Kurzemes Vārds

01:11 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

"Skaistule saule" gaida klientus

Viesnīcā "Hotel Fontaine Royal" atvērts skaistumkopšanas un veselības salons "Skaistule saule", kuru apsaimnieko Inga Sūnāksle un Aldis Sūnākslis. Salonā ir pirts un baseinu komplekss. Apmeklētājiem piedāvā saunu un turku pirti, kā arī baseinu pieaugušajiem ar pretstraumi un atsevišķu baseinu mazuļiem. Turpat ir arī pašlaik Liepājā lielākais SPA baseins. Kā pastāstīja A.Sūnākslis, vēl klientiem tiek piedāvāti kosmētiķes, friziera un arī masiera pakalpojumi. Drīzumā pakalpojumu klāstu iecerēts papildināt ar minerālvannām.

Jaunas pieturvietas

Liepājas Autobusu parka mārketinga speciālists Uldis Kalniņš informēja, ka turpmāk vairāku tālsatiksmes maršrutu (Liepāja – Rīga, Rīga – Liepāja) autobusi apstāsies pieturvietās, kur līdz šim pasažieri netika uzņemti vai izlaisti. Piemēram, autobuss, kas no Liepājas izbrauc pulksten 6 un 35 minūtēs, turpmāk apstāsies arī Saldū. Reisam, kas ceļā dodas pulksten 7 un 5 minūtēs, pietura būs Skrundā. Autobuss, kas no Rīgas izbrauc pulksten 16 un 35 minūtēs, pasažierus izlaidīs vai uzņems Kalnciemā, Kaķeniekos, Brocēnos, Saldū, Ilmājā, Durbē u.c. No 17.marta akciju sabiedrība "Nordeka" atklās vairākus jaunus reisus maršrutā Rīga – Liepāja. Būs seši reisi no Rīgas, kuros pasažierus izlaidīs gan Liepājas autoostā, gan aizvedīs līdz M.Ķempes ielai. Un septiņos reisos autobusi uz Rīgu ceļā dosies no M.Ķempes ielas.

Arī padotie grib žalūzijas

Aizvadītās nedēļas nogalē notika Neatkarīgās policistu arodbiedrības (NPA) valdes sēde. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē strādājošie policisti tajā pauduši neizpratni par aizliegumu ierīkot un izmantot kabinetos žalūzijas. NPA priekšsēdētājs Armands Augustāns informē, ka policisti minējuši gadījumus, kad kabinetā uzturas apmeklētāji, kuri nevēlas, lai par viņu atrašanos policijā kāds tiktu informēts. Cilvēki, kas ierodoties policijā, pieļauj, ka tiek novēroti, tādēļ tas varot kaitēt viņu reputācijai vai kā citādi iespaidot viņus nākotnē. Likumsargi arī vērsuši uzmanību uz to, ka pārvaldes priekšnieka un viņa vietnieku kabinetos žalūzijas ir ierīkotas gan durvīm, gan logiem, un tās esot aizvērtas. Šāda nevienlīdzīga situācija gan darbiniekos, gan apmeklētājos varot radīt par priekšnieku un viņa vietniekiem šaubas strādāt atklāti un būt pieejamiem, uzskatot policijā strādājošie.

Liepājas, tāpat kā citu policijas pārvalžu, darbinieki NPA sūdzējušies, ka saskaņā ar likumdošanu viņi nav saņēmuši arī kompensāciju briļļu iegādei.

Uz NPA valdes sēdi nebija ieradusies neviena no uzaicinātajām Liepājas PRPP amatpersonām, tādēļ atbildes uz sasāpējušiem jautājumiem policisti neguva.

Aicina nesteigties ar vasaras riepām

Lai gan ar vasaras riepām jau var braukt no 1.marta, CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste aicina nesteigties ar to uzlikšanu: "Kā rāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozes, nedēļas nogalē, Lieldienās, laiks būs mākoņains, naktīs vietām, dienā visā teritorijā nelieli nokrišņi – slapjš sniegs, un ceļi var būt slideni. Tādēļ drošības apsvērumu dēļ transportlīdzekļu īpašniekiem iesakām vēl nesteigties mainīt ziemas riepas pret vasaras riepām."

Skolēni aktīvi iesaistās boulinga spēlē

Lielu atsaucību guvušas komandu sacensības boulingā Liepājas pilsētas un rajona skolēniem "Dzintara ķeglis junioriem – 2008", tāpēc turpmāk šīs sacensības tiks organizētas katru mēnesi, un komandas jau var sākt pieteikties aprīļa turnīram, pastāstīja izklaides centra "Dzintara boulings" menedžere Inga Gūtmane.Sacensības "Dzintara ķeglis junioriem – 2008" tikai organizētas, lai piesaistītu skolu jaunatnes interesi boulingam kā iespējai labi atpūsties un saturīgi pavadīt ārpus mācībām brīvo laiku.

I.Gūtmane pastāstīja, ka sacensībām tika pieteiktas 24 komandas un kopējais dalībnieku skaits sasniedza gandrīz 100.

