13:55 Trešdiena, 20. novembris

Līderi joprojām tie paši
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē sporta zālē "Celtnieks" tika aizvadīti kārtējie mači "Hansabankas" Amatieru basketbola līgā jeb pilsētas čempionātā. Bez zaudējumiem joprojām turpina cīnīties komandas "LPA" un "Mērnieks.lv".

Sestdien tika izspēlētas iepriekš divas pārceltās trešās kārtas spēles, kurās par pārsteigumu var uzskatīt "Vērgales" basketbolistu negaidīti pārliecinošo uzvaru pār komandu "Duna/Robežsardze". Jau spēles pirmajā pusē vērgalnieki ieguva vairāk nekā 30 punktu pārsvaru, ko nosargāja arī līdz mača beigām, visā spēlē svinot uzvaru ar 89:61. Otra cīņa starp komandām "LPA" un "LDC" izvērtās gana spraiga – ja sākumā vadībā atradās "LDC", tad otrajā puslaikā studenti apliecināja savu pārākumu gan meistarībā, gan fiziskajā izturībā – 81:70.

Dienu vēlāk ceturto kārtu ievadīja jau pieminētie līderi – "LPA" basketbolisti, kuri jau pirms mača, šķiet, varēja būt droši par kārtējo panākumu, jo viņiem pretī stājās absolūtie autsaideri – "Asfalta" puiši, kuri arī šoreiz bija bezspēcīgi un dabūja pamatīgu pērienu, atkal ļaujot pretiniekam gūt vairāk par simts punktiem – 53:103. Pārliecinošu sniegumu ar Artūru Freimani priekšgalā turpina demonstrēt otra bez zaudējumiem spēlējošā komanda – "Mērnieks.lv", kas šoreiz gan stipri līdzīgā spēlē ar 83:73 pārspēja "Vērgales" vienību, bet "Ramirent" sagādāja kārtējo zaudējumu komandas "Duna/Robežsardze" basketbolistiem – 91:75. Jāatzīmē, ka "Ramirent" rindās kārtējo veiksmīgo spēli aizvadīja Guntars Trabliks, kurš sameta 35 punktus. Pie uzvaras tika arī komanda "Interspiro", kas ar 92:60 sagrāva "LDC" basketbolistus, savukārt pirmo panākumu turnīrā izcīnījuši pērnā gada čempioni "Liepājas papīra" puiši, kas ar 95:56 bez īpašām pūlēm apspēlēja "Kraukļus".

Jau šās nedēļas nogalē Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes sporta zālē tiks aizvadītas nākamās kārtas spēles.

Sezona beigusies uz pozitīvas nots

Latvijas florbola virslīgas regulāro sezonu ar uzvaru pabeiguši FK "Kurši", kas izbraukumā ar 7:6 (1:2, 1:3, 4:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja "Ķekavas" florbolistus. Līdz ar to liepājnieki turnīru noslēdza devītajā pozīcijā, kas arī nākamajā sezonā garantē vietu virslīgā.

Kaut arī mūsējo nometnē cīņa par vietu izslēgšanas spēlēs jau bija beigusies, regulārā čempionāta pēdējai spēlei bija visai nozīmīga loma – "Kuršu" un "Ķekavas", kā arī "Latvijas Avīzes" un "ASK/Lielvārdes" savstarpējos mačos izšķīrās liepājnieku un Lielvārdes florbolistu liktenis, precīzāk, kura no šīm komandām aizvadīs pārspēles ar pirmās līgas otrās vietas ieguvējiem. Protams, ka papildu mačus nevēlējās ne viena, ne arī otra vienība. Jā, "Kurši" bija labākā situācijā, jo pēdējā kārtā nebijā jātiekas ar turnīra tabulas augšgala komandu, tomēr pretinieks par mūsējiem bija relatīvi spēcīgāks.

