Kurzemes Vārds

10:55 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Cīņa par vietu virslīgā
Andris Sudmalis

Handbola klubs "Vaiņode" vairākus mēnešus kopš 1.līgas regulārās sezonas beigām bija palicis bez oficiālo spēļu prakses, bet nu beidzot ir sagaidījis savus pretiniekus pārspēļu turnīrā par tiesībām nākošajā sezonā spēlēt Latvijas virslīgā.

Vaiņodnieku pretinieki pārspēlēs ir komandas "RTU/Juniors", "NHK", "S&A", "RTU" un "VL 7". Pirmie mači Liepājas rajona handbolistiem bija neveiksmīgi. Ulbrokā "Vaiņode" ar 35:40 (17:21) piekāpās Stopiņu "NHK" handbolistiem, bet nākošajā spēlē pretinieku laukumā zaudējums ar 35:39 (14:17) pret Skrīveru "S&A". Taču, jāņem vērā, ka izbraukuma spēlēs HK "Vaiņode" bieži vien neizdodas savākt optimālo sastāvu, un tā bija arī abās februāra cīņās. Toties martā savā laukumā vaiņodnieki pārliecinoši revanšējās Stopiņu handbolistiem ar 39:31 (18:14), kā arī cer rīt savā laukumā pieveikt komandu "S&A".

Bez spēlēm par iekļūšanu Latvijas labāko klubu sabiedrībā, "Vaiņode" ir apņēmības pilna cīnīties par līdzdalību Latvijas olimpiādes handbola turnīrā. Divas komandas šīm sacensībām ir kvalificējušās automātiski – tās ir Rīgas un Dobeles pašvaldību vienības, kuru kodolu veido attiecīgi "ASK/AB.lv" un "Tenax/Dzirnavnieks" handbolisti. Pārējie četri dalībnieki tiks noskaidroti papildu atlasē, un vaiņodnieki savā apakšgrupā par divām ceļazīmēm sacentīsies ar Ludzas un Rēzeknes sportistiem. Mūsējie cer, ka izdosies ierindoties 2.vietā aiz Ludzas komandas, kuras kodolu veidos virslīgas komandas "Latgols" spēlētāji.


Pieredze ņēma virsroku
Miks Kuncītis

Latvijas Amatieru basketbola līgā zaudējumu cietis BK "Liepājas papīrs", kas izbraukumā piekāpās Ventspils komandai "Variants" – 67:70.

Liepājnieku treneris Indulis Možeiks pastāstīja, ka šajā spēlē beigu beigās tomēr virsroku ņēmusi pieredze, lai arī lielāko spēles daļu vadībā atradušies mūsējie. Mača gaita gan bijusi visai spraiga un liepājniekiem nav izdevies iekrāt lielāku pārsvaru par septiņiem punktiem, galvenokārt jau tāpēc, ka brīžos, kad bijusi iespēja lauzt cīņas gaitu, tika pieļautas rupjas kļūdas, kuras mājinieki veikli izmantojuši. Ventspilniekiem esot bijis arī ievērojams auguma pārsvars, kas gan šajā mačā neesot bijis izšķirošs, ko nevarētu teikt par tālmetieniem, kurus ventiņi savā laukumā jau nu noteikti prot mest ar ļoti augstu precizitāti. Vēl pēdējās sekundēs mūsējiem bija iespēja izraut uzvaru, taču izšķirošajos uzbrukumos pietrūka pārliecības un pieredzes – metieni bija neprecīzi, turpretī mājinieki savas iespējas garām nepalaida. Rezultatīvākie "Liepājas papīra" rindās bija Mārcis Ķenavs un Artūrs Freimanis, kuri sameta pa 17 punktiem. Neskatoties uz zaudējumu, liepājniekiem joprojām ir labas iespējas pacīnīties par vietu LABL izslēgšanas spēlēs.


Kuldīgā sacentās skolu audzēkņi
Andris Sudmalis

Kuldīgā ir aizvadīts Latvijas izglītības iestāžu čempionāts šahā komandu vērtējumā, kurā tradicionāli kupli bija pārstāvēta Liepājas Kompleksā sporta skola.

