Kurzemes Vārds

10:52 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīnīsies par godalgām
Andris Sudmalis

Vecpiebalgā notikušajā Latvijas jauniešu volejbola čempionāta pārspēļu turnīrā par iekļūšanu finālsacensībās sekmīgi startēja Liepājas Kompleksās sporta skolas audzēkņi, kas turpina cīņu par godalgām.

Vecpiebalgā pulcējās piecu pilsētu – Liepājas, Siguldas, Daugavpils, Dundagas, Cēsu – jaunie volejbolisti, kas cīnījās par trim ceļazīmēm uz finālturnīru, kas norisināsies aprīļa beigās. Tur savus sāncenšus jau gaida Rīgas Volejbola skolas un Daugavpils pirmās komandas spēlētāji.

Pārspēlēs liepājnieku pirmie pretinieki bija Siguldas volejbolisti, cīņa ar kuriem izvērsās ļoti spraiga. Uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešams aizvadīt piecus setus, pēdējā mūsējie nokļuva neapskaužamā situācijā, zaudējot ar 4:8. Taču galotnē liepājnieki nospēlēja sekmīgāk un uzvarēja ar 3:2. Nākošajā mačā trenera Ginta Jurika audzēkņi tikās ar Daugavpils otro komandu, kurai iepriekšējās spēlēs vienmēr tika zaudēts ar 2:3, bet šoreiz vēsture neatkārtojās, Liepājas volejbolistiem uzvarot ar 3:1.

Nākošajā cīņā ar liepājnieku līdzdalību arī bija nepieciešams aizvadīt piecus setus, un šoreiz mūsējie ar 2:3 piekāpās Dundagas komandai, bet pēdējā spēlē ar tādu pašu rezultātu pieveica cēsniekus.

Tādējādi Liepājas KSS šajā turnīrā izcīnīja 2.vietu un kvalificējās finālsacensībām, kas notiks pēc pusotra mēneša. Treneris Juriks ir apņēmības pilns pacīnīties vismaz par bronzas godalgām. Mūsējo rindās šo panākumu izcīnīja Kristaps Zutis, Ģirts Dravenieks, Artis Zombergs, Viktors Kirovs, Mārtiņš Punga, Aleksandrs Poļevs, Uģis Maulis, Pauls Juriks un Jānis Ambrēns, no kuriem pieci šosezon regulāri krājuši pieredzi komandas "Vega 1" rindās Latvijas amatieru līgā.

Starp citu, šajā turnīrā ir paziņots pusfināla spēļu kalendārs. Šo sestdien "Vega 1" ar komandu "Ozolnieki" tiksies izbraukumā, bet pēc nedēļas – 22.martā pulksten 13.30 sērijas otrā spēle notiks Liepājā, kompleksa "H Sports" zālē.


Ko pašlaik dara...
Hokejists EDUARDS IVANOVS

SK "Liepājas metalurgs" hokeja komandas kapteinis Eduards Ivanovs mūsu pilsētas klubā ir aizvadījis tik daudz sezonu, ka drīz uz rokas pirkstiem tās nevarēs saskaitīt, precīzāk, šī viņam ir jau desmitā. Nepārprotami šās sezonas labais sniegums lielā mērā ir arī mūsu pieredzējušā, ilggadējā aizsardzības balsta nopelns.

Vai pēc īsās pusfinālsērijas varat nedaudz atpūsties?
– Vakar bija brīvdiena, taču šodien jau atkal būs treniņi. Atslābināties nedrīkst un finālsērijai jābūt gataviem uz visiem simts procentiem, jo izslēgšanas spēlēs viss sākas no jauna un arī pretinieku motivācija ir pavisam cita.

Kādi iespaidi radās pēc spēlēm ar "Latgali"?
– Ja godīgi, tad biju pārliecināts, ka mums pietiks ar trim mačiem, lai iekļūtu finālā. Pirmajā spēlē varēja redzēt, ka daugavpiliešiem cīņas ar Znaroka puišiem bija prasījušas daudz spēka, būtībā viņi salūza jau otrajā periodā. Tiesa, arī paši šajā mačā sākumā jutām spēļu prakses trūkumu, taču ātri, tā teikt, atcerējāmies, kā jāspēlē hokejs (smejas). Pēdējā spēlē svarīgi bija uzvarēt, lai nebūtu jābrauc vēlreiz uz Daugavpili, jo tomēr tas ir samērā tāls ceļš, turklāt pie viņiem mums parasti spēle īsti nevedas. Atcerēsimies, ka vienā no savstarpējiem mačiem cietām smagāko zaudējumu sezonā – 1:6.

