Kurzemes Vārds

06:45 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Zaudējums dubļos
Ints Grasis

Vakar Viļņā "Žalgira" stadionā mājinieku lomā iejutās klubs "Kaunas", kas ar 1:0 pārspēja mūsu Liepājas metalurgu".

Baltijas līga.
"Kaunas" – "Liepājas metalurgs" – 1:0 (1:0).
"Liepājas metalurgs"
– Krucs, Kļava, Fereira, Zirnis (Sajdaks), Ivanovs, Bleidelis, Soloņicins, Tamošausks, Surņins (Mihaļčuks), Kļimeks, Kamešs (Grebis).
Vārtu guvēji: "Kaunas" – Podelis (7.).

Vēl dažas dienas pirms starta nebija īstas skaidrības, kādā Lietuvas pilsētā un kādā stadionā notiks spēle. Bija trīs varianti – Kauņā valsts čempionu galvenajā futbola arēnā, Viļņā apjumtajā manēžā, kā arī Viļņas "Žalgira" mājvietā uz dabīgā seguma jeb dubļu lauka. Izkusušais sniegs laukumu padarīja vēl smagāku.

"Kaunas" labākie spēki pašlaik atrodas Polijā, tādēļ mūsu pretinieki nespēlēja optimālā sastāvā. Tomēr spēles sākums metalurgiem izvērtās neveiksmīgs, jo Podelis bija pirmais pie bumbas pēc patāla sitiena, ko atvairīja Krucs (Spole bija nedaudz sasirdzis), un izvirzīja lietuviešus vadībā.

Otrā puslaika vidū stadionā ieradās arī pulciņš "Liepājas metalurga" atbalstītāju (pirmo puslaiku viņi nokavēja, jo ceļā uz Viļņu saplīsa mikroautobuss), taču viesu pūliņi veidot rezultatīvus uzbrukumus uz laukuma, kurā to bija ļoti grūti izdarīt, beidzās neveiksmīgi. Mača pašā izskaņā uzbrukumiem jau pieslēdzās Krucs, mūsējie varēja panākt neizšķirtu, tomēr rezultāts nemainījās. Mājinieki savukārt neizmantoja iespēju trāpīt tukšos metalurgu vārtos – bumba lidoja pāri (Krucs tajā brīdī atradās laukuma centrā), savukārt tiesnesis piemirsa noteikumus, ka šādā situācijā uzbrūkošās komandas spēlētājs viņam adresētās piespēles brīdī nedrīkst atrasties pirms pēdējā aizsarga, kurš nosacīti paliek kā vārtsargs (aizmugures stāvoklis).

Skumjākais, ka visas trīs mūsu komandā izdarītās maiņas saistītas ar spēlētāju gūtajām traumām. Laukumā devās arī uz pārbaudi mūsu klubā esošais poļu uzbrucējs Sajdaks.

Arī nākamo maču 1.aprīlī savā starpā aizvadīs abas vakardienas pretinieces, tikai šoreiz Liepājā četras dienas pirms virslīgas čempionāta starta.

Komentārs

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Jurijs Andrejevs:
– Laukuma stāvoklis, protams, iespaidoja rezultātu, taču abas komandas spēlēja vienādos apstākļos. Bija daudz cīņas. Pirmajā puslaikā mājiniekiem izdevās iesist. Otrajā daudz uzbrukām, darījām visu, ko spējām, taču vārtus iekarot neizdevās, kaut arī bija dažas labas iespējas to izdarīt. Pretinieki spēlēja pašaizliedzīgi, un jāteic, ka viņiem aizstāvēties palīdzēja arī laukums.