To apstiprināja mača pirmā puse – neskatoties uz to, ka rezultātu atklāja liepājnieki, Ķekavas florbolistiem bija ievērojams pārsvars un krietni vairāk bīstamu momentu pie Imanta Vīnkalna sargātajiem vārtiem. Vairākkārt mūsu vārtu vīrs glāba komandu, taču arī veiksme bija "Kuršu" sabiedrotā, jo pēc mājinieku metieniem bumbiņu vismaz sešas reizes atvairīja vārtu stabs. Pēc iespaidīgās ķekavnieku ofensīvas liepājnieki pamazām atguvās, un spēles gaita izlīdzinājās, tomēr arī otrajā periodā, pateicoties labākai realizācijai, mājinieki kontrolēja notikumus laukumā un šķita, ka viesiem uz labvēlīgu beigu iznākumu ir grūti cerēt. Tiesa, trešajā ceturtdaļā "Kurši" krietni palielināja apgriezienus uzbrukumā un daudzie metieni pa kādreizējā Latvijas junioru izlases spēlētāja Jāņa Bramaņa vārtiem deva kāroto rezultātu – pēc izlases kandidāta Raita Buša un komandas kapteiņa Ginta Siliņa sologājieniem jau neizšķirts – 6:6, kas ļāva domāt par uzvaru. Pamatlaika beigās liepājnieki vairāk spēku koncentrēja rezultāta nosargāšanai, jo viens punkts ļoti lielā mērā varēja izšķirt vietu sadalījumu tūlīt aiz labāko astoņnieka. Novest cīņu līdz papildlaikam mūsējiem arī izdevās, taču piecu minūšu laikā neviena no komandām zelta vārtus tā arī nespēja gūt un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienu sērijā, kura iesākās pagalam neveiksmīgi – abu vienību pirmie divi mēģinājumi beidzās ar vārtsargu uzvaru, taču punktu mačam pielika Gints Siliņš, kurš trešajā piegājienā meta nekļūdīgi. Vēl mazliet gan "ASK/Lielvārdes" florbolisti mūsējiem lika panervozēt, jo cīņā ar "Latvijas Avīzi" viņi pašā spēles sākumā izvirzījās vadībā, tomēr mača otrajā pusē viss nostājās savās vietās, un FK "Kurši" sezonu noslēdza devītajā vietā, kas arī nākamsezon garantē vietu virslīgā.

Liepājnieki bieži viesi Kuldīgā

Nedēļas nogalē Kuldīgas vieglatlētikas manēžā atkal notikušas kārtējās sacensības, šoreiz Kuldīgas kausa izcīņa, kurā ar panākumiem startējuši Liepājas sporta skolas "Daugava" audzēkņi.

Mūsu vieglatlētu treneris Jēkabs Kupšis pastāstīja, ka Kuldīgā sacensības notikušas divas dienas, taču liepājnieki startējuši tikai pirmajā no tām. Dalībnieki esot sabraukuši ne tikai no Kurzemes, bet arī no Palangas un Klaipēdas, tādējādi no sportiskās puses sacensības bijušas visai spraigas. Tiesa, arī šādā konkurencē mūsējiem trīs zelta un divas sudraba godalgas – 600 metru distancē "A" vecuma grupā ātrākais bija Igors Vikainis (1:30,81), bet meitenēm uzvarēja Egija Šlisere (1:46,76). Šajā distancē Liepājai uzvara arī "B" grupā, kur zēnu konkurencē nepārspēts palika Matīss Rebāns (1:37,37), bet no daiļā dzimuma pārstāvēm labākā no mūsējām bija Sintija Zeļenkova (1:47,59). Vēl viena liepājniece Agnese Pujate izcīnīja otro vietu 60 metru barjerskrējienā – 9,97.

Tagad vieglatlētikā ir tāds kā pārtraukums pirms gaidāmās vasaras sezonas, kuru ievadīs Latvijas čempionāts krosā.

