Kurzemes Vārds

11:06 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Suminām savus labākos

Indra Imbovica

Vakar, mūsu pilsētas 383.dzimšanas dienā, Liepājas teātrī svinīgā ceremonijā, kuru vadīja aktieris Egons Dombrovskis, par sevišķiem nopelniem 2007.gadā godināja titulu "Goda liepājnieks" un "Gada liepājnieks" ieguvējus.

Svinīgo vakaru atklāja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un viņa pirmā vietniece Silva Golde. "Sapulcēties Liepājas dzimšanas dienā un godināt savus labākos pārstāvjus ir veids, kā apliecināt piederību un mīlestību savai pilsētai," teica Seska kungs, un Goldes kundze papildināja: "Šim Liepājas notikumam Latvijā nav konkurentu. Tas apliecina liepājnieku vienotības, draudzības un kopības sajūtu, prieku par savu pilsētu un cilvēkiem."

Šogad kā Goda liepājnieku ar ilgiem aplausiem un kājās pieceļoties sumināja Pedagoģijas akadēmijas Matemātikas un informātikas katedras vadītāju, matemātikas doktoru Kārli Dobeli.

Ar liepājnieku aktīvu līdzdalību titulam "Gada liepājnieks" izvirzīti un sumināti labākie no labākajiem 12 nominācijās: "Apkalpojošā sfēra" – Raiņa parka sētniece Maruta Dobele; nominācijā "Arhitektūra, būvmāksla un būvniecība" – arhitekts Agris Padēlis–Līns; " Brīvprātīgā sabiedriskā darbība" – Liepājas Diabēta biedrības priekšsēdētāja Ritma Maļinovska; "Namsaimniecība" – īpašnieku biedrības "Kungu nams" valdes priekšsēdētāja Sintija Roberta; "Izglītība" – LMJC "Vaduguns" pulciņa skolotāja, vokālās studijas "Gaismiņa" vadītāja Dzintra Orba; "Literatūra, māksla" – Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis; "Mūzika" – mūziķis, dziedātājs Andris Ērglis; "Mecenātisms" – mākslinieks, Liepājas Mākslas skolas pedagogs Vilnis Bulavs; "Medicīna" – ģimenes ārste Laila Atiķe; "Sports" – Liepājas Basketbola skolas trenere, Sporta kluba "Liepājas metalurgs" sieviešu komandas galvenā trenere Līvija Alpe–Lūka; "Uzņēmējdarbība" – uzņēmējs, nekustamo īpašumu projektu attīstītājs Ivars Kesenfelds; "Gada iniciatīva" – pensionāre, pirmās grupas invalīde Jekaterina Matvejeva par mājas apkārtnes sapošanu.

Īpašā nominācijā tika sumināti: fotomāksliniece Irina Tīre, pensionāre, grāmatas "Līdzās stāvēja eņģelis…" autore Elfrīda Kalnciema–Pujēna; Liepājas Reģionālās slimnīcas 8.terapijas nodaļas virsārsts Alfrēds Lībiņš; Liepājas ūdens motosporta komandas "UPB Energy" dalībnieks Mārtiņš Bergholcs.

Goda liepājnieks saņēma Goda zīmi – sudraba ordeni, uz kura redzama Liepājas ģerbonī attēlotā lauva liepu lapu vainagā, un mazāku piespraudīti, ko var nēsāt ikdienā, kā arī Goda liepājnieka apliecinājuma rakstu. Gada liepājnieki saņēma Goda zīmes – sudraba piespraudes, kas veidotas kā liepu lapas, uz kurām attēlota Liepājas ģerbonī redzamā lauva. Ordeņa un piespraužu autors ir mākslinieks Andris Garokalns.

Pēc svinīgās ceremonijas klātesošie noklausījās koncertu, kurā muzicēja Zane Dombrovska, Raimonds un Oskars Petrauski, duets Evita Dūra (akordeons) un Gidons Grīnbergs (vijole).