Romāns Miloslavskis iesildījies

Vakar Eindhovenā sākās Eiropas čempionāts peldēšanā 50 metru baseinā, kurā pirmo startu jau aizvadījis liepājnieks Romāns Miloslavskis, kurš 100 metru peldējumā uz muguras ieņēma 39.vietu 42 finišējušo dalībnieku konkurencē. Distanci mūsu sportists veica 58,60 sekundēs, no uzvarētāja – Grieķijas peldētāja Aristeidisa Grigoriadisa – atpaliekot par 3,79 sekundēm. Jāatzīmē, ka Miloslavskim šī bija tāda kā iesildīšanās, jo galvenais starts viņam paredzēts šodien, kad notiks priekšsacīkstes 200 metru brīvā stila peldējumā.


Nenads Trajkovičs viesojas Liepājā
Miks Kuncītis

Aizvakar vēlu vakarā Liepājā ieradās Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris Nenads Trajkovičs, kurš vēroja BK "Liepājas lauvas" treniņus un vērtēja potenciālos valstsvienības kandidātus, īpaši Mareku Jureviču un Kasparu Ciprusu. Pēc treniņiem Trajkovičs spēlētājiem demonstrēja dažādus vingrinājumus. Ar serbu speciālistu aprunāties izdevās arī "Kurzemes Vārdam".

Latvijas izlases treneris Nenads Trajkovičs Liepājā ieradās ar sabiedrisko transportu pirmdienas vakarā, ar savu privāto automašīnu viņš neesot braucis, jo gribējis vērīgāk apskatīt Latviju arī ārpus Rīgas. Jau iepriekš Trajkovičs bija ticies ar Mareku Jureviču un uzteicis liepājnieka spēli cīņā ar komandu "VEF/Rīga", taču piebildis arī dažas nianses, kuras mūsu basketbolista spēles manierē vēl būtu jāuzlabo. Šī serbu trenerim ir pirmā vizīte kādā no Latvijas klubu mājvietām, tāpat pat viņš plānojot apmeklēt arī ārzemju klubos spēlējošo Latvijas basketbolistu spēles un treniņus. "Gribu redzēt, kā potenciālie izlases kandidāti strādā treniņos un uz ko ir spējīgi mačos, tāpat vēlos iepazīt spēlētājus arī personīgi," teica Trajkovičs, piebilstot, ka uz Liepāju viņš atbraucis tikai Jurevičus un Ciprusa dēļ. Raksturojot abus izlases kandidātus Trajkovičs saskatīja gan plusus, gan arī mīnusus. "Mareks ir ļoti agresīvs, ass spēlētājs ar labu metienu, caurgājienu un pareizu attieksmi, taču viņam vajadzētu uzlabot darbības ar kreiso roku. Par Kasparu varu teikt, ka BK "Ventspils" ir izaudzinājis augsta līmeņa piektā numura spēlētāju, kurš ir ļoti elastīgs, savam augumam samērā kustīgs. Nedomāju, ka Ciprusa spēlēšana Liepājā iespaidos viņa tālāko izaugsmi. Jā, mačā pret vefiņu redzēju, ka viņš nav formā, taču, ko var gribēt, ja tik ilgu laiku Kaspars vispār nebija spēlējis."

Par BK "Liepājas lauvu" basketbolistu reālajām izredzēm tikt izlasē gan, protams, vēl pāragri runāt, un treneris atzina tikai to, ka iespēju sevi pierādīt viņš dos visiem pašreizējiem kandidātiem, iespējams, arī vēl kādam. Lauvu treniņā Trajkoviča uzmanību saistīja vēl daži spēlētāji – Klāvs Ansons, Artūrs Štālbergs un Salvis Mētra. Sarunas laikā Trajkovičs uzsvēra Latvijas basketbola lielāko problēmu – daudzos leģionārus vadošajos klubos, tādējādi pašmāju audzēkņi tiekot aizmirsti. "Kā var izaudzināt labu spēlētāju, ja viņš lielāko spēles laiku pavada uz rezervistu soliņa," teica izlases treneris. Tāpat viņš neslēpa iepriekš pausto vēlmi iekļaut sastāvā kādu jaunpienācēju, kuram tā varētu būt debija izlasē. Pagaidām kandidātos ir 18 spēlētāji, taču līdz vasaras sākumam, precīzāk, jūnijam, Trajkovičs vēlētos, lai sastāvs būtu izkristalizējies līdz 12 basketbolistiem. Jautāts, vai starp kandidātiem ir arī Itālijā spēlējošais liepājnieks Jānis Porziņģis, treneris atzina, ka marta beigās viņš ieplānojis apciemot arī Itālijā spēlējošos basketbolistus, tostarp Jāni.