Vidusskolu grupā vislabāk veicās Liepājas 12.vidusskolas komandai (Arkādijs Kovaļevskis, Aleksandrs Černogorovs, Jevgēņijs Andrejevs), kas astoņu vienību konkurencē izcīnīja 3.vietu, bet Liepājas ģimnāzijas šahisti ierindojās 6.vietā. Individuāli A.Kovaļevskis pie pirmā galdiņa izcīnīja 3.vietu, bet Jānis Sēlis bija trešais pie otrā galdiņa.

Pamatskolu grupā piedalījās 14 komandas, bet labāko rezultātu uzrādīja Liepājas 7.vidusskola, kas pēc papildrādītājiem apsteidza Liepājas 2.vidusskolu. Individuāli Viktors Stepovojs (7.vidusskola) izcīnīja 2.vietu, spēlējot pie otrā galdiņa, bet Kristīne Neilande bija trešā pie ceturtā galdiņa.

Līdz aprīļa beigām, katru otrdienu un trešdienu Liepājas Kompleksās sporta skolas Šaha nodaļā norisinās "Tempo" šaha turnīri. To sākums pulksten 18.


Šoks pirms svarīgām spēlēm
Miks Kuncītis

Vakar Latvijas Sieviešu basketbola līgā SK "Liepājas metalurgs" basketbolistes izbraukumā spēkojās ar pašreizējo valsts čempionvienību "TTT/Rīga" un cieta bezierunu fiasko ar 29:104 (3:34, 6:24, 0:29, 20:17).

"Liepājas metalurga" trenere Līvija Alpe–Lūka pastāstīja, ka mūsu meitenēm vakar neesot izdevies praktiski nekas, jo rīdzinieces spēlējušas ļoti agresīvi pat pēc tam, kad uzvarētājas jau bija zināmas. Katastrofāli metalurģes spēlējušas uzbrukumā, par ko liecina realizēto metienu procents – 12,5. Nevarēja nepamanīt mājinieču ievērojamo pārsvaru augumā, kas viešņām reāli izslēdza jebkādas iespējas uzbrukt no groza tuvuma, jo metieni gluži vienkārši tika nobloķēti. Lai arī bija skaidrs, ka liepājniecēm nav izredžu, diezin vai kāds gaidīja, ka kādā no ceturtdaļām mūsējās paliks bez punktiem, taču tā notika. Pēdējā ceturtdaļā, kad rīdziniecēm laukumā devās otrā ešelona spēlētājas, viešņām izdevās kaut nedaudz uzlabot punktu ražu, tomēr, paskatoties uz rezultātu tablo, aina bija šokējoša. Rezultatīvākā mūsējo rindās ar 13 punktiem bija Daiga Līne. Jācer, ka šī spēle neiespaidos spēlētāju psiholoģiju, jo tagad gaidāmas divas ļoti svarīgas spēles.

Nākamo spēli "Liepājas metalurga" komanda aizvadīs jau šodien pulksten 14, kad savā laukumā tiksies ar "RTU/Klondaikas" basketbolistēm, bet dienu vēlāk mūsu dāmas uzņems "TTT–RAPA" komandu.


Pieci futbolisti izlasē
Ints Grasis

Aizsardzības balsti – Kļava, Ivanovs, Zirnis –, pussargs Soloņicins, uzbrucējs Karlsons. Tāda ir izlases galvenā trenera Starkova izvēle, izvirzot sastāvu un izdarot izvēli no Liepājas futbolistiem draudzības spēlei ar Andoru.

Liepājnieki kopā ar vēl 15 kandidātiem mačā pret pundurvalstiņu izies 26.martā, mērojot diezgan tālu un ne pašu vienkāršāko ceļu.

Bet vakar "Liepājas metalurga" futbolisti "Daugavas" rezerves stadionā Liepājā zaudēja Lietuvas vienībai "Vetra" ar 0:1, un no izlases kandidātu vidus šajā spēlē piedalījās Kļava un Zirnis (1.puslaikā), kā arī Soloņicins (2.puslaikā). Sacensībā vairāk tika iesaistīti futbolisti, kas sagatavošanās posmā mazāk spēlējuši līdz šim, arī dublieri. Ne visai interesantajā mačā mūsu klubs nenoorganizēja pat līnijtiesnešus.