Kurzemes Vārds

11:37 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Sāksies Eiropas čempionāts
Miks Kuncītis

Šodien Eindhovenas pilsētā Nīderlandē sāksies Eiropas čempionāts peldēšanā 50 metru baseinā, kur startēs arī mūsu labākais peldētājs liepājnieks Romāns Milosalvskis.

Vēl nesen – pagājušā gada beigās – Romāns Miloslavskis Eindhovenā startēja Nīderlandes atklātajā čempionātā, kura ļoti solīdā konkurencē (piedalījās tādi leģendāri peldētāji kā pasaules rekordists Pīters van den Hogenbands un kanādietis Brents Haidens) liepājnieks izcīnīja otro vietu, turklāt sasniedza jaunu Latvijas rekordu savā kroņdistancē 200 metros brīvajā stilā – viena minūte un 48,85 sekundes. Vai arī šoreiz Eindhovenā mūsu zelta zivtiņai izdosies sasniegt ko līdzīgu? Grūti spriest, jo kopš Eiropas čempionāta īsajā celiņā nopietnos mačos viņš nav startējis, ja nu vienīgi Baltijas valstu čempionātā, kur konkurence nebija liela.

Šis ir olimpiskais gads, un ceļazīmi uz Pekinu nodrošinājis arī liepājnieks, kā saka paši sportisti, tūlīt pēc iepriekšējās olimpiādes beigām jau sākas gatavošanās nākamajam pasaules lielākajam sporta forumam, tiesa, parasti lielākais darbs treniņos tiek paveikts gadu pirms olimpiskajām spēlēm. Tātad tagad Miloslavskim fiziski vajadzētu būt pilnīgi gatavam sasniegt labus rezultātus. Pēdējos treniņus pirms izbraukšanas uz Nīderlandi liepājnieks aizvadīja Rīgā un sarunā ar "Kurzemes Vārdu" viņš atzina, ka ar fizisko formu viss esot kārtībā. Atšķirībā no iepriekšējiem Eiropas čempionātiem šoreiz Miloslavskis piedalīsies tikai divās disciplīnās. Tā teikt, iesildīšanās šodien būs starts 100 metru peldējumā uz muguras, bet jau rīt Romāns koncentrēs visus spēkus galvenajai disciplīnai – 200 metru brīvā stila priekšsacīkstēm, kurās gan liepājniekam ļoti nopietnu konkurenci sastādīs divi Krievijas sportisti, pēc kuru rezultātiem spriežot, Miloslavskim būs jāpeld tuvu savam personīgam rekordam, lai kvalificētos pusfinālam, iespējams, bet pat vēl ātrāk.


Jurijs Andrejevs: "Mūsu uzbrucējiem vēl ir rezerves"
Ints Grasis

Šodien Kauņā "Liepājas metalurga" futbolisti aizvadīs otro spēli Baltijas līgas čempionātā, un agro pavasari var uzskatīt par turpinājumu sagatavošanās posmam jaunajai sezonai. Metalurgi pabijuši divās treniņnometnēs, bez pirmās uzvaras oficiālā spēlē pār Igaunijas komandu "Trans" vēl aizvadījuši 15 pārbaudes spēles. "Kurzemes Vārds" uz sarunu aicināja liepājnieku galveno treneri JURIJU ANDREJEVU.

Cik lielā mērā esat apmierināts ar līdz šim paveikto, gatavojoties sezonai?
– Kopumā esmu apmierināts. Mums bija trīs sagatavošanās posmi: pirmais tepat Liepājā, un ziemā tam bija labvēlīgi laika apstākļi – varējām strādāt ne tikai pie funkcionālās sagatavotības, bet arī pie atsevišķām epizodēm un tehnikas; divi nākamie posmi bija treniņnometnes Kiprā un Turcijā – šeit nāca klāt arī uzdevums vērtēt potenciālos komandas jaunpienācējus, pārbaudes mačos spēlējām ar stipriem pretiniekiem, kas treniņnometnei varbūt nav tas labākais variants, tomēr ne katru dienu nākas mēroties spēkiem ar Čempionu līgas dalībniekiem (Bukarestes "Dinamo", "Steaua" – I.G.) un šo iespēju garām nelaidām. Visu paredzēto programmu izpildījām. Turcijā pēdējo spēli ar Baltkrievijas komandu "Bate" (metalurgi uzvarēja ar 2:1 – I.G.) jau aizvadījām kā ģenerālmēģinājumu Baltijas līgas pirmajai spēlei.

