Kurzemes Vārds

19:07 Trešdiena, 28. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. martā

1928.
Liepājas tirgotāju sabiedrība "Pašpalīdzība" atjaunojusi savu darbību. Tās uzdevums būs "iepirkt pēc iespējas lētākas preces un tās izdalīt biedru starpā, lai tādā kārtā izsargātos no vidutāju starpniecības".

Šī mēneša beigās Liepājas Karostas darbnīcas uzsāks labot Kalpaka tiltu, kurš pēdējā laikā kļuvis bīstams satiksmei. Remonta uzsākšanu aizkavē peldošā celtņa trūkums. To pašlaik remontē.

50 gadu vecā Anna Lapa no Ganību ielas 37 vakarā ap pulksten 23 dodas mājup no stacijas. Bāriņu ielā viņai tuvojas trīs jauni vīrieši, cenšas apturēt un pieprasa, lai atdodot naudu. Sieviete tā pārbijusies, ka bez vārda runas atdevusi 10 latu. Huligāni tumsā nozuduši, bet cietusī par notikušo ziņo kriminālpolicijai.

1938.
Ilgāku laiku Liepājas muciņu fabrika bija pārtraukusi savu darbību. Līdz ar uzņēmuma pārņemšanu uzņēmuma "Latvijas koks" īpašumā, muciņu fabrika ražošanu atjaunojusi. Tā ir vienīgā šāda fabrika Latvijā un atrodas Ganību ielas sākumā. Kopā ar noliktavām tā aizņem diezgan ievērojamu platību. Strādnieki strādā divās maiņās, ap 55 cilvēkiem katrā.

K.Barona ielā 7 no garāžas izbrauc O.Mīrama smagā automašīna Nr.4054, kuru vada šoferis J.Ozols. Tikko mašīna izbraukusi uz ielas, tā nenovēršami iedrāžas reklāmas stendā ar ziepju "OLM" reklāmu, salaužot septiņus dēļus. Šoferis bēg, bet dežurējošais 1.iecirkņa kārtībnieks M.Laugals, pamanījis negadījumu, ielec braucošā auto un liek šoferim apstāties. Šoferis taisnojas, ka negadījuma iemesls ir bojātās bremzes.

1948.
Vecliepājas tirgū atklāts pavasara gadatirgus. Rīgas universālveikala Liepājas filiāle tajā iekārtojusi divus stendus. Dažās stundās pēc tirgus atklāšanas tur jau bija pārdotas trikotāžas preces, galantērijas izstrādājumi, kā arī apavi un dažādas manufaktūras preces par vairāk nekā 30000 rubļu. Liels preču apgrozījums ir arī citu tirdzniecības uzņēmumu stendos. Pirmajā gadatirgus dienā no apkārtnes ar saviem ražojumiem bija sabraukuši arī daudz zemnieku. Tirgus darbosies līdz 20.martam.