Kurzemes Vārds

20:11 Trešdiena, 28. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Dziedās savai pilsētai

Vasara tuvojas, un tas nozīmē, ka cits pēc cita uz mūsu pilsētu brauks ciemiņi, lai baudītu kādu no Liepājas populārās mūzikas festivāliem. Par pirmo šā gada festivālu kļūs Latvijas 1.rokkafejnīcas rīkotais "Mēs – liepājnieki". Pilsētnieki droši vien atceras, ka pirms dažiem gadiem notika šāds festivāls, kas guva publikas atsaucību. Nu brīvdabas sarīkojums ir pārcelts uz telpām – rokkafejnīcu un mūzikas klubu "Pablo". Festivāls "Mēs – liepājnieki" ir veltīts pilsētas dzimšanas dienai un tās iedzīvotājiem, tāpēc ir padomāts par ikviena vecuma cilvēka interesēm. Rīt pulksten 14 sāksies festivāla iesildošais pasākums ģimenēm "Mazie liepājnieki", kura laikā norisināsies "Popielas" fināls, kā arī bērni varēs gatavot dāvaniņas savai pilsētai, iet rotaļās, spēlēt spēles un darīt citas interesantas lietas. Sarīkojuma īpašais viesis būs jaunā, talantīgā dziedātāja Zaiga Tapiņa.

Savukārt vakarā, ap pulksten 22, festivālu "Mēs – liepājnieki" atklās mūsu pilsētas lepnums Andris Ērglis ar saviem draugiem. Dziedātājs izpildīs ne tikai jau iemīļotās dziesmas, kā "Ripoja akmens", bet arī kādu skaņdarbu no drīzumā iznākošā albuma "Sirdspuksti". Uz rokkafejnīcas skatuves vēl kāps vienmēr Liepājā gaidītais Igo ar līdzi dziedamiem skaņdarbiem. Bet jauno paaudzi priecēs vienmēr atraktīvie puiši no grupas "Nasty Smile" un enerģiskie jaunie mūziķi no apvienības "Coming Soon". Par deju mūziku priekšnesumu starplaikos gādās dīdžeji Čiekurs un Māris Jakovickis.


Liepājā viesojas grupa "Latvian Blues Band"

Piektdien mūzikas klubā "Fontaine Palace" viesosies grupa "Latvian Blues Band", kuras sastāvā spēlē Jānis Bukovskis (ģitāra, vokāls), Rolands Saulietis (bungas), Jānis Kalniņš (ģitāra, vokāls), Rihards Bērziņš (taustiņinstrumenti) un Reinis Kalniņš (basģitāra).

Grupa "Latvian Blues Band" sāka veidoties 1997.gadā, kad toreiz trīs jauniešu apvienība (no tiem pašlaik "LBB" sastāvā spēlē Jānis Bukovskis) nolēma pievērsties blues mūzikas žanram. Jau pirmajā pastāvēšanas gadā gūtā atzinība Latvijas mūzikas festivālā "Sinepes un medus" (balva par labāko debiju un vokālu) bija tikai sākums daudz plašākai, starptautiski augsti novērtētai grupas darbībai. "Latvian Blues Band" puiši ar savu sniegumu priecējuši publiku blūza festivālos un blūza klubos Kanādā, Horvātijā, Grieķijā, Polijā, Spānijā, mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī ASV, piedaloties Čikāgas blūza festivālā. Tajā uzstāties tiek aicināti tikai mūziķi no ASV, bet organizatori izņēmuma kārtā deva iespēju piedalīties arī "LBB", jo, par lielu pārsteigumu ASV blūza sabiedrībai, latviešu puiši pierādīja, ka tiešām prot spēlēt īstu blūzu.

Regulāri uzstājoties "Bites blūza klubā", "Latvian Blues Band" ir koncertējuši kopā ar tādām blūza zvaigznēm kā Bob Margolin, Carey Bell, Phil Guy, Grana Louise, Frank Bang, Louisiana Red, Sharon Lewis, James Wheeler, Linsey Alexander, Bryan Lee, Duke Robillard un vēl daudziem citiem (kopumā vairāk nekā 150 augstākās klases blūza mākslinieku), ar savu sniegumu pārsteidzot ne tikai publiku, bet arī uzaicinātos mūziķus.


Priekulnieki rīko jubilejas koncertus

Priekulē turpinās Mūzikas un mākslas skolas 40 gadu jubilejas ieskaņas koncerti.

Katrs no tiem veltīts kādai izglītības programmai, sestdien pienākusi kārta taustiņinstrumentālistiem. Rīt pulksten 16 Priekules Kultūras namā ar solo un ansambļu priekšnesumiem uzstāsies akordeona un klavierspēles klašu audzēkņi, pedagoģes Tatjana Juškina, Sandra Pāvelsone, Zenta Ķerve, Līga Kvāše, kā arī E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas audzēkne Annija Volkeviča. Skanēšot ļoti dažāda mūzika, sola Mūzikas un mākslas skolas direktore Inita Rubeze.

Koncerta mākslinieciskais noformējums, kas ir skolas Mākslas nodaļas audzēkņu un pedagogu ziņā, būs atbilstošs taustiņistrumentu radītajai skaņai un noskaņai. Uz sarīkojumu aicināti gan priekulnieki, gan visi citi interesenti.

Skolas jubilejas svinības notiks maijā, līdz tam paredzēti četri koncerti, kuros uzstāsies visu nodaļu audzēkņi un pedagogi. Sestdienas koncerts būs pēc skaita otrais.