Kurzemes Vārds

10:26 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Iesniegumi piereģistrēti

Biedrības "Mans mājoklis – mans cietoksnis" priekšsēdētājs Armands Belozjorovs no Briseles saņēma paziņojumu par 7.martā Eiroparlamentā reģistrētiem diviem iesniegumiem, kuri tagad nodoti Eiropas Komisijai minēto problēmu izskatīšanai. Tā nav pirmā reize, kad A.Belozerovs vēršas Eiropas struktūrās. Tagad vienā no savām vēstulēm viņš izvirza jautājumu par cilvēktiesību neievērošanu saistībā ar privatizēto objektu nepareizu reģistrāciju zemesgrāmatā, kur tiek jaukti jēdzieni – dzīvoklis un dzīvokļa īpašums, ņemot vērā citus mājas funkcionālos elementus. Otrā iesniegumā runa ir par to, ka tiek kropļoti jēdzieni par biedrības kā juridiskas personas tiesībām un tā rezultātā rodas pārpratumi tiesvedībā.

Kurzemnieku eksporta stāsti

Izdevniecība "Dienas bizness" sadarbībā ar LTRK Liepājas nodaļu un Liepājas Pilsētas domi 18.martā viesnīcā "Amrita" organizē semināru eksporta veicināšanai "Kurzemnieku eksporta stāsti". Tā mērķis – sniegt atbalstu un stimulu Kurzemes reģiona uzņēmējiem, kuri vēlas uzsākt vai turpināt savu produktu virzību ārējos tirgos gan Eiropas Savienības, gan arī trešo valstu virzienā. Seminārā SIA "Deloitte Latvia" vadošie speciālisti sniegs teorētisko ieskatu dažādos ar eksportu saistītos jautājumos no juridiskā aspekta, tādos kā eksporta noteikumi un formalitātes, muitas procedūras, nodokļu aspekti, savukārt banku speciālisti – par eksporta finansēšanas iespējām un veidiem. Arī pieredzējuši Kurzemes reģiona uzņēmēji, kuri ir pieņēmuši izaicinājumu darboties ārpus Latvijas robežām un veiksmīgi izveidojuši sadarbību ar ārvalstu partneriem, dalīsies savos eksporta stāstos, minot veiksmes un neveiksmes, secinājumus un ieteikumus.

Orķestrim un diriģentam Resnim pasniegs Latvijas Krājbankas balvu

Latvijas Krājbanka atbalsta Liepājā notiekošo Starptautisko pianisma zvaigžņu festivālu, piedaloties tā norises finansēšanā un nodibinot Latvijas Krājbankas balvu, informēja bankas sabiedrisko attiecību speciālists Lauris Kupčs. Pirmā jaundibinātā balva tiks pasniegta Liepājas Simfoniskajam orķestrim un tā galvenajam diriģentam Imantam Resnim Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla nobeiguma koncertā 16.martā Liepājas teātrī. "Mēs nevaram nepamanīt orķestra un diriģenta rūpes par festivāla būtiskajām kvalitātēm – veicināt Liepājas kā tradicionālas kultūras pilsētas attīstību, ļaut klausītājiem iepazīt un baudīt tās izjūtas un impulsus, ko spēj sniegt vienīgi laba mūzika labā izpildījumā. Turklāt darīt to daudzu gadu garumā mērķtiecīgi un ar iedvesmu," norāda Latvijas Krājbankas prezidents Mārtiņš Bondars. Kā uzsvēra Kupčs, Latvijas Krājbanka turpina stratēģisku Latvijas mūzikas un kultūras dzīves sekmēšanu.

Aktīvākie Kurzemes kultūras projektu iesniedzēji

Liepājas un Liepājas rajona kultūras nozares darbinieki bijuši aktīvākie no kurzemniekiem, iesniedzot līdzfinansējuma pieteikumus Kurzemes atbalstam veidotajā kultūras projektu konkursā, informē Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Hmieļevska. Programmas administrētāja – Liepājas Kultūras pārvalde – pavisam reģistrējusi 82 projektus. No tiem 25 projektu pieteikumus iesniegušas Liepājā reģistrētās organizācijas, 16 – Liepājas rajona organizācijas, 8 – Talsu pilsētas un rajona organizācijas, 7 – Saldus pilsētas un Saldus rajona organizācijas, 7 – Kuldīgas pilsētas un rajona organizācijas, 6 – Ventspils pilsētas un rajona organizācijas un tikai 2 – organizācijas no Tukuma. Kurzemes kultūras programmas konkursam pieteiktos projektus vērtēs Kurzemes pašvaldību izvirzīti eksperti, tātad lēmumu par iesniegto projektu atbilstību Kultūras programmas kritērijiem vērtēs ekspertu komisija, kura uz sēdi sanāks 25.martā, bet projektu konkursa rezultāti un piešķīrumu apjoms tiks paziņots pēc 1.aprīļa.

Gatavosimies spodrības mēnesim

Pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa paziņoja par to, ka šogad spodrības mēnesis pie mums sāksies 1.aprīlī. Aizvakar šādu rīkojumu izdevu domes izpilddirektors Edgars Rāts. Viņš aicina visus liepājniekus piedalīties paredzētajos pasākumos. Iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties pavasara talkās gan savās dzīvesvietās, gan darbā, gan parkos un skvēros. Domes ziņojumā teikts, ka saistībā ar īso un silto ziemu spodrības mēnesis sāksies divas nedēļas agrāk nekā pagājušajā gadā. Talku dalībniekiem atbalstu sniegs Komunālā pārvalde, aģentūra "Nodarbinātības projekti", namu pārvaldes un mācību iestādes. Bet visu darbu koordinācija uzticēta domes Vides nodaļai. Tur saplūdīs visa informācija par konkrētās vietās rīkotiem pasākumiem. Zaļos atkritumus – zarus, vecās lapas un zāli varēs bez maksas nodot poligonā "ķīvītes". Ja kāds vēlēsies izmantot personīgo transportu, tad par to iepriekš jāpaziņo Vides nodaļai.

Frankofoni iepazīst Reinjonu

Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notika tradicionālā Frankofonijas diena. Šoreiz bija iespēja iepazīt Francijas aizjūras reģionu, eksotisko Reinjonas salu, apskatot foto izstādi un tiekoties ar tās pārstāvi, LPA franču valodas vieslektori Aurēliju Motē. Pēc stāstījuma notika muzikāli un teatrāli priekšnesumi, kurus bija sagatavojuši Liepājas un rajona skolu skolēni, kuri apgūst franču valodu. Izzinošās nodarbībās bija iespēja iepazīt arī citus frankofonos reģionus – Kvebeku, Martiniku, Gvadelupu un Bretaņu. Frankofonijas dienā ir iespēja dzirdēt franču valodu un iepazīt dažādās kultūras, kuras apvieno franču valoda. Frankofonijas idejas pamatā ir doma, ka franču valoda nav tikai Francijai piederīga, bet gan valoda, kas apvieno tās valstis, kurās dažādos laikmetos ir bijusi jebkāda franču vēsturiskā, ekonomiskā vai politiskā ietekme. Frankofonijas dienas notiek arī Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā un citur Latvijā.

Novāc gruvešus

Vakarrīt uzņēmuma "Epsons" darbinieki sāka novākt otrdienas vakarā Jūrmalas parkā pie bērnu rotaļu laukuma nodegušā koka nama gruvešus. Darbs tiek veikts pēc uzņēmuma "Dzīves ziedi" īpašnieces Svetlanas Zaharjinas pasūtījuma. Jau šodien lielākā daļa būšot padarīta un pirmdien nodegušā nama teritoriju uzkops. Kā sacīja vakar Jūrmalas parkā satiktais SIA "Epsons" darbu vadītājs, ēkas pamati tikšot saglabāti, bet kad un vai šajā vietā tiks celta jauna ēka, pagaidām konkrētas informācijas nav.

Konkurss "Liepāja Latvijā"

Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā notika gadskārtējais skatuves runas konkurss mazākumtautību skolu audzēkņiem, ko bibliotēka rīko sadarbībā ar Valsts valodas centru, Latviešu valodas apguves valsts valodas aģentūras Kurzemes reģionālo biroju un Latviešu valodas un literatūras Metodisko apvienību mazākumtautību skolām. Kā informē CZB direktores vietniece Aina Krauče, šogad konkursa nosaukums ir "Liepāja Latvijā" un tas ir veltīts Liepājas 383.dzimšanas dienai un Latvijas 90.gadadienai. Konkursa dalībniekiem profesionālas žūrijas vērtējumam bija jāsagatavo latviešu autoru dzejas vai prozas darbi, kurus rakstījuši Liepājas esošie vai bijušie literāti, to saturam jāatspoguļo cilvēki vai norises Liepājā vai Latvijā. Par emocionālu sniegumu un latviešu valodu 5.–8.klašu skolēnu grupā 2.vietu ieguva Aleksejs Žukovs (12.vsk.8.b kl.), 3.vietu – Antons Gudkovs (2.vsk.5.a kl.). Vecāko klašu skolēnu grupā pirmā vieta Viktorijai Titarenko (12.vsk.12. a kl.), 2.vieta Alisei Belanoginai (12.vsk.12.a kl.), 3.vieta Jekaterinai Zozuļai (7.vsk.9.c.kl.).