Futbolisti sportisko formu kāpina daudz maz vienmērīgi. Vai ir būtiskas atšķirības starp komandas spēlētājiem?
– Divu vienādu futbolistu nemēdz būt. Kāds formu uzņem ātrāk, citam šis process ir ilgstošāks. Tāpēc ar futbolistiem tiek strādāts arī individuāli. Piemēram, Bleidelis kopā ar komandu sāka strādāt tikai no 1.februāra, bet pirmajai Baltijas līgas spēlei viņš jau bija gatavs un labi izskatījās. Imants ir pieredzējis spēlētājs, kurš zina, kā pašam sevi jāgatavo arī pēc individuāla plāna, bet jaunāki sportisti ir rūpīgāk jāpieskata. Treneru uzdevums ir sezonas ievadā komandu sagatavot līdz saturīgam kopsaucējam.

Vai ir kāds futbolists, kura sniegums jūs pašlaik satrauc?
– Es neteiktu, ka kāds mani ļoti uztrauktu. Jāraugās uz komandu kā veselumu. Atsevišķi spēlētāji šad tad gūst traumu, un tas viņus izsit no ritma. Piemēram, Žuravļovam nesen veikta deguna operācija.

Kā jūtas argentīnietis Toress? Jūs viņu pat nepaņēmāt līdzi uz treniņnometni Turcijā.
– Pagaidām viņš nav ideālā stāvoklī. Mēs viņu nepaņēmām uz Turciju, jo viņš vienkārši nebija treniņnometnei gatavs. Tagad viņš strādā kopā ar komandu, bet viņa forma nav pienācīgā līmenī. Par viņu interesējas, un, iespējams, mēs viņu izīrēsim citam klubam, piemēram, "Jūrmalai", kurā viņš spēlēja, pirms atnāca uz Liepāju.

Kā vērtējat Liepājas jauno futbolistu progresu? Kurš šogad varētu iesaistīties galvenās komandas rindās?
– Kamešs jau spēlē pamatsastāvā. Ar viņu strādājam arī individuāli. Esmu apmierināts arī ar citiem futbolistiem no dublieru sastāva. Grupa jauno, viņu vidū Golovins, Mežs, Mihailovs, trenējas ar galveno komandu. Cita, nepatīkamāka lieta, ka Mežs un Golovins pēc spēlēm valstsvienības sastāvā atgriezās traumēti un tāpēc būtībā mēnesi tika izsisti no normāla darba režīma.

14 pārbaudes spēlēs pirms sezonas (7 uzvaras, 3 neizšķirti, 4 zaudējumi) pusē maču "Liepājas metalurgs" neguva nevienus vārtus. Pēc Karlsona aiziešanas problēmas uzbrukumā liek sevi manīt. Līgums noslēgts ar poļu leģionāru Kļimeku, atgriezies Grebis. Vai uzbrucēju meklējumi turpinās?
– Jā, meklējumi turpinās. Taču selekcijas darbs notiek visu laiku un turpināsies arī tad, ja atradīsim vēl kādu labu uzbrucēju. Protams, pārbaudes spēlēs netika gūts daudz vārtu, taču pārbaudes spēles tam ir domātas, lai izvērtētu situāciju un varētu to mainīt, ja redzamas problēmas. Taču oficiālām spēlēm futbolisti noskaņojas citādi, un to arī parādīja pirmā uzvara Baltijas līgā. Ja mēs spējam izveidot daudz labu vārtu gūšanas momentu, bet tos neizmantojam, tas rāda, ka mūsu uzbrucējiem ir pie kā strādāt, vēl ir rezerves. Kaut 30 procentu realizācija jau būtu labs rādītājs.

