogādāšanas Liepājas Reģionālajā slimnīcā secināts, ka brūces, par laimi, ir virspusējas. Tomēr policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

Savukārt 8.martā Valsts policijā reģistrēti divi iesniegumi, kad vīrieši pacēluši roku pret savām faktiskajām sievām, nodarot viņām miesas bojājumus.

Bet prāvam skaitam ļaužu svētkus pārmēru lietotas grādīgās dziras dēļ nācies pavadīt atskurbtuvē. Kā pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, 7., 8. un 9.martā Īslaicīgās aizturēšanas telpās žvinguļa izgulēšanai ievietoti – 23 vīrieši un trīs sievietes.

Apzog garāžu

9.martā ap pulksten 11.30 Pulkveža Brieža ielā konstatēts, ka uzlauzta garāža. Saimnieks policijai norādījis, ka no tās pazudis elektriskais ūdens sildītājs, čuguna kamīns, stacionārais frizētavas matu fēns un frizētavas bērnu krēsls. Radīts materiālais zaudējums gandrīz 500 latu apmērā. Policijā par zādzību uzsākts kriminālprocess.

Badalaukā atrod bumbu

9.martā ap pusdiviem dienā Embūtes pagastā, teritorijā "Badalauks", atrasts nesprādzis kara laika lādiņš. Par laimi, lādiņš atrasts vietā, kur tas neapdraudēja apkārtējos iedzīvotājus. Par kārtējo kara laika mantojumu paziņots Nacionālo bruņoto spēku sapieriem, kas sprādzienbīstamo priekšmetu neitralizējuši.

Iestūrē grāvī

8.martā ap pusseptiņiem vakarā Grobiņas pagastā avarēja automašīna "Mitsubishi Galant", ko stūrēja 1984.gadā dzimis vadītājs. Braucot pa vietējās nozīmes ceļu, šoferis neizvēlējās piemērotu ātrumu, netika galā ar auto vadību un nobrauca no ceļa.

Pārtrauc maigošanos

8.martā piecas minūtes pirms astoņiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Lielo ielu. Zvanītājs informēja, ka kāds vīrietis uzmācoties jaunietei. Notikuma vietā likumsargi konstatēja, ka skvērā uz soliņa sēž vīrietis, bet viņam klēpī jauniete ar atvērtu jaku un biksēm. Abas personas bija iereibušas. Vīrietis apgalvoja, ka jauniete esot viņa draudzene, savukārt jauniete skaidroja, ka vīrieti nepazīstot. Pārbaudot personas datus atklājās, ka jauniete ir nepilngadīga, tāpēc viņa tika nodota Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem. Savukārt apreibušo vīrieti vispirms nogādāja Īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai, bet pēc tam viņš tika nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Palīdz iedzīvotājiem

7.martā ap pusdiviem dienā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Ugāles ielu 7, kur palīdzība bija nepieciešama piecstāvu mājas iedzīvotājiem. Neapskaužamā situācijā bija nonākusi kāda sieviete. Viņa bija izgājusi uz balkona, bet tā durvis bija aizcirtušās, izspundējot sievieti ārpusē. Savukārt dzīvoklī atradās pusotru gadu vecs bērniņš. Glābēji atlauza dzīvokļa durvis, tādējādi iekļūstot mājoklī, un no iekšpuses atvēra balkona durvis, atbrīvojot sievieti no slazda un ielaižot viņu istabā.

Ātrās palīdzības dēļ mirst cilvēks

Pirmdien pēcpusdienā "Kurzemes Vārds" saņēma šausminošu informāciju – Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku bezatbildības dēļ miris cilvēks.

Mūsu rīcībā esošā informācija vēsta, ka ļaudis ap četriem pēcpusdienā pamanījuši autobusu pieturā pie viesnīcas "Amrita" uz soliņa guļam vīrieti un izsaukuši ātro palīdzību. Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki, pat nepārliecinājušies, kas ar vīrieti noticis, nosprieduši, ka gulošais ir kārtējais piedzērušais, un uz izsaukuma vietu nav izbraukuši. Tā vietā viņi izsaukumu pāradresējuši Pašvaldības policijai, lai likumsargi aizbrauc un nogādā dzērāju atskurbtuvē. Kad autobusu pieturā ieradušies policijas darbinieki, izrādījies, ka vīrietis nav piedzēries, bet viņam kļuvis slikti ar sirdi. Pulss bijis ļoti vājš, bet uz ožamo spirtu gulošais vairs nav reaģējis. Uz atkārtoto izsaukumu, saņemtu jau no Pašvaldības policijas darbiniekiem, ātrās palīdzības mediķi ieradušies. Un konstatējuši vīrieša nāvi. Pašvaldības policistiem neatlicis nekas cits, kā izsaukt kolēģus no Valsts policijas.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka Valsts policijas darbinieki ap pulksten 16.30 saņēmuši izsaukumu uz minēto vietu, kur autobusu pieturā uz soliņa gulējis mirušais. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas. Noskaidrots, ka mirušais ir 1941.gadā dzimis vīrietis. Mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnas ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni.

"Kurzemes Vārda" rīcībā esošā neoficiālā, bet drošā informācija vēsta, ka šis nav pirmais gadījums, kad ātrā palīdzība neizbrauc uz izsaukumu, ja tiek ziņots par sabiedriskās vietās gulošiem cilvēkiem. Informācija tiek pāradresēta Pašvaldības policijai. Līdzīga situācija esot bijusi arī pagājušajā mēnesī, kad Lielajā ielā 2 pa logu izlēca sirmgalve. "Iespējams, ka sievieti pēc kritiena vēl bija iespējams glābt, taču ātrā palīdzība pēc izsaukuma saņemšanas to caur "112" pāradresēja Pašvaldības policijai. Kad mediķi ieradās uz atkārtoto izsaukumu, sieviete no gūtajām traumām jau bija mirusi," aizrādīja informators.

Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase "Kurzemes Vārdam" skaidroja, ka medicīnisko palīdzību izsaucis kāds zēns: "Slimnīca izvērtēs notikušo. Tiks noskaidrots, kāpēc mediķi uz notikuma vietu nedevās paši, bet izsauca policiju. Viens no iemesliem varētu būt apstāklis, ka fonā skanēja smiekli. Tas dzirdams sarunas ierakstā un varēja liecināt par viltus trauksmi. Vēl viens iemesls, kāpēc mediķi pāradresēja izsaukumu policijai, varētu būt arī tas, ka pirms 20 minūtēm bija saņemts līdzīgs izsaukums, kur izrādījās, ka cilvēkam nav vajadzīga medicīniskā palīdzība, bet viņš ir piedzēries." I.Grase uzsvēra, ka neviens no iemesliem gan nenoņem atbildību no dispečera, izvērtējot situāciju. Taču viņa aicina ļaudis saprast, ka ik dienu mediķi saņem ievērojamu skaitu viltus izsaukumu. Tāpat viņa aicina pret izsaukumiem izturēties nopietni, nesmieties, izsaucot palīdzību.