Kurzemes Vārds

05:43 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kur būvēt elektrostaciju?
Kaspars Gerhards, ekonomikas ministrs

Ņemot vērā nākotnē gaidāmo elektroenerģijas jaudas deficītu un neatkarīgi no Ignalinas AES projekta virzības, Latvijā jāattīsta jaunu elektroenerģijas bāzes jaudu projekti. Ekonomikas ministrija piedāvā nekavējoties sākt darbu pie divu jaunu elektrostaciju būvniecības Latvijā – 400 megavatu cietā kurināmā stacijas Kurzemē un 400 megavatu gāzes stacijas Rīgā. Šonedēļ Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas iniciatīvu.

Analizējot iespējamos ogļu elektrostacijas izvietojuma variantus, kā perspektīvākie tika izvēlēti stacijas izvietojumi Liepājā vai Ventspilī. Liepājai ir savi priekšnosacījumi stacijas būvniecībai: gan tas, ka iespējamā stacijas atrašanās vieta būtu Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas robežās, gan tas, ka Liepājā ir lielāks elektrisko slodžu centrs un nākotnē tas vēl palielināsies, realizējot pieslēguma ierīkošanu akciju sabiedrībai "Liepājas metalurgs".

Kādi ir turpmākie soļi? Izpēte, izpēte un vēlreiz izpēte. Izvērtēsim esošo situāciju Liepājā un Ventspilī, precizējot iespējamo elektrostacijas novietojumu, kā arī pašvaldību un iedzīvotāju attieksmi pret iespējamo stacijas būvniecību. Tāpat jāveic pētījums par izdedžu uzglabāšanas, utilizācijas un izmantošanas iespējām, kā arī par elektrostacijas un tās infrastruktūras ietekmi uz attiecīgās teritorijas ekonomisko attīstību. Ļoti būtisks darbs veicams, novērtējot ietekmi uz vidi, un, protams, pats galvenais, jāorganizē projekta sabiedriskā apspriešana. Tikai pēc šiem priekšdarbiem, valdība lems par jaunās elektrostacijas galīgo izvietojumu.