Cik spēlētāju jau esat pārbaudījuši pirms sezonas?
– Pēdējo divu mēnešu laikā ap 10. Bet, piemēram, Krievijas spēlētājiem ir tāda dīvaina attieksme pret Latvijas čempionātu – viņi domā, ka šeit atbrauks un visus apspēlēs uz vienas kājas. Nekā tamlīdzīga. Futbolistus ar tādu psiholoģiju grūti pāraudzināt. Pēdējā treniņnometnē uzmanīgi vērojām slovāku uzbrucēju. Viņš ir laba līmeņa spēlētājs, tomēr viņš ir tāda tipa futbolists, kādi jau mums ir.

Vai kluba vadītāji ir noteikuši leģionāru limitu?
– Jā, bet leģionāru skaits ir nosacīts, aptuvens. Ja laukumā vienlaikus var atrasties 5 leģionāri, tad uzskatu, ka nav jēgas komandā turēt 10, jo tad viņi dublēs cits citu. Pēc loģikas mūsu komandā nepieciešamais leģionāru skaits varētu būt 6 – 7 (pašlaik komandā ir seši, ieskaitot arī jauniņo brazīlieti Fernando, ar kuru līgums vēl nav parakstīts – I.G.).

Viena godalga uz trim
Andris Sudmalis

Ventspilī aizvadīts Kurzemes novada čempionāts telpu futbolā, kurā piedalījās arī trīs Liepājas komandas.

Pavisam turnīrā piedalījās astoņas komandas, kas sacensību pirmajā posmā tika sadalītas divās grupās. Liepājai bija kuplākā pārstāvniecība šajā čempionātā – trīs komandas: "Varavīksne/V.O.V.A.", "Tosmares kuģu būvētava", "KV & LP". Vislabāk veicās komandas "Varavīksne/V.O.V.A." futbolistiem, kas ar 2:4 piekāpās Ventspils "VTO", bet ar 5:3 uzvarēja komandu "Saldus FK/Brocēni" un ar 11:0 sagrāva FK "Mērsrags". Izcīnītā 2.vieta apakšgrupā ļāva varavīksniešiem piedalīties spēlē par 3.vietu turnīrā pret otras apakšgrupas 2.vietas ieguvējiem.

B grupā piedalījās divas Liepājas komandas – "KV & LP" un "Tosmares kuģu būvētava". Šo vienību savstarpējā spēlē tosmarieši bija pārāki ar 4:0, bet vēl viņiem uzvara ar 5:3 pret Ventspils "Hondu", kā arī zaudējums ar 3:6 pret Kuldīgas "Elvi", kas apakšgrupā ļāva ierindoties 2.vietā. Savukārt avīžnieki–poligrāfiķi ventspilniekiem piekāpās ar 2:6, bet apakšgrupas uzvarētājiem kuldīdzniekiem – ar 2:3.

Tātad turnīra mazajā finālā, kura likme bija 3.vieta, tikās divas mūsu pilsētas komandas. Pamatlaiks beidzās neizšķirti 2:2, bet pēcspēles sitienu sērijā "Tosmares kuģu būvētava" ar 2:1 pieveica komandas "Varavīksne/V.O.V.A." futbolistus.

Par turnīra otro labāko vārtu guvēju ar 7 precīziem raidījumiem kļuva Deniss Kazaks ("Tosmares kuģu būvētava"), bet viņa komandas biedrs Aleksejs Antonovs tika atzīts par labāko vārtsargu.


Uzreiz aiz desmitnieka
Andris Sudmalis

Grobiņnieks Lauris Freibergs aizvadījis pirmās oficiālās sacensībās šosezon – piedalījās Holandes atklātā čempionāta pirmajā posmā un ierindojās uzreiz aiz pirmā desmitnieka.

Gemertas trase Laurim ir labi zināma, jo šeit katru sezonu tiek aizvadīts Nīderlandes čempionāta pirmais posms. Ja pērn sacensību dienā trasi klāja ledus kārtiņa, tad šoreiz braukšanu ekstrēmāku padarīju lietus radītā dubļu jūra. Visgrūtāk Freibergam klājās kvalifikācijā – tikai 25.laiks 60 braucēju konkurencē. Līdz ar to arī mazāk izdevīga vieta pirmā brauciena startā. Tas gan grobiņniekam netraucēja braucienu veikt labi un ierindoties 9.vietā.

