Kurzemes Vārds

05:11 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Cik liela nozīme ir zīmolam?
Miks Kuncītis

Gaisā jau virmo pavasaris, kas cilvēkos parasti raisa jaunas idejas, kā arī apņemšanos kāda noteikta mērķa sasniegšanai, piemēram, dažs labs, nolēmis pievērsties aktīvam, sportiskam dzīvesveidam. Tiesa, bieži vien, ieskatoties apģērbu skapītī, nākas secināt, ka sporta tērps ir izdilis vai arī vairs nav pietiekam stilīgs. Šoreiz "Brīvbrīdis" aptaujāja vairākus jauniešus un centās noskaidrot, cik liela nozīme, izvēloties apģērbu, ir zīmoliem.

Kristaps, 25 gadi:
– Ja man ir nepieciešams kaut kas sportisks, ērts, parasti to dodos meklēt veikalā "Sports un brendi" zivju ielā, jo tur ir iespēja iegādāties tādu ražotāju produkciju, kas citos mūsu pilsētas sporta preču veikalos nav atrodama, piemēram, firmas "Lacoste" apavus un "Fred Perry", kā arī "Diesel" apģērbus. Man lielā mērā zīmols ir svarīgs, tā ir apziņa, ka esmu iegādājies labu preci, kas kalpos ilgi un arī vizuāli izskatīsies pievilcīgi, dizaina ziņā atšķiroties no tādiem sporta preču gigantu ražojumiem kā "Nike" un "Adidas". Tādi apavi vai sportiska stila apģērbi, kādi piesaista mani, Liepājā ir grūti atrodami. Tā kā izvēle mūspusē ir samērā neliela un ne vienmēr viss vēlamais ir iegādājams veikalā "Sports un brendi", bieži vien iegriežos veikalos "100% sports" vai "Sportland". Ļoti reti gan gadās tā, ka ieraugu kādu preci, kuru tiešām vēlos no visas sirds. Tas, ko nopērku, parasti tikai daļēji apmierina manas vēlmes. Vēl viens no variantiem ir iepirkšanās internetā, piemēram, mājaslapā www.ebay.com, tur par labām cenām ir pieejams pilnīgi viss, sākot ar dažādām antikvārām vērtībām līdz pat ceļojumiem.

Aija, 20 gadu:
– Ikdienā esmu visai aktīvs cilvēks, kurš nopietni nodarbojas ar diviem sporta veidiem – basketbolu un florbolu, tādēļ sporta preču veikalos iegriežos visai bieži. Tiesa, pēdējā laikā cenšos pašmāju veikalos neko nepirkt, gluži vienkārši tādas drēbes vai apavi, kādus vēlos es, Latvijā maksā divreiz dārgāk nekā, piemēram, Anglijā vai interneta veikalos, turklāt tur pieejami jaunāko kolekciju ražojumi, kas mūspusē varētu parādīties tikai pēc pāris mēnešiem. Esmu visai izvēlīga un pievēršu uzmanību attiecīgās preces zīmolam, taču ir arī izņēmumi, ja man sporta bikses iekritušas acīs, tad parasti nopērku tik un tā, lai arī par tādu ražotāju iepriekš neko nebiju dzirdējusi. Iepērkoties man ir viens mīnus – gadās arī tā, ka atsevišķs apģērba gabals iepatīkas tik ļoti un to iegādājos par pārspīlēti augstu cenu, taču jāatzīst, ka līdz šim vēl vīlusies neesmu, jo tā sauktās dārgās preces arī pienācīgu laiku kalpo, parasti nemaz nesaplīst, bet gan vienkārši novalkājas.

Mārcis, 20 gadu:
– Pagaidām vēl studēju un, tā kā man nav stabilu ienākumu, bieži vien iepērkoties esmu spiests neskatīties, tā teikt, uz augstiem plauktiem. Šādās situācijās labs risinājums ir veikalos piedāvātās atlaides, kas dažkārt patiešām ir ievērojamas. Kad ieeju veikalā, īpaši nemeklēju kādu noteiktas firmas izstrādājumu, jo man svarīgākais, lai pašam patīk, un, ja vēl draugi izsaka pa komplimentam, tad prieks par iegādāto preci ir divtik liels. Jā, varbūt dažs labs teiks, ka es te stāstu muļķības un tā nemaz patiesībā nedomāju, taču man nav svarīgs ne zīmols, ne arī tas, cik daudziem Liepājas jauniešiem vēl ir tādas bikses vai apavi, kā man. Es vairāk cenšos ietaupīt, jo daudzkārt no draugu pieredzes esmu pārliecinājies, ka arī augsta cena vēl nenozīmē kvalitāti. Es par to pašu naudu varu nopirkt trīs apavu pārus, kamēr viņš vienu, turklāt vēl pārmaksājot. Nenoliegšu, ka kaut vai tām pašām tirgū pirktajām botēm mūžs ir pavisam īss, dažkārt pat nesasniedz mēnesi, taču es ar to rēķinos – ja saplīst, pērku jaunas.

Vairis, 24 gadi:
– Man firmas zīmols ir ļoti svarīgs, jau vairākus gadus, ja nepieciešams iegādāties sporta apavus vai apģērbu, izvēlos tikai un vienīgi firmas "Nike" ražoto preci. Lai arī ir gadījusies vilšanās – piemēram, vienreiz man ļoti dārgas botes saplīsa pēc pāris valkāšanas reizēm, protams, biju sarūgtināts, taču vēl joprojām uzskatu, ka tieši šīs firmas apavi ir visērtākie un stilīgākie, tādēļ joprojām, apstaigājot veikalus, meklēju sevis iecienīto zīmolu. Diezin vai būšu tas cilvēks, kurš par kādu īpašu apģērba gabalu uzdrīkstēsies maksāt jebkādu cenu – vispirms noteikti centīšos atrast lētāko risinājumu, iespējams, blakus veikalā tāds pats džemperis uz atlaides rēķina ir nopērkams lētāk, tā bieži vien ir arī gadījies. Droši vien neesmu vienīgais, kurš uzskata, ka Liepājas pusē piedāvātais preču klāsts ir samērā neliels. Tā kā man ir svarīgi atšķirties no pārējiem, lielākoties apģērbu un apavus iegādājos ārpus Liepājas. Ļoti plaša un daudzveidīga izvēle ir Lietuvas lielveikalā "Akropole", cik nav bijušas tādas reizes, kad tur stundām ilgi esmu mēģinājis izšķirties par labu vienai vai otrai precei. Arī Liepājā nenāktu par ļaunu izveidot šādu milzu lielveikalu, kur iespējams iegādāties praktiski visu.