BK "Liepājas lauvas" treniņu laikā Trajkovičs gan bija stipri satraucies, vai atliks laika parādīt dažus vingrinājumus basketbolistiem, jo tūlīt pēc tam "Celtnieka" sporta zālē bija paredzētas nodarbības jaunajiem tenisistiem. Beigu beigās gan izlases treneris varēja pastrādāt individuāli ar spēlētājiem un, pēc Jurevičus teiktā, neesot bijis viegli, jo šādi vingrinājumi vismaz viņam esot kas jauns. Jāatzīmē, ka Nenads Trajkovičs vakar vēroja abus treniņus – no rīta un vakarā – un uz sporta zāli bija ieplānojis doties arī šodien.


Līderi – mērnieki
Miks Kuncīti

Nedēļas nogalē spraigas un mazāk spraigas cīņas aizvadītas "Hansabankas" Amatieru līgā jeb pilsētas čempionātā basketbolā, kurā tagad ir izkristalizējusies līdere – komanda "Mērnieks.lv", kas joprojām nav izjutusi zaudējuma rūgtumu.

Ar lielu interesi tika gaidītas divas spēles ar "LPA" piedalīšanos – pirmajā dienā studentiem bija jāspēkojas spēcīgajiem komandas "Mērnieks.lv" basketbolistiem, kuri savu spēku apliecināja arī laukumā, svinot pārliecinošu uzvaru ar 85:68. Šīs nedēļas nogale "LPA" basketbolistiem izvērtās pagalam neveiksmīga, jo arī svētdien laukumu viņiem nācās atstāt ar nokārtām galvām – šoreiz sakāve cīņā ar pērnā gada čempioniem no vienības "Liepājas papīrs"– 95:50. Jāteic, ka Induļa Možeika trenētajiem poligrāfistiem niknuma netrūkst, jo dienu iepriekš viņi izcīnīja arī pārliecinošu uzvaru pār "Duna/Robežsardze" komandu – 117:79, bet vēlāk negaidīti graujoši ar 105:43 pārspēja arī vērgalniekus. Tikmēr turnīra līderi – komandas "Mērnieks.lv" basketbolisti otrajā dienā visai līdzīgā cīņā ar 79:71 pārspēja "LDC" un nostiprinājās turnīra tabulas galvgalī. Pie divām uzvarām tikuši arī "Interspiro" basketbolisti, kas vispirms ar 104:57 sagrāva pastarīšus "Asfalta" spēlētājus, bet vēlāk krietni spraigākā cīņā pieveica arī "Ramirent" basketbolistus – 78:66. Vēl "Kraukļi" negaidīti piekāpās komandai "LDC" – 69:87, "Ramirent" atzina "Vērgales" pārākumu – 77:84, tāpat kārtējo zaudējumu cieta "Asfalts", kas šoreiz nespēja izrādīt nekādu pretestību "Kraukļiem", – 51:103.

Jau šīs nedēļas nogalē tiks aizvadītas nākamās kārtas spēles.


Piekāpjas trešajā pagarinājumā
Miks Kuncītis

Itālijas otrās spēcīgākās līgas čempionātā kārtējo spēli aizvadījis liepājnieka Jāņa Porziņģa pārstāvētais klubs "Carmatic Pistoia", kas izbraukumā dramatiskā cīņā trešajā pagarinājumā ar 82:85 piekāpās "Aget Sevice Imola" basketbolistiem.