Otrajā braucienā Lauris startēja vājāk – ap otrā desmita beigām – un brauciena sākumā vairāk domāja par priekšā braucošo sportistu piešļākto briļļu stiklu tīrīšanu. Pilnai laimei brauciena vidusdaļā vēl tika piedzīvots kritiens, bet tas grobiņnieka pozīcijas būtiski neietekmēja. Tieši pretēji – pēdējo desmit minūšu laikā L.Freibergs vairākas vietas atguva un finišējā divpadsmitais. Posma kopvērtējumā tas viņam ļāva ierindoties 11.vietā.


Palīdz uzvarēt bundeslīgā
Andris Sudmalis

Atkal teicamu sniegumu Vācijas bundeslīgā galda tenisā nodemonstrēja grobiņnieks Matīss Burģis, kas palīdzēja savam klubam gūt svarīgus punktus cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Matīsa klubs TTC "Zugbrücke Grenzau" nesen no komandas atskaitīja vienu no saviem līderiem – Honkongas sportistu Čung Juku, kas pasaules rangā atrodas 31.vietā. Lēmuma pamatojums – spēlētāja neapmierinošais sniegums. Līdz ar viena pieredzējuša tenisista zaudēšanu kluba vadība vairāk spēles laika atvēl saviem jauniešiem, arī Matīsam.

Pagājušajā nedēļā grobiņnieks piedalījās bundeslīgas spēlē pret turnīra pastarīšiem – TTV "Gönnern". Dubultspēlē, pārī ar Tomasu Blaščuku latvietim zaudējums trīs setos, bet vienspēlē Burģis uzvarēja ar 3:2. Pirmie divi seti diezgan sīvā cīņā tika zaudēti, bet mača vidusdaļā grobiņnieks saņēmās un nosvēra uzvaras kausus savā labā. Līdz ar to "Zugbrücke Grenzau" mačā izvirzījās vadībā ar 4:2, un Vācijas galda tenisa apskatnieki uzskata, ka tas bija lūzuma punkts šajā mačā, kuru Burģa klubs uzvarēja ar 6:3.

Bundeslīgas regulārajā sezonā Matīsa komandai vēl ir jāaizvada trīs spēles, bet latvietis varēs piedalīties vēl tikai vienā mačā, jo, kā kluba jauniešu komandas spēlētājs, bundeslīgā nedrīkst spēlēt vairāk kā četros mačos.

Marta pēdējā nedēļas nogalē M.Burģis Rīgā piedalīsies Latvijas čempionātā, bet no 2. līdz 6.aprīlim Francijā startēs olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs, kurā par 11 ceļazīmēm uz Pekinu cīnīsies gandrīz visi labākie Eiropas galda tenisisti.


Gatavojas tuvākās rezerves
Andris Sudmalis

Nedēļas nogalē savstarpēju pārbaudes spēli aizvadīja divas komandas, kurās aug "Liepājas metalurga" futbolistu tuvākās rezerves – dublieri pret 1.līgas komandu.

Kā jau varēja prognozēt, pārliecinošu uzvaru ar 5:1 izcīnīja Viktora Lukina trenētie dublieri, bet Jāņa Intenberga un Ilmāra Verpakovska jauniešiem šī varētu būt vēl vien vērtīga pieredze, lai pārorientētos no bērnu futbola uz pieaugušo spēles manieri.

V.Lukins pastāstīja, ka dublieri pēc sekmīgi aizvadīta fiziskās sagatavošanās cikla, kā arī pēc Palangas pārbaudes turnīra ir labā formā. Divus vārtus uzvarētāju labā guva brazīlietis Fernando, kurš izmantoja izcilas partneru piespēles.

