Kurzemes Vārds

00:06 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Elektriķis nokrīt pa kāpnēm

Pēc Valsts darba inspekcijas rīcībā esošās informācijas, laikā no šā gada 1.janvāra līdz 17.martam Latvijā darbavietās gājuši bojā 16 darbinieki un smagas traumas guvis 41 cilvēks. Pērn attiecīgajā laikā posmā darbā gājuši bojā 12 darbinieki, bet smagas traumas guvuši 65 cilvēki.

Aizvadītajā nedēļā Valsts darba inspekcija reģistrējusi un uzsākusi deviņu nelaimes gadījumu izmeklēšanu, kuros cietuši un gājuši bojā darbinieki, informēja Valsts darba inspekcijas Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Sarmīte Bunka–Brilijonka. Viens no negadījumiem, kad darbā cietis strādnieks, reģistrēts mūsu pilsētā. 4.martā SIA "Vega 1" elektriķis nokritis pa kāpnēm, gūstot smagas traumas.

Dāma – kaskadieris
Ita Cērmane

Dīvains negadījums svētdienas vakarā notika Ganību ielā pie "Rāmavas" – kāds braucējs gluži kā kaskadieris automašīnu "VW Passat" bija pamanījies ar diviem riteņiem uzdabūt uz aptuveni pusmetru augstās apmales.

Bija ap astoņiem vakarā, kad "Kurzemes Vārds" saņēma informāciju par notikušo. Zvanītājs bija pārliecināts, ka tas ir skats, ko ir vērts redzēt. Un tā šķita daudziem liepājniekiem, jo skatītāju pie "Rāmavas" bija ļoti daudz.

Kā vadītājai pasātu bija izdevies uzdabūt uz apmales, ir mīkla – nebija sasista ne mašīna, ne izgāzta apmale, izskatījās, ka auto uz tās vienkārši uzcelts. Policijas oficiālā informācija vēsta, ka negadījums noticis ap pulksten 19.30. Automašīnas "VW Passat" 1968.gadā dzimusī vadītāja, braucot pa M.Ķempes ielu un krustojumā ar Ganību ielu veicot labo pagriezienu, nepiemērota ātruma dēļ neesot tikusi galā ar spēkrata vadību, tādēļ nobraukusi no ceļa uz apmales.

Negadījuma vietā kundze policistiem skaidroja, ka strādājot "Rāmavā" par pārdevēju. Pēc darba devusies mājās, esot bijusi ļoti nogurusi, kad notikusi avārija. Kundze nebija lietojusi alkoholu. Notikušais gan vieš aizdomas, vai sieviete nav aizstājusi īsto avārijas izraisītāju. Laika tam bija, jo Ceļu policijas ekipāža, kura negadījuma brīdī strādāja citas avārijas vietā, pie "Rāmavas" ieradās aptuveni stundu pēc notikušā.

Dzērumā izraisa avārijas

Pagājušās nedēļas nogalē reģistrēti vairāki satiksmes negadījumi, kurus izraisījuši piedzērušies braucēji, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse.

15.martā ap pusdiviem dienā dzērājšofera izraisīta avārija notika Liepājā. Automašīnas "Opel Omega" vadītājs – 1974.gadā dzimušais Valērijs –, braucot pa Krūmu ielu un veicot labā pagrieziena manevru uz Mucenieku ielu, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur izraisīja sadursmi ar automašīnu "Mercedes Benz Sprinter". Cilvēki necieta, bet pēc sadursmes atklājās, ka "Opel" vadītājs pie stūres sēdies 1,70 promiļu reibumā, turklāt viņa spēkratam nav veikta valsts tehniskā apskate un OCTA.

16.martā ap vieniem naktī 1966.gadā dzimušais Agris, vadot automašīnu "Mercedes Benz 200" pa Ezera ielu, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, netika galā ar spēkrata vadību un nobrauca no ceļa, ietriecoties žogā. Arī pēc šī negadījuma atklājās, ka auto stūrēts dzērumā – alkometrs vīrieša izelpā uzrādīja 2,31 promili.

Svētdien dzērājšofera izraisīts negadījums noticis arī Kalētu pagastā. Ap pulksten 19.30 1976.gadā dzimušais Sauļus stūrējis automašīnu "Mercedes Benz 230" pa Priekules – Gramzdas – Lietuvas robežas autoceļu, nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu un uzbraucis stāvošai automašīnai "Opel Vectra". Automašīna "Mercedes" stūrēta 1,07 promiļu reibumā.

16.martā nekārtības nekonstatē

16.martā, Leģionāru atceres dienā, mūspusē nekārtības nav konstatētas. Kā informēja Valsts policijā, šī diena Liepājā aizritējusi mierīgi.

Atņem naudu

14.martā ap pusdesmitiem vakarā Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz K.Ūliha ielu. Kāda sieviete sūdzējās, ka viņai atņemta nauda, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Apsekojot tuvāko apkārtni, tika aizturēta iespējamā vainīgā persona. Abas personas tika nogādātas Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Aiztur bruņotus uzbrucējus

16.martā dažas minūtes pēc pulksten 17 Pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Dzelzceļnieku ielu, kur divi jaunieši esot uzbrukuši garāmgājējam. Likumsargi kopā ar cietušo pārbaudīja apkārtni, un Dzelzceļnieku ielā tika aizturēti divi jaunieši, uz kuriem cietušais norādīja kā uz iespējamiem vainīgajiem. Aizturēšanas laikā pie viena no jauniešiem atradās metāla stienis. Gan cietušais, gan iespējamie vainīgie tika nogādāti Valsts policijā lietas apstākļu tālākai noskaidrošanai.

Makšķernieki izkrīt no laivas

15.martā piecas minūtes pirms pulksten 12 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Nīcas pagasta Reiņiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka palīdzība bija nepieciešama trīs makšķerniekiem, kuri bija iebraukuši Liepājas ezerā un nezināmu iemeslu dēļ izkrituši no laivas. Kad glābēji ieradās norādītajā vietā, laivotājiem pašiem saviem spēkiem bija izdevies tikt krastā. Pēc glābēju redzētā, visi trīs makšķernieki bijuši stipri piedzērušies.

Nosvilst dārza mājiņa

15.martā dažas minūtes pirms septiņiem vakarā ugunsgrēks izcēlās Slimnīcas ielā. Nodega dārza mājiņa 40 kvadrātmetru platībā. Cilvēki ugunsnelaimē nav cietuši, bet aizdegšanās iemeslus noskaidro Valsts policija.

Pīpmanis aizdedzina dzīvokli

16.martā pulksten 20.50 ugunsgrēks izcēlās Kazdangā, Bērzu gatvē 1. Dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega istabas grīda 4 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka degšanas iemesls varētu būt neuzmanīga smēķēšana. Šo versiju min arī Valsts policija, norādot, ka dzīvoklī aizdedzies dīvāns. Degšanas cēlonis, visticamāk, bijusi smēķēšana gultā.

Kūlas svilināšana turpinās

Svētdien dažas minūtes pirms četriem pēcpusdienā ugunsgrēks izcēlās Zemnieku ielā 8. Dega kūla 300 kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka aizdegšanās iemesls var būt gan neuzmanīga rīcība ar uguni, gan tikpat labi arī bērnu rotaļas ar uguni.