Triju dienu laikā arī noskaidrojās uzvarētāji. Pamatskolas grupā: 1.vieta – 5.vidusskolas skolnieču komandai "Dūdas", 2.vieta – komandai "Trakie" no Katoļu pamatskolas, 3.vieta – komandai "Bliezējas" no Katoļu pamatskolas. Vidusskolas grupā 1.vietu izcīnīja komanda "Straikeri", 2.vieta tika komandai "Koma", savukārt 3.vietu ieguva komanda "Kāda starpība".

Projekts "Rietumu krasts" finiša taisnē

Nobeigumam tuvojas 2006.gada decembrī uzsāktā projekta "Rietumu krasts" pirmā būvniecības kārta, kuras laikā uzbūvētas divas ēkas ar 42 dzīvokļiem un pazemes autostāvvietu. Viena ēka nodota ekspluatācijā šā gada februārī, otras ēkas nodošana ekspluatācijā plānota aprīļa sākumā. Klienti, kas iegādājušies dzīvokļus, uz jauno dzīvesvietu varēs pārcelties jau pavisam drīz. Turpat darbu uzsācis dzīvokļu pārdošanas birojs, kur speciālisti sniegs atbildes uz potenciālos pircējus interesējošiem jautājumiem un palīdzēs kārtot ar dzīvokļu iegādi saistītās formalitātes. Dzīvokļi "Rietumu krastā" maksā no 1005 latiem par kvadrātmetru. Projekta īstenotāji sola, ka līdz vasarai tiks pabeigta apkārtējās teritorijas apzaļumošana un labiekārtošana. Jau nobruģēta Rietumkrasta iela starp jaunajām ēkām, kā arī uzsākta bērnu rotaļu laukuma izveide. Dīķa krastmalas labiekārtošana tiks pabeigta līdz vasaras vidum. Paralēli šā paša projekta ietvaros blakus zemesgabalā noris arī tirdzniecības centra būvniecība. Gada nogalē durvis vērs jaunais tirdzniecības centrs "Baata" 6000 kvadrātmetru platībā. Jau noslēgts priekšlīgums ar tirdzniecības centra galveno nomnieku – uzņēmumu "Elvi".

Top Liepājas uzņēmumu katalogs

Liepājas SEZ pārvaldes Investīciju un mārketinga nodaļa ir uzsākusi darbu pie jauna Liepājas uzņēmumu kataloga izveides. Katalogs jau sevi pierādījis kā efektīvs mārketinga materiāls, sniedzot informāciju par Liepājas pilsētas uzņēmumu piedāvājumu. Lai arī izdevums tiek izplatīts galvenokārt transporta nozares pasākumos, ne mazāk svarīgi ir arī ārpus transporta nozares strādājošie uzņēmumi, kuri veido Liepājas komercdarbības vidi. Izdevuma pamatmērķis ir sniegt maksimāli pilnvērtīgu informāciju par Liepājas transporta, loģistikas un rūpniecības uzņēmumu piedāvājumu Eiropas un Āzijas valstu uzņēmējiem. Lai pierādītu, ka Liepāja ir starptautiskas nozīmes transporta un rūpniecības mezgls un komercdarbībai draudzīga vieta, izdevumā tiks sniegta pamatinformācija par Liepāju – ostu, SEZ un pilsētu.

Bērni zīmē, kā mostas jubilāre pilsēta

Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra klubiņš "Pa pusei" pilsētas dzimšanas dienai par godu sarīkoja labāko jauno zīmētāju konkursu "Liepāja mostas ar pulksteni sniegpulksteni". Tajā piedalījās 67 bērni, sākot no pirmās klases līdz devītajai klasei. Savus zīmētājus uz konkursu bija atsūtījuši bērnu brīvā laika pavadīšanas klubi "Pa pusei", "Pēcskola" un "Labie draugi", Ezerkrasta sākumskola, Centra pamatskola, Kristīgā sākumskola, 5., 6., 11. un 15.vidusskola. Jaunie talanti akurāti sēdās kabinetu solos un zīmējumos atainoja savu priekšstatu par pilsētu, kura svin 383.dzimšanas dienu. Konkursā labi veicās Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas audzēkņiem – Dana Gorina ieguva 1.vietu mazo bērnu grupā, 3.vietā bija viņas skolas biedrene Annita Santa, trīs zīmētājas – Marija Kupše, Paula Dille un Krista Kristiāna Ratniece bija pirmo trīs vietu ieguvējas ceturto līdz sesto klašu skolēnu grupā. Sindija Grīnberga no 15.vidusskolas bija otrā pirmo līdz trešo klašu skolēnu vidū. Starp septīto devīto klašu skolēniem izcēlās Artas Pomerances darbs (viņa nebija norādījusi skolu), tikpat izteiksmīgi bija arī 2.vietas ieguvējas Madaras Blaumanes zīmējums (15.vidusskola) un Lindas Ungures (3.vieta, 6.vidusskola) darbs.

Topošo pianistu koncerts

Trešdien pulksten 14 Melngaiļa koncertzālē notiks Liepājas reģiona mūzikas skolu klavieru nodaļu audzēkņu koncerts. Tajā piedalīsies jaunie pianisti no Saldus, Skrundas, Aizputes, Alsungas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Vaiņodes, Liepājas 2.mūzikas skolas un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas.