Kurzemes Vārds

15:09 Trešdiena, 19. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 13.martā

1928.
27 gadus vecā Marta S., ejot pa ielu, pēkšņi izvelk no kabatas pudelīti, kā izrādās ar etiķa esenci, un izdzer to. Garāmgājēji, redzot jauno sievieti, kura sāpēs mokās uz ielas, lūko pēc glābiņa. Tuvumā nejauši gadās kāds feldšeris, kurš spēj sniegt pirmo palīdzību. Izrādās, ka jaunā sieviete nav paguvusi iedzert daudz nāvējošā šķīduma. Briesmas nedraud. Cietušo aizved uz mājām.

Liepājas Sv.Annas draudzes bazārs, kurš notika 26.februārī latviešu biedrībā, tīrais ienākums ir 3323,36 lati. Tagad, kad visi rēķini samaksāti, kļūst zināms, ka tīrais atlikums no bazāra ir 2723,04 lati. Baznīcas valde izsaka vissirsnīgāko pateicību visiem par pašaizliedzīgajām pūlēm bazāra rīkošanā un dāsnajiem ziedojumiem: "Tagad sanācis tik daudz naudas, ka varēs ķerties pie baznīcas priekšlogu būves. Katrs no draudzes locekļiem, kas vēlētos tuvākas ziņas, var tās runas stundās dabūt mācītāja kancelejā."

1938.
Laikraksts aktualizē kādu diemžēl parastu parādību: "No vairākām pusēm mums aizrada uz kādu nevēlamu parādību, kas vērojama pilsētas drāmā un operā, izrādei beidzoties. Tikko sācies izrādes fināls, daudzi skatītāji atstāj savas vietas un steidzas uz durvīm. Liekas, ka šie cilvēki, traukdamies uz izeju, bēgtu vai nu no ūdensplūdiem vai steigtos izpirkt savus mēteļus un kažokus no lombarda. Šie steidzīgie un nevaļīgie ļaudis ar savu bēgšanu izrāda ne vien necieņu māksliniekiem, bet stipri traucē visus pārējos skatītājus, nereti sabojājot iespaidu par visu izrādi. Ja jau esam spējuši atlicināt 2 – 3 stundas laika, lai noskatītos visu izrādi, tad, kā šķiet, nav neiespējami, upurēt no sava dārgā laika 2 – 3 minūtes finālam. Tāpēc – vairāk iecietības un takta un arī – pieklājības!"

1948.
Liepājas tekstila un galantērijas rūpniecības kombināts jau uzsācis plaša patēriņa preču ražošanu vasaras sezonai. Kurpnieku darbnīcās jau izgatavo sandales ar gumijas zolēm. Daļa produkcijas jau nodota pārdošanai veikalā Graudu ielā 46. Turpat varēs iegādāties vēl citas preces: daudzkrāsainus sieviešu galvas lakatiņus, adītus vīriešu džemperus. Bez tam kombināts izstrādā jaunus paraugus istabas apaviem, kuru ražošana sāksies tuvākajā laikā.