Mazrezultatīvajā spēlē itin bieži rezultāts uz tablo bija neizšķirts, un laikam jau likumsakarīgi, ka uzvarētājus pamatlaikā neizdevās noskaidrot – 54:54. Arī pagarinājumā mača gaita nemainījās, taču labākas iespējas tikt pie panākuma bija mājiniekiem, kuri pašā izskaņā atradās vadībā ar 63:60, tiesa, pretinieki ar to nebija mierā, un tieši pēc Jāņa Porziņģa precīzā tālmetiena pēdējā uzbrukumā atkal tika panākts neizšķirts. Diemžēl dramatiskajā cīņā, kas krietni ievilkās, trešā pagarinājuma beigās savu pārākumu tomēr apliecināja laukuma saimnieki.

Arī šo maču liepājnieks iesāka starta piecniekā un nospēlētajās 39 minūtēs sameta 16 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, kā arī sešas reizes izprovocēja pretiniekus uz pārkāpumu.

Pēc šī zaudējuma klubs "Carmatic Pistoia" turnīra tabulā noslīdējis uz septīto vietu.


Pēc ceturtā titula
Šodien finālsērijas pirmā spēle: "Liepājas metalurgs" – "ASK/Ogre"
Andris Sudmalis

Šogad "Samsung" premjerlīgas finālā tiksies divas komandas, kas nekad iepriekš savā starpā nav cīnījušās par Latvijas atklātā hokeja čempionāta zeltu, – "Liepājas metalurgs" un "ASK/Ogre". Play–off spēlēs abas sāncenses līdz šim tikušās tikai vienu reizi – 2006.gada pusfinālā, kad komanda "Liepājas metalurgs" armijniekus uzvarēja ar 3:0 (3:1, 3:1, 10:2).

Atšķirīgs bija liepājnieku un ogrēniešu ceļš uz finālu. Metalurgi pusfinālā mērojās spēkiem ar regulārās sezonas 5.vietas ieguvējiem – komandas "Latgale" hokejistiem. Tā ir vienība, kurai metalurgi šogad zaudējuši tik bieži kā nevienam citam pretiniekam – veselas divas reizes. Statistika dažiem daugavpiliešu līdzjutējiem ļāva izteikt piesardzīgas prognozes par iespējamu sensāciju vai vismaz grūtu dzīvi metalurgiem. Notikumi laukumā gan latgaļu cerības neattaisnoja – mūsējie izcīnīja trīs itin pārliecinošas uzvaras un finālā iekļuva, aizvadot mazāko iespējamo spēļu skaitu, – trīs.

Otro pusfinālu kluba "Rīga 2000" pārstāvji plašsaziņas līdzekļos izreklamēja kā "fināls jau pusfinālā". Ar mārketingu rīdziniekiem viss ir kārtībā, bet laukumā viņi izrādījās nevarīgāki. Tagad gan varam tikai zīlēt, kā būtu izvērsusies šī sērija, ja piņķieši pirmajā mačā prastu noturēt divu ripu pārsvaru, kas viņiem bija vēl pamatlaika pēdējā minūtē. Atskatoties uz visām četrām šo komandu spēlēm pusfinālā, jāsecina, ka komandas "ASK/Ogre" hokejisti spēlēšanu finālā bija pelnījuši vairāk. Vispirms jau cīņasspara dēļ, divu spēļu galotnēs atspēlējoties no sev nelabvēlīga rezultāta un izraujot uzvaru. Zīmīgi, ka "Rīgas 2000" līdzjutēji šo pusfinālu raksturoja kā "jaunieši (rīdzinieki) pret pensionāriem (ogrēnieši)", bet bebru rindās teju neapturams bija nesenais juniors Sergejs Pečura, kas čempionu vārtos ieraidīja piecas ripas. Neklusēja arī vecā gvarde – trīs vārtus guva Aigars Razgals, divus – Andrejs Ignatovičs. Svētdien 41.dzimšanas dienu nosvinējušais Aleksandrs Kerčs atzīmējās tikai ar vienu precīzu raidījumu, toties sešas reizes rezultatīvi piespēlēja. Šie spēlētāji tad ir bebru bīstamākie vīri, bet vairāk par citiem jāuzmanās arī no Andreja Kardaša un Edija Brahmaņa.