Tikai pārliecinošas uzvaras
Andris Sudmalis

Liepājas telpu futbola čempionātā turpinās otrā posma spēles. Tagad savā starpā spēlē pirmā posma abu apakšgrupu pirmo trīs vietu ieguvēji, un visos mačos tika fiksētas itin pārliecinošas uzvaras.

Cīņā par 7. – 12.vietu "Martens" ar 1:4 piekāpās "Nīcas" futbolistiem, un tā pagājušajā nedēļā bija uzvara ar mazāko vārtu starpību. Vēl vienā sešinieka komandu spēlē "Unifex" ar 10:5 pārspēja grobiņniekus.

Savukārt cīņā par 1. – 6.vietu divus ļoti pārliecinošus panākumus guva favorīti. "Tosmares kuģu būvētavas" futbolisti ar 7:2 uzvarēja "Saskaņas centru", bet "UPTK" ar 8:0 sagrāva "KNAB".

Šoreiz bez zelta

Rīgā noslēdzies Latvijas junioru čempionāts džudo cīņā, kurā veiksmīgi startējuši Liepājas Kompleksās sporta skolas trenera Vaclava Jažēviča audzēkņi. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šoreiz gan mūsējiem nācās samierināties ar sudraba un bronzas medaļām.

Liepājnieku treneris Vaclavs Jažēvičs pastāstīja, ka Latvijas čempionātā piedalījušies pieci mūsējie un četri no viņiem stājušies uz goda pjedestāla. Līdz finālam spēja aizkļūt viens no mūsu cīkstoņiem Oļegs Koņko (līdz 81 kg) un, lai arī priekšsacīkstēs liepājnieks izskatījās pārliecinoši, cīņā par zeltu, spēkojoties ar Eiropas junioru čempionāta medaļnieku rīdzinieku Aigaru Mīlenbergu, viņam, atklāti sakot, bija maz izredžu uz uzvaru, un Koņko zaudēja acīm redzami, tiesa, arī otrā vieta viņam ir labs sasniegums, jo īsā laikā liepājnieks mainījis vairākas svara kategorijas. Vēl trīs liepājniekiem bronzas medaļas – Guntars Briļjonoks (līdz 81 kg), Valērijs Meļihovs (līdz 73 kg) un Aleksejs Jažēvičs (līdz 73 kg). Jāatzīmē, ka trenera dēls Aleksejs sacensībās startēja ar pirksta traumu, tādēļ arī viņam bija grūti aizkļūt līdz finālam. Tikai mazliet, lai stātos uz goda pjedestāla, pietrūka liepājniekam Markam Zinovenko (līdz 66 kg), kurš cīņā par trešo vietu tomēr zaudēja un galarezultātā ierindojās piektajā pozīcijā. Šajās sacensībās muguras traumas dēļ nevarēja piedalīties pērnās sezonas Latvijas čempions Aleksandrs Dolotovs, kurš noteikti būtu bijis starp favorītiem arī šogad.

Jažēvičs pēc mačiem atzina, ka liepājnieku sniegums ir labs, tomēr tas varējis būt labāks, jo vismaz vienu zelta medaļu jau nu esot gribējies izcīnīt, taču laikam šāds sniegums esot likumsakarīgs.

Tagad mūsu džudisti plāno piedalīties vairākos starptautiskos turnīros, iespējams, nākamais marta beigās notiks Vācijā, bet vēlāk liepājnieki iecerējuši startēt vēl arī pasaules kausa posmos, kas dod reitinga punktus atlasei uz Eiropas čempionātu.

Liepājniekam kārtējā uzvara Itālijā

Itālijas otrās spēcīgākās līgas čempionātā kārtējo uzvaru izcīnījis liepājnieka Jāņa Porziņģa pārstāvētais klubs "Carmatic Pistoia", kas šoreiz savā laukumā pārspēja komandas "Indesit Fabriano" basketbolistus.

Pēc neveiksmīgā spēles sākuma, kad mājinieki nonāca zaudētāju lomā ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, ilgu laiku klubam "Caramtic pistoia" neizdevās atrast spēles pavedienu. Par laimi, viesi nespēja to izmantot, un, lai arī viņi bija vadībā, lielāks handikaps pirms izšķirošām minūtēm netika panākts, turpretī mūsu basketbolista pārstāvētā komanda pamazām mina uz papēžiem – pirms izšķirošās ceturtdaļas vairs tikai divu punktu deficīts. Jau ne reizi vien šajā sezonā pierādījies, ka galotnē Pistojas klubs spēlē labi, un tā tas bija arī šoreiz – mājinieki izvirzījās vadībā jau ceturtās ceturtdaļas sākumā un nelielo pārsvaru prata nosargāt līdz pat mača beigām. Jāņa Porziņģa individuālie rādītāji gan šoreiz bija stipri pieticīgi – seši punkti (liepājnieks realizēja divus no četriem pustālajiem metieniem un abus soda metienus).Vēl viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārķēra divas pretinieku piespēles, kā arī pieļāva trīs kļūdas. Pēc šī panākuma komanda "Carmatic Pistoia" regulārā čempionāta kopvērtējumā pakāpusies uz ceturto vietu un atrodas vienas uzvaras attālumā no trešās pozīcijas. Labas izredzes ielauzties trijniekā liepājnieka pārstāvētam klubam būs jau šās nedēļas nogalē, kad izbraukumā jātiekas ar komandas "Aget Service Imola" basketbolistiem, kas pašreiz turnīrā ieņem desmito pozīciju.

Uzvaras tiesu no fināla

Pēc vakardienas uzvaras Latvijas atklātā hokeja čempionāta pusfinālā izbraukumā pret "Latgales" hokejistiem "Liepājas metalurgs" ir vairs tikai vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas finālā.

"Latgale" – "Liepājas metalurgs" 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Vārtu guvēji: 24:58 Ozols (Ivanovs, Fiļimonovs) – 0:1, 33:06 Grāvītis (Kuļibaba) – 0:2, 1:2 – 39:27; 44:52 Lelens (Kuļibaba, Žabotinskis) – 1:3, 51:29 Ozols (Mamonovs, Fiļimonovs) – 1:4, 53:24 Ļepihovs (Jass) – 1:5.

"Liepājas metalurgs": vārtsargs Dmitrijs Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Eduards Ivanovs, Vents Feldmanis, uzbrucēji – Valērijs Fiļimonovs, Juris Ozols, Vladimirs Mamonovs; otrā maiņa: aizsargi – Edmunds Kniksts, Sergejs Ļouškins, uzbrucēji – Darjus Lelens, Darjus Pliskausks, Andrejs Smirnovs; trešā maiņa: aizsargi – Māris Jass, Sergejs Tjoluškins, uzbrucēji – Dmitrijs Kiriļenko, Konstantīns Mihailovs, Genādijs Ļepihovs; ceturtā maiņa: aizsargi – Georgijs Čirkovs, Ruslans Borisenko, uzbrucēji – Pavlo Borisenko, Valērijs Kuļibaba, Māris Grāvītis.

Vakar liepājniekiem atkal nācās atcerēties, kā tas ir – spēlēt izbraukumā. Iepriekšējo "Samsung" premjerlīgas spēli viesos mūsējie aizvadīja 26.janvārī pret komandu "Rīga 2000". Ja kopumā "Liepājas metalurgam" par izbraukuma spēļu statistiku nav pamata sūdzēties (17 spēlēs 14 uzvaras), tad par trim viesošanās reizēm Daugavpilī atmiņas ir nepatīkamākas. Pirmajā cīņā 15.septembrī Vents Feldmanis pamatlaika izskaņā izlīdzināja rezultātu (4:4), bet Dmitrijs Kiriļenko pēcspēles metienos nodrošināja viesiem uzvaru. Līdzīga abu komandu cīkstēšanās norisinājās arī nākamajā dienā, un šoreiz metalurgiem pēdējās trešdaļas izskaņā izdevās gūt pat divus vārtus, bet tas neglāba no zaudējuma pamatlaikā – 6:7. Trešā un līdz vakardienai pēdējā "Liepājas metalurga" viesošanās Daugavpilī beidzās ar mūsējo pamatīgu nokautu – pirmo 22 minūšu laikā trīs ripas ielaida Žabotinskis, tikpat sameta arī Stiģim, bet liepājnieki goda vārtus guva vienīgi spēles izskaņā – 1:6.