Kurš, tavuprāt, būtu ērtāks pretinieks finālā?
– Droši vien, komanda "ASK/Ogre", jo viņi spēlē ļoti paredzami – lielākos draudus var gaidīt tikai no pirmās maiņas, ne tā kā mums, visi virknējumi ir labi nokomplektēti. Es gan esmu pārliecināts, ka "Rīgas 2000" hokejisti sēriju uzvarēs un vairs nezaudēs nevienu spēli. Gribētos jau revanšēties par iepriekšējo sezonu sāpīgajiem zaudējumiem, taču ar viņiem noteikti būs grūtāk.

Līdz šim sezonas sniegums vērtējams vienīgi ar plus zīmi?
– Jā, mēs esam izcīnījuši gan Latvijas kausu, gan pārliecinoši triumfējuši regulārajā čempionātā, taču šiem sasniegumiem nebūs nekādas jēgas, ja neiegūsim galveno trofeju – Latvijas čempionu titulu. Finālā droši vien uzvarēs tas, kuram būs lielāka vēlēšanās, pagaidām mūsu komandā tā ir ļoti stipra, un cerēsim, ka tā tas būs līdz sezonas beigām.

Vai šajā sezonā daudzās vieglās spēles liecina par Latvijas čempionāta meistarības līmeņa kritumu?
– Man gan vairāk šķiet, ka mēs esam kļuvuši spēcīgāki un saliedētāki – klubā atgriezies Vents Feldmanis un Juris Ozols, mūsu maiņa patiešām ir labi saspēlējusies, būtu vēl Romāns Ņikitins, tad vispār pīpējot varētu spēlēt. Tāpat arī otrajā maiņā atkal spēlē Darjus Pliskausks, un sniegums uzreiz ir pavisam cits, arī pārējie leģionāri demonstrē atzīstamu spēli.


Kikbokseriem godalgas Rīgā

Rīgā noslēdzies tradicionālais kikboksa turnīrs "Latvian Open", kurā sekmīgi startējuši liepājnieki. Pavisam sacensībās piedalījās sportisti no desmit valstīm.

Kopā mūsējie izcīnījuši deviņas godalgas, no kurām vienu zelta, sešas sudraba, bet divas bronzas. Vienīgo augstākā kaluma medaļu kategorijā "Low–kick", uzvarot abās cīņās, izcīnīja juniors Roberts Matulis (līdz 91 kg), bet līdz finālam spēja aizkļūt Ainārs Zaicevs (līdz 63,5 kg – "Low–kick"), Aleksandrs Maslovs (līdz 81 kg – "Full contact"), Kristaps Zīle (līdz 91 kg – "Full contact") un Artjoms Koroļs (līdz 63,5 kg – "Full contact"), kā arī abas Liepājas daiļā dzimuma pārstāves – Estere Palapa (līdz 52 kg) un Olga Šestakova (līdz 56 kg).


Vieniem čempionāts jau beidzies
Andris Sudmalis

Aizvadītā nedēļa Liepājas hokejā nepārprotami pagāja Latvijas atklātā hokeja čempionāta ēnā, bet abos pilsētas čempionātos tika aizvadīta tikai pa vienai cīņai.

Veterānu turnīrā jau sesto zaudējumu septiņās spēlēs cieta "Unimars L", kas, ielaižot tik tradicionālās četras ripas, ar 2:4 piekāpās "Zig–Zag" vecmeistariem, kam turnīrs ir beidzies ar izcīnīto 4.vietu. Komandai "Unimars L" čempionātā vēl ir jāaizvada viena spēle, taču viņi vairs nevar pakāpties augstāk par pēdējo – piekto – vietu.

Arī amatieru čempionātā "Unimars L" hokejistiem zaudējums – principiālā mačā ar 4:7 tika atzīts "Tosmares" hokejistu pārākums.