Kurzemes Vārds

15:08 Otrdiena, 25. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Arī Liepāja nekad nebūs gatava
Ēriks Hūns, liepājnieks

Liepājā dzīvoju jau divdesmit trešo gadu, un, atceroties kāda bija pilsēta toreiz un kāda tā tagad, jāsaka: kā diena pret nakti. Vizuālas un ar attīstību saistītas pārmaiņas skārušas Liepājas lielāko daļu, ne tikai centru. Piemēram, Jaunliepāja. Tur remontētas ielas, atjaunota daļa māju, neremontējamās nojauktas, uzceltas sporta celtnes. Ostmala pārvērtusies kā no Jaunliepājas, tā Vecliepājas puses. Taču skaidrs arī tas, ka tāpat kā Rīga, arī Liepāja nekad nebūs pilnīgi gatava, jo attīstība notiek visu laiku un vēl ļoti daudz kas darāms.

Man tiešām prieks un lepnums, ka citās Latvijas pilsētās, arī galvaspilsētā Rīgā, uzzinot, ka esmu liepājnieks, bieži vien attieksme kļūst īpašāka. Runa jau nav par manu personu, tā ir paustā attieksme pret manu pilsētu. Nu apmēram tā: "O! Liepāja!" Jā, tas ir patīkami! Esmu domājis, kādēļ tā notiek. Kādēļ, pasakot vārdu liepājnieks, tu tiec ievērots. Nav nācies dzirdēt, ka, piemēram, pret ludzēniešiem, jelgavniekiem vai ogrēniešiem būtu tāda pati attieksme. Varbūt tādēļ, ka šajā pilsētā valda nedaudz dumpiniecisks gars? Cilvēki labā nozīmē dēvējami par dulliem, kuri savu skarbumu prot līdzsvarot ar romantisku stīgu? Varbūt tā ir vēlme un prasme izpausties radoši ļoti dažādās dzīves sfērās?

Taču tas, kas man nepatīk, ir vienas liepājnieku daļas negatīvā attieksme pret jebko jaunu, pret pārmaiņām. Bet laikam jārēķinās ar tādu cilvēku kategoriju, kas vienmēr un visur redz tikai slikto un gatavi nokritizēt to vietu, kurā dzīvo. It sevišķi uzskatāmi šī attieksme parādās dažādos komentāros internetā. Iespējams, tā ir psiholoģiska īpatnība vienmēr būt karastāvoklī pret kaut ko. Un to kaut ko atrast var vienmēr.

Nē, Liepāja nav nekāda pasaku un laimes zeme. Mūs skar un sāpina tās pašas lietas, kas citviet valstī. Sākot ar vērienīgām ekonomiskām problēmām līdz gluži personīgām ķibelēm. Bet mums ir ar ko lepoties, un tās ir konkrētas lietas, panākumi, cilvēki, nevis kaut kas iedomāts. Nu kaut vai Liepājas sporta komandas, sportisti, viņu sasniegumi Latvijas mērogā.

Manuprāt, ļoti svarīga ir spēja saskatīt gaišo ikvienā situācijā. Lai cik varbūt grūti, tev vienmēr dota iespēja rīkoties un domāt gaiši, nevis vaidēt. Vēlējums liepājniekiem: spēt saskatīt un priecāties par labajām lietām! Un pašapziņu!