Jau šonedēļ dublieri dodas uz Vāciju, lai aizvadītu divas pārbaudes spēles ar Berlīnes "Maccabi" – komandu, kurā pērn spēlēja Dmitrijs Mihailovs un Raivo Kalniņš. Uz Vāciju nedosies "Liepājas metalurga" virslīgas komandas trešais vārtsargs Aleksandrs Vlasovs, kas kopā ar uzbrucēju Vladimiru Kamešu ir izsaukts uz Latvijas U–21 izlasi. Toties uz vāczemi brauks vārtsargs Pāvels Naglis, kas pērn virslīgas spēļu pieredzi guva komandā "Daugava", bet Vlasovs, iespējams, nākamajā sezonā tiks izīrēts klubam "Jūrmala".


Cita pēc citas seko sagrāves
Andris Sudmalis

Kārtējās spēles aizvadītas Liepājas telpu futbola čempionātā, un visos četros pāros pārliecinošas uzvaras izcīnīja favorīti.

Sacensību galvenais tiesnesis Jānis Zuntners atzina, ka šogad vēl nebija bijis četru spēļu vienā dienā, kad vienai komandai ir tik izteikts pārsvars.

Cīņā par 1.–6.vietu otro uzvaru izcīnīja komanda "V.O.V.A.", kas ar 8:1 sagrāva "KNAB" futbolistus, un uzvarētāju labā sešus vārtus guva Kaspars Jurkovskis. Pie otrā panākuma tika arī komandas "UPTK" vīri, kam arī uzvara ar septiņu vārtu starpību – 11:4 pret "Saskaņas centru", bet septiņi precīzi raidījumi Denisa Kazaka rēķinā.

Vēl graujošāku panākumu otrā sešnieka spēlē izcīnīja "Čigliņi/Big 7" – 13:3 pret "Martenu", bet punktu šai kārtai pielika "Unifex", kas ar 9:1 uzvarēja komandu "Pemco R".


Meitenes sekmīgākas par vīriem
Andris Sudmalis

Liepājas volejbola komanda "Vega 1" sestdien Latvijas Amatieru līgas pusfināla pirmajā spēlē piekāpās SK "Ozolnieki" volejbolistiem, bet nedēļas nogale bija veiksmīga Liepājas Kompleksās sporta skolas vecākās grupas meitenēm.

Komandas "Vega 1" volejbolistiem sestdien Ozolniekos neizdevās parādīt savu labāko sniegumu, nedaudz pietrūcis arī veiksmes, it sevišķi trešajā setā, kad mūsējie bija vadībā ar 23:21, tomēr gan šajā setā, gan visā mačā ar 3:0 (25:25, 25:19, 25:23) pārāki bija sāncenši. Pusfināla sērijas otrā spēle sestdien pulksten 13.30 norisināsies Liepājā, kompleksā "H Sports". Liepājnieku uzvaras gadījumā arī trešais mačs notiks Liepājā.

Toties sekmīgāka nedēļas nogale bija Liepājas Kompleksās sporta skolas vecākās grupas volejbolistēm, kas Rīgā aizvadīja pārspēles par tiesībām piedalīties Latvijas čempionāta finālpiecniekā. Sestdien liepājnieces ar 2:3 piekāpās Rīgas Volejbola skolas trešajai komandai, un ar 0:3 RVS ceturtajai vienībai. Tie arī palika mūsu meiteņu vienīgie zaudējumi, un divas svētdienas uzvaras (3:0 pret Jēkabpils volejbolistēm un 3:1 pret "RVS 1") liepājniecēm ļāva pārspēlēs ierindoties 3.vietā un kvalificēties finālturnīram. Mūsējo komandas sastāvā Rīgā spēlēja Eva Puķīte, Ieva Vīksna, Laura un Sandra Miltiņas, Madara Vasile, Rūta Ruperte, Undīne Baumane, Zane Niedola un Una Upmane. Tādējādi gan Liepājas KSS vecākās grupas puiši, gan meitenes šogad cīnīsies par Latvijas čempionāta godalgām.

Liepājas KSS B2 vecuma grupas meitenes pagājušajā nedēļā Daugavpilī cīnījās, lai kvalificētos finālturnīram par 4.–8.vietu, bet trīs spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, un būs spiestas spēlēt tikai par 9.–12.vietu Latvijas čempionātā.