Kurzemes Vārds

07:18 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 11.martā

1928.
Pētera tirgū maiznieks Ernests Strautiņš, pārdodot maizi, smēķējis, pelnus birdinādams uz maizes. Kārtībnieks viņam par to aizrāda, bet maiznieks atcērt: "Ej pātarus skaitīt!" Maiznieku sauc pie atbildības.

Uz apsūdzēto sola inteliģenta izskata sieviete – 22 gadus vecā Anna Mazevska, dzimusi Ritlere. Kā noskaidrojas, nelabojama zagle jeb, pareizāk sakot, kleptomāne. Sodīta jau vairākas reizes. Šoreiz viņa apsūdzēta divās zādzībās. Otīlijas Kruklandes ēdienu veikalā Mazevska nozagusi lietussargu 10 latu vērtībā. Otru zādzību viņa izdarījusi Suvorova ielā 16, kur frizierim F.Šmitam nozagusi bārdas nazi, tējkaroti, pelnu trauciņu un dažas sīkas lietas. Sods ir ļoti bargs: 2 gadi pārmācības namā un tiesību zaudēšana. Ārsts gan izsakās, ka Mazevska ir garīgi slima, jo nozagto mantu vērtība ir niecīga.

1938.
Liepājas valsts komercskolā nodibinājies Latvijas jaunatnes Sarkanā Krusta pulciņš. Tajā ir 65 dalībnieki. Pulciņu vada skolotājs E.Kreicmanis. Svinīgo atklāšanas aktu vada teoloģijas students Ozols. Pulciņu apsveic Liepājas valsts komercskolas direktors A.Šneiders.

Žanis Tālmanis kopā ar savu draugu pastaigājas gar Karostas kanālu. Piepeši, uzsaukdams draugam: "Sveiks…", meties ūdenī. Draugam, paķerot tuvumā esošo laivu, izdodas Tālmani no ūdens izvilkt. Laivai tuvojoties krastam, viņš atkal metas kanālā un vairs neuzpeld. Tālmanis ir neprecējies, dzīvojis Rīgā.

1948.
Republikas valdība pieņēmusi lēmumu, sākot ar 1948.gada 1.februāri, paaugstināt pamatskolu, septiņgadīgo skolu un vidusskolu skolotāju algas par 15 procentiem. Līdz ar to paaugstināsies arī šo skolu direktoru, pārziņu un mācību daļu algas. Izdienas pensijas visiem tiem, kuru darba stāžs pedagoģiskajā darbā ir ne mazāks par 25 gadiem, 40 procentu apmērā no jaunajām darba algu likmēm. Skolotājiem – pensionāriem, kuri pārtraukuši darbu pirms jauno algu noteikšanas, pensijas maksājamas 40 procentu apmērā no tās darba algas, kādu viņi saņēma pensijas piešķiršanas laikā.