Kurzemes Vārds

13:09 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Aptīra pagrabu un garāžu

Zādzība, kas saimniecei nodarījusi aptuveni 80 latu lielu materiālo zaudējumu, notikusi O.Kalpaka ielā. Sieviete konstatējusi, ka viņas pagraba durvīm sabojāta piekaramā atslēga un no pagraba pazudis velosipēds "BMX – 20", grils un dažāda tilpuma burkas ar ievārījumiem un marinētiem gurķiem.

Savukārt Liepājas rajona Medzes pagastā zādzība notikusi no garāžas. Kā savā iesniegumā skaidro 1941.gadā dzimusī cietusī, īpašumā Šķēdes 8.masīvā uzlauzts garāžas jumts un nozagtas dažādas mantas. Materiālo zaudējumu precizē.

Jozs brauc stiprā reibumā

Pirmdien Liepājas rajona Bunkas pagasta Krotē aizturēts automašīnas "VW Passat" vadītājs, 1958.gadā dzimušais Jozs, kurš pie automašīnas stūres bija sēdies ļoti stiprā reibumā. Viņa izelpā konstatētas 3,2 promiles alkohola.

Mopēdists brauc bez gaismām

Grobiņā, Lielā ielā 74, izbraucot no veikala "Top!" autostāvvietas, nepārliecinoties par manevra drošību, sadursmi ar mopēdu "Aprilia" izraisīja 1981.gadā dzimis vīrietis, kurš vadīja automašīnu "Opel Vectra". Mopēdu vadīja 1992.gadā dzimis pusaudzis, kurš brauca pa Lielo ielu virzienā no Skolas ielas uz Zirņu ielas pusi. Mopēdists bija grūti ieraugāms, jo brauca bez ieslēgtiem gaismas lukturiem. Sadursmē cietis mopēda vadītājs, kurš nogādāts Liepājas Reģionālajā slimnīcā ar kājas traumu.

Sadursme pagalmā

Divu automašīnu sadursme notika Liepājā kāda nama pagalmā Viršu ielā. Negadījumā noteikumus pārkāpuši abu spēkratu vadītāji. Sieviete, kas brauca ar automašīnu "Chrysler PT Cruises", neievēroja drošu braukšanas intervālu un izraisīja sadursmi ar priekšā stāvošo automašīnu "Audi A6". Tās vadītājs savukārt savu spēkratu bija novietojis tam neparedzētā vietā – kā skaidro policijas pārstāvji, starp brauktuves pretējo malu attālums bija mazāks par trim metriem. Sadursmē cietušo nav.

Atrod kara laika lādiņu

Liepājā, Piestātnes un Baltijas ielas krustojumā rakšanas darbu laikā atrasts kara laika lādiņš. Par to paziņots NBS speciālistiem. Rakšana pārtraukta un teritorija norobežota.

Jaunieši pārvieto soliņu

Pašvaldības policisti pirmdien ap pulksten pieciem vakarā saņēma izsaukumu no Valsts policijas. Video kamerās bija redzami jaunieši, kas parkā pārvietojuši soliņu un skeitojot to izmanto par tramplīnu. Notikuma vietā kārtībsargātāji aizturēja 1990., 1993. un divus 1989.gadā dzimušus puišus. Materiālie zaudējumi nebija nodarīti, tādēļ pēc pārrunām jaunieši soliņu novietoja tam paredzētajā vietā.

Slimnīcā izmeklē pieturā mirušā vīrieša nāves gadījumu
Kristīne Pastore
Daiga Lutere

Pēc notikuma, kad pirmdienas pēcpusdienā, savlaicīgi nesaņemot medicīnisko palīdzību, autobusa pieturā pie viesnīcas "Amrita" mira 1941.gadā dzimis vīrietis, Liepājas Reģionālajā slimnīcā notiek dienesta izmeklēšana, kā arī notiekošajam sola sekot līdzi Liepājas virsprokurors Atis Dzērvēns.

Kā vakar sarunā ar "Kurzemes Vārdu" sacīja slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta virsārsts Uldis Balodis, notikums ir traģisks, un tāda situācija izveidojusies vairāku iemeslu dēļ. Lai izvērtētu šo notikumu un tā apstākļus, slimnīcā notiek dienesta izmeklēšana. Par tās slēdzienu un turpmāko rīcību, lai nepieļautu šādus gadījumus, U.Balodis solīja informēt arī "Kurzemes Vārda" lasītājus kādā no nākamajiem numuriem. Pašlaik vīrieša mirstīgās atliekas ir nogādātas ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu nāves cēloni un izdarītu secinājumus, vai viņa nāvē varētu būt vainojama laikus nesniegta medicīniskā palīdzība.

Sekot šim notikumam solīja arī Liepājas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns. Viņš vakarrīt sacīja, ka par 10.martā autobusu pieturā mirušo cilvēku viņš uzzinājis, izlasot laikrakstu. Šis notikums neesot bijis ietverts informācijā, kuru Valsts policija katru rītu sniedz virsprokuroram. Kā sacīja A.Dzērvēns: "Rakstā minēts, ka vīrieša mirstīgās atliekas nogādātas uz Tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni. Tas nozīmē, ka policijā ir jābūt uzsāktam kriminālprocesam par šo gadījumu. Svarīgs būs tiesu medicīnas eksperta slēdziens, vai nāve iestājusies saistībā ar bezdarbību un medicīniskās palīdzības nesniegšanu laikā. Ja tā, tad būs lemjams jautājums par iespējamo vainīgo personu saukšanu pie atbildības. Prokuratūra turpinās uzraudzīt izmeklēšanas gaitu."

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, precizējot vakar publicēto informāciju, sacīja, ka vīrieša mirstīgās atliekas ir nogādātas nevis uz Tiesu medicīnisko ekspertīzi, bet uz morgu ekspertīzes veikšanai. Un tāpēc vakar vēl nebija nekādas informācijas par to, ka būtu ierosināts kriminālprocess.