To, ka ar uzbrukumu liepājnieku pretiniekiem finālā viss ir puslīdz kārtībā, apliecina arī regulārajā sezonā gūtie 194 vārti (metalurgiem bija 224), toties ogrēniešu vājais posms ir spēle aizsardzībā un vārtsargu līnija. Sezonas laikā bebri ielaida pat vairāk vārtu nekā priekšpēdējā vietā finišējušie lielie dimanti.

Patīkamas atmiņas pēc spēlēm ar "ASK/Ogri" bija arī metalurgiem. Regulārās sezonas septiņās spēlēs metalurgi izcīnīja septiņas uzvaras, neielaižot vairāk par diviem vārtiem vienā mačā, bet kopējā vārtu attiecība šajās spēlēs ir 36:11. Tiesa, vienreiz liepājnieki armijniekiem tomēr zaudēja. Tas notika Latvijas kausa izcīņā, kas norisinājās pirms regulārās sezonas, tajā "Liepājas metalurgs" savā laukumā pēcspēles metienos piekāpās ar 1:2. Mūsējo uzvaras bija ļoti dažādas – pārliecinošākā ar 8:0, bet visgrūtāk uzvaru izcīnīt bija novembra beigās – 2:1.

Lieki atgādināt, ka šīm spēlēm finālā nebūs vairs lielas nozīmes. Protams, metalurgiem paliek pārliecība par savu spēku, ogrēniešiem varētu būt zināma pietāte pret mūsējiem, bet cīņa sērijā sākas, rezultātam esot 0:0. Ogrēniešiem par labu var nākt lielāka finālspēļu pieredze – viņi par zeltu cīnīsies jau ceturto reizi pēdējo piecu gadu laikā, bet metalurgiem šis būs tikai otrais fināls kopš 2003.gada pavasara, kad liepājnieki iepriekšējo reizi kļuva par Latvijas čempioniem. Komandas "ASK/Ogre" hokejisti pie zelta nav tikuši ne reizi, tiesa, 1997.gadā čempionu titulu izcīnīja Ogres "LB/Essamika", kas divus iepriekšējos gadus palika otrā.

Metalurgiem panākumu saraksts ir svaigāks. Par valsts čempioniem liepājnieki kļuvuši trīs reizes, bet uzvara Latvijas kausa izcīņā 1999.gadā arī padarīja liepājniekus par valsts spēcīgāko komandu, garantējot spēlēšanu Kontinentālā kausa izcīņā. Šogad izcīnīt ceturto čempionu titulu ir teicamas iespējas ne tikai klubam "Liepājas metalurgs", bet arī vairākiem hokejistiem, kas mūsējo sastāvā spēlē kopš komandas izveidošanas brīža. Trīs reizes metalurgu rindās par Latvijas čempioniem kļuvuši Juris Ozols, Valērijs Fiļimonovs, Vents Feldmanis, Eduards Ivanovs. Divas reizes (2002. un 2003.gadā) – Valērijs Kuļibaba, Māris Grāvītis, Edmunds Kniksts, Georgijs Čirkovs. Vienu reizi (2000.gadā) – Dmitrijs Žabotinskis un Vladimirs Mamonovs.

Vai šiem spēlētājiem šogad būs iespēja vēlreiz malkot šampanieti no čempionu kausa, uzzināsim ne vēlāk kā 31.martā. "Liepājas metalurga" teicami nokomplektētais sastāvs mūsējos padara par sērijas favorītiem, bet izslēgšanas spēlēs bieži vien svaru kausus uz vienu vai otru pusi nosver arī citi faktori. Jāņem vērā tas, ka ogrēniešu plecus nespiedīs favorītu statuss. Turklāt bebru rindās varētu būt emocionāls pacēlums pēc vēsturiskā panākuma pirmo reizi čempionāta kopvērtējumā apsteidzot komandu "Rīga 2000".

