Kurzemes Vārds

17:47 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Ķīmiskā ekspertīze skaidrību nevieš

Saņemti ķīmiskās ekspertīzes rezultāti, taču lielu skaidrību, kādēļ gāja bojā 13 gadu vecā Ieva, tie nav viesuši.

Liepājas Reģionālās slimnīcas Patoloģijas nodaļas vadītājs Edvīns Striks "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ķīmiskās ekspertīzes slēdzienā norādīts, ka meitenes nāves cēlonis bijusi toksiska alerģiska reakcija uz nezināmu vielu. Kas tieši tā bijusi par vielu, ķīmiskajās analīzēs nav konstatēts.

Jau informējām, ka Ieva pamestajā teritorijā O.Kalpaka ielas pagarinājumā pie dzelzceļa tika atrasta 30.janvāra vakarā. Mediķiem viņas dzīvību glābt neizdevās – kad ātrā palīdzība ieradās nelaimes vietā, meitene jau bija mirusi. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu.

Policija izmeklēs nāvi pieturā

Par faktu, kad 10.martā Rīgas ielā, pie viesnīcas "Amrita", sabiedriskā transporta pieturvietā nomira 1941.gadā dzimis vīrietis, Valsts policijā pieņemts lēmums uzsākt kriminālprocesu.

Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, process uzsākts pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību.

"Kurzemes Vārds" jau informēja, ka traģiskais negadījums, kad autobusa pieturā mira vīrietis, pie kura neieradās izsauktā ātrā palīdzība, notika pirmdien ap četriem pēcpusdienā. Liepājas Reģionālajā slimnīcā par notikušo uzsākta dienesta izmeklēšana. Uz tās laiku dispečere, kas pieņēma izsaukumu, atstādināta no darba. Dienesta izmeklēšanas rezultātus sola nākamnedēļ.

Taču dīvaina situācija izveidojās ceturtdien pēcpusdienā. Pēc informācijas saņemšanas par kriminālprocesa uzsākšanu, "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka uz Tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni, mirstīgās atliekas nav nosūtītas. Bez ekspertīzes veikšanas, kā tas notiek gadījumos, kad uzsākti kriminālprocesi, mirušais nodots piederīgajiem, lai šodien pēcpusdienā notiktu apbedīšana. Kapsētu pārvaldē to apstiprināja. Miršanas apliecību esot izrakstījis ģimenes ārsts, kurš konstatējis nāves iestāšanos. Sekciju neesot bijis nepieciešams veikt, jo vīrietis bijis sirds slimnieks. Tika arī norādīts, ka piederīgie – sieva un dēls – nav vēlējušies, lai tiktu veikta sekcija.

Kad sazinājāmies ar bojā gājušā dzīvesbiedri, aina vērtās mazliet citāda. Viņai nebija paskaidrots, kā rīkoties.

Tādēļ sazinājāmies ar Valsts policiju vēlreiz, lai noskaidrotu, vai patiesi negadījumā, par kuru uzsākts kriminālprocess, bojā gājušajam netiks veikta ekspertīze. Jo sekas gadījumā, ja lieta nonāks tiesā, var būt bēdīgas – pierādījumu trūkuma dēļ (nav TME slēdziena) vainīgos pie atbildības nevarēs saukt. J.Knīse skaidroja, ka TME tomēr tiks veikta. Valsts policija to pieprasījusi, un tas notikšot šodien no rīta, pirms paredzētās bēru ceremonijas.

Nerespektē tiesas spriedumu

Pēdējo pāris dienu laikā likumsargi pieķēruši vairākas personas, kas braukušas bez tiesībām, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. 12.martā pusstundu pēc pusnakts Priekulē automašīnu "Opel Caravan" 1975.gadā dzimušais Viktors stūrēja pa Aizputes ielu bez transportlīdzekļa vadītāja apliecības atkārtoti gada laikā, tādējādi nepildot tiesas spriedumu. Līdzīgs pārkāpums konstatēts 11.martā pirms trijiem pēcpusdienā Liepājā, kad 1988.gadā dzimušais Andrejs automašīnu "BMW 520" vadījis pa Ganību ielu.

Uzlidojums "Lielajiem logiem"

12.martā mūsu pilsētas veikalos turpinājuši sirot garnadži – topā bijis veikals "Lielie logi". Ap deviņiem no rīta Kuršu laukumā, veikalā "Lielie logi" aizturēts 1975.gadā dzimušais Normunds, kurš mēģināja tikt pie degvīna "Kurland", nesamaksājis 4,99 latus. Ap pulksten 11.30 turpat aizturēts cits – 1967.gadā dzimis – Normunds, kurš centās iznest preces 11,39 latu vērtībā.

Atrod vairākus desmitus lādiņu

12.martā ap diviem dienā Priekulē mežā atrasts 31 nesprādzis kara laika lādiņš. Lādiņi atrodas mežā, kur tie neapdraud apkārtējos iedzīvotājus. Par kārtējo atradumu paziņots Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas pārvaldes operatīvajam dežurantam.

Protokoli par jandalēšanu

12.martā desmit minūtes pēc pulksten 23 Valsts policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Ganību ielu 54 – iedzīvotāji sūdzējušies, ka pie ēkas 1982.gadā dzimušais Dzintars lietojis alkoholiskos dzērienus un lamājies necenzētiem vārdiem. Savukārt 13.martā pēc vieniem naktī Reiņu meža ielā, kāpņutelpā, skaļi un rupji savas pretenzijas izteicis 1985.gadā dzimušais Leonīds. Karstgalvjiem noformēti protokoli.

Atskurbtuve tukšā nestāv

12.martā, kaut arī bija darbdiena, ievērojams skaits ļaužu aizrāvušies ar sīvo un pārvērtējuši savas spējas. Pašvaldības policijas Īslaicīgās aizturēšanas telpās atskurbšanai ievietoti tieši desmit cilvēki – deviņi vīrieši un viena sieviete, pastāstīja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.

Novērš ugunsgrēku

12.martā ap pustrijiem pēcpusdienā ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz daudzstāvu dzīvojamo māju Atmodas bulvārī 10 – iedzīvotāji informēja, ka vienā no mājas dzīvokļiem izcēlies ugunsgrēks. Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva, kad glābēji ieradās izsaukuma vietā, tika konstatēts, ka biezos dūmus mājā radījis ēdiena katliņš, kas vienā no pirmā stāva dzīvokļiem bija atstāts uz gāzes plīts bez pieskatīšanas. Glābēji grāpīti no plīts noņēma un ugunsgrēka draudus novērsa.