Vakar "Latgales" vārtos stājās viens no galvenajiem varoņiem daugavpiliešu rindās pēdējā ceturtdaļfināla spēlē pret "LSPA/Rīgu" – Aleksejs Terentjevs, bet mūsējo sastāvā izmaiņu nebija. Jau sestdien Liepājā pirmajā trešdaļā bija vērojams mazrezultatīvs hokejs, bet vakar pirmo 20 minūšu laikā abas komandas vispār palika uz nulles. Metalurgu spiediens uz pretinieku vārtiem gan bija vērā ņemams, bet pārspēt liepājnieku kādreizējo vārtu sargātāju neizdevās. Tad sekoja viesu noraidījumi (metalurgi piecreiz devās uz noraidīto soliņa, turklāt lielākie grēkotāji bija uzbrucēji), un, ilgstoši spēlējot nepilnā sastāvā, cīņas pavediens bija pazudis.

Lai arī metalurgi ir šā pāra neapšaubāmi favorīti, 0:0 ir bīstams rezultāts, jo pietiek ar vienu kļūdu aizsardzībā, nelielu pretinieku veiksmes devu un pašaizliedzību, lai taptu sensācija. Tādēļ bija svarīgi pēc iespējas ātrāk atklāt rezultātu. Bieži vien metalurgu uzbrucējiem grūtos brīžos nāk talkā aizsargi, bet šoreiz rezultātu atklāja Ozols. Savukārt perioda vidusdaļā Grāvītis apliecināja, ka daugavpiliešu trenerim Igoram Smirnovam bija taisnība, sakot, ka liepājnieku ceturtā maiņa "Latgalē" būtu pirmais virknējums – 2:0 mūsējo labā. Diemžēl līdz pārtraukumam divu ripu pārsvaru liepājnieki nenoturēja – 33 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām mājinieki, spēlējot mazākumā, samazināja rezultāta starpību līdz 1:2. Lai arī iegūts nebija daudz, šo minimālo pārsvaru metalurgi lielā mērā izcīnīja ar savu disciplinētību – ja puse no perioda jāaizvada nepilnā sastāva, tad ir grūti izveidot ko prātīgu, toties otrajā trešdaļā liepājnieki nopelnīja tikai vienu noraidījumu.

Pēdējā trešdaļā līdzīga cīkstēšanās faktiski bija tikai līdz viesu trešajiem vārtiem – atzīmējās čempionāta labākais snaiperis Lelens, bet vārtsargs Žabotinskis otro spēli pēc kārtas rezultatīvi piespēlēja. Mača izskaņā daugavpilieši, šķiet, vairs neticēja brīnumam, un Ozols ar Ļepihovu palielināja metalurgu pārsvaru. Interesanti notikumi risinājās "Samsung" premjerlīgas otrajā pusfinālā, kurā spēkiem mērojas pērnā gada finālistes – komandas "ASK/Ogre" un "Rīga 2000". Valsts čempioni rīdzinieki vēl pamatlaika pēdējā minūtē bija vadībā ar 5:3, bet laukuma saimnieki ogrēnieši 42 sekunžu laikā panāca izlīdzinājumu. Pagarinājumā bebri iemeta trešo ripu pēc kārtas un uzvarēja ar 6:5, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Pusfināla sēriju pret "Latgali" mūsējie ir apņēmības pilni pabeigt jau trešdien pulksten 18.30 savā laukumā.