Liepājnieki pēdējos piecos gados nav lutināti ar tituliem, un mūsējiem nevajadzētu būt problēmām ar motivāciju. Patiesībā grūti iedomāties, ar ko "Liepājas metalurgam" varētu būt problēmas. Pārākumam visās līnijās summā ar maksimālu noskaņošanos ir jādod tas rezultāts, ko gaida paši spēlētāji, komandas un kluba vadītāji, kā arī visi līdzjutēji, – čempionu tituls.

Uzziņai

"Liepājas metalurgs" Latvijas čempionāta finālā
2000.gads – trīs komandu finālturnīrā metalurgi aizvadīja tikai vienu spēli (5:1 pret "Lido/Nafta"), bet kļuva par valsts čempioniem;
2001.gads – čempioni tika noskaidroti regulārajā čempionātā. Tā noslēgumā komandai "Rīga 2000" bija 45 punkti – 1.vieta, "Liepājas metalurgam" 40 – 2.vieta;
2002.gads – finālā 2:0 (7:4, 5:1) pret komandu "Rīga 2000";
2003.gads – finālā 2:0 (4:3, 4:3 (pēcspēles metienu sērijā)) pret komandu "Rīga 2000";
2006.gads – finālā 1:4 (1:4, 3:2 (pēcspēles metienu sērijā), 3:4, 2:3, 3:4 (pēcspēles metienu sērijā)) pret komandu "Rīga 2000;
2008.gads – ?

"ASK/Ogre" Latvijas čempionāta finālā
2004.gads – 0:2 (3:5, 3:4) pret komandu "Rīga 2000";
2005.gads – 0:4 (1:5, 1:4, 3:4, 3:11) pret komandu "Rīga 2000";
2007.gads – 2:4 (2:5, 5:1, 2:4, 4:5, 4:3, 1:3) pret komandu "Rīga 2000";
2008.gads – ?

Finālspēļu kalendārs
19.martā pulksten 19.30 Liepājā (tiešraide kanālā "LTV 7")
21.martā pulksten 19.30 Ogrē (tiešraide kanālā "LTV 7")
23.martā pulksten 14.00 Liepājā (tiešraide kanālā "LTV 7")
25.martā pulksten 19.30 Ogrē (tiešraide kanālā "LTV 7")
27.martā Liepājā (tiešraide kanālā "LTV 7") *
29.martā Ogrē (tiešraide kanālā "LTV 7") *
31.martā Liepājā (tiešraide kanālā "LTV 7") *
* – ja būs nepieciešams.


Zaudējums tikai finālā
Andris Sudmalis

SK "Liepājas metalurgs" jaunatnes futbola centrs pēdējā laikā rīko pārbaudes turnīrus ne tikai Liepājā. Piemēram, jau ne pirmo reizi "Liepājas metalurga" Ziemas kausa izcīņa norisinājās Kuldīgā.

Astoņas komandas no Latvijas un Lietuvas vispirms aizvadīja viena apļa turnīru, bet divu pirmo vietu ieguvēji vēlreiz tikās finālspēlē. Kā jau sacensību rīkotājiem pienākas, pirmajā posmā vislabāk klājās Mārtiņa Jaunskalžes 1997.gadā dzimušajiem "Liepājas metalurga" futbolistiem.

Septiņās spēlēs liepājnieki izcīnīja sešas uzvaras, bet cīņa ar Daugavpils "BJSS" beidzās neizšķirti 0:0, kas ļāva metalurgiem izcīnīt 1.vietu. Savukārt daugavpilieši pirmo posmu noslēdza 2.vietā. Līdz ar to "Liepājas metalurgs" finālā vēlreiz tikās ar "BJSS" un šoreiz ar 2:0 pārāki bija Latgales jaunie futbolisti.

Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts "Liepājas metalurga" spēlētājs Krišjānis Zviedris.