Kurzemes Vārds

05:31 Piektdiena, 21. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Mazie atveido, lielie dzied pa īstam
Inita Gūtmane

Šonedēļ notiek daudz sarīkojumu par godu Liepājas 383.dzimšanas dienai. Svētku noskaņojumu pilsētniekiem un tās iedzīvotājiem laikus bija sarūpējuši arī Latvijas 1.rokkafejnīcas ļaudis, pagājušajā sestdienā piedāvājot iespēju piedalīties festivālā "Mēs – liepājnieki".

Dzimšanas dienai veltītais festivāls iesākās ar pasākumu "Mazie liepājnieki", kas bija domāts visai ģimenei. Bija sarūpētas daudzveidīgas nodarbes dažāda vecuma ļaudīm, no tām vislielāko interesi izpelnījās "Bērnu popielas" fināls, kurā no pusfināla žūrija bija izvirzījusi desmit interesantākos un pārdomātākos priekšnesumus. Mūziķus atveidoja bērni vecumā no četriem līdz divpadsmit gadiem.

"Priekšstats par priekšnesumiem man palika ļoti labs. Liels prieks, ka bērni bija cītīgi gatavojušies, bija padomāts par kustībām un tērpiem," sacīja viena no "Popielas" žūrijas pārstāvēm, 19 gadus vecā Zaiga Tapiņa, kura uzstājās arī kā viesmāksliniece. Jaunā dziedātāja priecājās arī par bērnu nesamākslotību. Taču kā mīnusu viņa norādīja to, ka "Popielas" mērķis ir pēc iespējas precīzāk atveidot kādu mākslinieku, bet ne visi to bija ņēmuši vērā. Tādēļ dažam arī pietrūka kāds punkts līdz godalgotai vietai.

Pirmsskolas izglītības iestādes "Dzintariņš" mūzikas skolotāja Aralda Bužere, kura bija žūrijā arī pusfinālā, sacīja, ka finālā lielu pārsteigumu nebija, vienīgi varējusi pateikt, ka dažs vēl vairāk bija pieslīpējis savu sniegumu. Viņa bērnus īpaši uzteica par to, ka tie nenobijās tik daudzu skatītāju priekšā, kuri turklāt atradās ļoti tuvu skatuvei. A.Bužere uzskata, ka "Popielas" ir ļoti vērtīgas, jo ne visi bērni ir apveltīti ar dziedāšanas vai dejošanas talantu, bet arī viņi grib sevi kaut kā radoši izpaust. Vairāki mazie konkursanti arī apliecināja, ka dienās varētu būt labi tēlotājmākslas pārstāvji. Pavērojot sanākušos vecākus, kuriem rokās bija fotoaparāti un video kameras savu atvašu iemūžināšanai, varēja secināt, ka "Popiela" tik tiešām ir laba izklaide visai ģimenei.

Bērniņi kopā ar studenta teātra "Rikošets" meitenēm varēja kopā izveidot dāvanu Liepājai, kā arī uzdejot ar jautrajiem pasākuma vadītājiem Ingaru Gudermani un Denisu Brašu.

Ja bērni pa dienu atveidoja zvaigznes, tad vakarā uz Latvijas 1.rokkafejnīcas un mūzikas kluba "Pablo" skatuves kāpa mūsu pašu pilsētas dziedošais lepnums. Viens no tiem bija dziedātājs Andris Ērglis, kurš festivāla "Mēs – liepājnieki" apmeklētājus iepazīstināja ar vairākām jaunām dziesmām, kuras būs iekļautas viņa pirmajā solo albumā "Sirdspuksti", kas dienas gaismu ieraudzīs jau pavisam drīz. Tāpat neizpalika darbi, ar kuriem solists piedalījies konkursos, guvis labus panākumus un kas iemantojuši publikas mīlestību, piemēram, "Ripoja akmens", "Melnais vīrs", "You Rise me Up" un "Broken Lullaby".

Īpašu svētku programmu, kurā bija gan "Līvu" un "Remix" laikā dziedātās dziesmas, gan ārvalstu skaņdarbi, bija sarūpējis vienmēr Liepājā gaidītais un mīlētais mūziķis Igo. Mūzikas klubā "Pablo" savukārt vairāk bija pulcējušies jaunieši, kuri vērtēja un līdzi dziedāja grupām "Coming Soon" un "Nasty Smile". Šīs grupas nemaz tik bieži negadās redzēt uz skatuves, tāpēc daudziem bija īpašs prieks, ka festivāla rīkotāji bija izvēlējušies tieši tās.

"Bērnu popielas" uzvarētāji:
1.vieta
– grupa "Favorīts" (Alise Rupeika (6 gadi), Emīls Stelps (4 g.), Arturs Gruzdjevs (5 g.));
2.vieta – krokodils Schnappi (Kitija Jonase (6 g.)); dziedātāja Ladybird (Agate Polubinska (6 g.));
3.vieta – dziedātājs Mika (12 gadus vecās Rēvija Grīsle, Jete Šenvalde, Denija Rancāne, Ance Putniņa, Zane Krancāne, Sendija Vikmane un Kornēlija Korņijenko).


Kopēt zvaigznes joprojām ir modē
Inita Gūtmane

Vairāk nekā 500 skatītāju, kas bija ieradušies vērot 24 priekšnesumus, kurus rādīja aptuveni 150 skolēnu, apliecināja, ka vismaz mūsu pilsētā mūziķu atveidošana ir populāra lieta. Bija jāsaspiežas cieši jo cieši, lai visi satilptu klubā un redzētu tos, kuri uzdrīkstējās sevi parādīt Liepājas Skolēnu domes rīkotajā pilsētas "Lielajā popielā", kas šogad pirmo reizi notika mūzikas klubā "Fontaine Palace".

Liepājas 1.ģimnāzijas 12.klases skolniece Zaiga Kronberga un Liepājas 6.vidusskolas 10.klases audzēkne Līga Zatlere no pasākuma organizētāju komandas pastāstīja, ka šogad "Lielā popiela", kurā varēja sastapties ar pašmāju un ārzemju zvaigžņu kopijām, notika jau septīto gadu. Jaunietes uzskata, ka "Lielā popiela" šogad ir izdevusies. Ne tikai tāpēc, ka to apmeklēja necerēti liels interesentu skaits – apmēram pustūkstotis, bet arī tādēļ, ka priekšnesumi bija ļoti dažādi un pārdomāti. Konkursa dalībnieki ne tikai centušies mats matā kopēt slavenības, bet bija veidojuši arī uznācienus, kurus papildinājuši ar savām idejām, no kurām dažas tiešām bija uzslavas vērtas.

Zaiga un Līga pēc dalībnieku saraksta secināja, ka visaktīvākie bijuši Liepājas 1., 6, un 15.vidusskolas audzēkņi. Vecuma ziņā visvairāk bija pamatskolēnu, jo vidusskolēni vairāk pievērsušies mācībām un viņiem ir grūtāk atrast brīvu laiku, lai iestudētu dejas un iemācītos mūziķu kustības un mīmiku.

Zaiga piebilda, ka pērn konkursanti tika mudināti atveidot latviešu mūziķus, taču šogad uz to nebija likts uzsvars. Neskatoties uz to, daudzi bija izvēlējušies tēlot mūsu valsts dziedātājus, piemēram, grupu "Device", Žoržu Siksnu un Robertu Gobziņu. Vairāki dalībnieki priekšroku bija devuši šlāgermūzikas izpildītājiem, kuru priekšnesumus bija veidojuši atraktīvus un ar humoru.

"Liepājā nav daudz pasākumu, kuros jaunieši var piedalīties un izcelties," pamatoja Zaiga. Liepājas Skolēnu domes vadītāja Laura Flaksa sacīja, ka bija nepieciešams gandrīz pusgads, lai sagatavotu šo pasākumu, lai atrastu sponsorus, kuri, par laimi, šogad bijuši ļoti atsaucīgi. Ja vien būs cilvēki, kuri spējīgi rīkot tik vērienīgu sarīkojumu, ieguldīt savu laiku un idejas, arī nākamgad, pēc Lauras teiktā, tas varētu notikt. Vai tajā pašā vietā, to radīs laiks. Lai gan, pēc Liepājas Skolēnu domes aktīvistu vērtējuma, klubs "Fontaine Palace" ir piemērots šāda veida pasākumam, tomēr tā trūkums ir tāds, ka nav vietas, kur vienlaicīgi var pārģērbties vairāk nekā simts cilvēku. Taču atrast citu vietu ir bijis ļoti grūti, jo daudzviet prasīta tik augsta īres maksa, ka jaunieši nevar atļauties samaksāt, kaut arī viņiem ir atbalstītāji un ienākumi no skatītājiem.

Uzvarējušie priekšnesumi:
"Grand Prix" – Roberts Gobziņš ( "Aka, aka"), Ruslana ("Wild Dances");
1.vieta – Liepājas 1.ģimnāzijas uzvedums "Riču, raču";
2.vieta – Riana ("Shut up and Drive");
3.vieta – "Tokio Hotel" ("Schrei");
Skatītāju balva – Ruslana ("Wild Dances"), Inese ("Es meitiņa kā puķīte");
Kluba "Fontaine Palace" balva – Ruslana ("Wild Dances").