Kurzemes Vārds

23:12 Pirmdiena, 9. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Katrai pilsētai savs izmērs
Daiga Lutere

Kad iznāk braukt cauri Latvijas mazajām pilsētām, ciemiem, apdzīvotām vietām, ļoti bieži nodomāju: "Te viss tik mazs un kluss. Kur gan šejienieši strādā? Kā pelna iztiku? Kā izklaidējas? Labi, ka Liepājā visa kā gana!" Taču tad, kad satieku kādu paziņu vai bijušo studiju biedru, kurš dzīvo Rīgā, ar nesaprašanu un pat tādu kā klusu aizvainojumu uztveru viņu sacīto: "Vai tad Liepājā arī kas notiek?" Mums, Rīgā, gan dzīve mutuļo! Darba iespējas, izstādes, koncerti utt." Jā, Rīgā tik tiešām viss notiek daudz intensīvāk nekā Liepājā, un bieži vien tas ir pat nesalīdzināmos apmēros.

Aizvadītās nedēļas nogalē veselu dienu pavadīju starptautiskajā būvniecības izstādē Ķīpsalā. Vēl pirms nedēļas biju specializētajā būvniecības izstādē "Būvniecības pasaule". Abās vietās cilvēku jūra! Precīzāk – okeāns, salīdzinot ar rudeņos Liepājā organizēto, ikgadējo izstādi "Liepājas uzņēmējs". Ja mums visi dalībnieki ietilpst Latviešu biedrības nama vienā stāvā, teltī pie ieejas un teritorijā pie Rožu laukuma, tad Rīgas izstādēs telpu platības ir tūkstošos kvadrātmetru mērāmas. Ķīpsalā jau tiek izmantota ne vairs viena, kā bija pašos izstāžu organizēšanas pirmsākumos, bet nu jau veselas trīs halles. Uz pavasara būvniecības izstādi nākamā gada pavasarī lielākā daļa dalībnieku stendus sev jau rezervējuši.

Kādēļ? Tādēļ, ka, neskatoties uz iespaidīgajām naudas summām, kas uzņēmējiem jāmaksā par piedalīšanos izstādē, tas ir ļoti izdevīgs savas kompānijas un produkcijas reklamēšanas veids. Uzņēmēji satiek ne tikai potenciālos klientus, patērētājus, bet arī iespējamos sadarbības un biznesa partnerus. Vienmēr liela ir apmeklētāju interese, kuri, neskatoties uz iespaidīgo biļetes cenu (četrarpus latu pieaugušajiem, trīsarpus latu bērniem, pensionāriem un 3 lati par automašīnas novietošanu stāvvietā), uz izstādes vietu plūst straumēm vien. Uz Rīgas izstādēm interesenti brauc no visas Latvijas ar vēlmi ne jau tikai pagrozīties pie savas darbības sfēras uzņēmēju stendiem, bet ar vēlēšanos uzzināt ko jaunu un savā ikdienas darbā izmantojamu. Tas nu ir fakts – apmierināti visi. Sākot no izstādes organizētājiem un uzņēmējiem, kas piedalās, un beidzot ar apmeklētājiem.

Kādēļ pie mums, Liepājā, vērienīguma ziņā nevarētu būt līdzīgi? Nevar un nebūs, jo... Liepāja tomēr nav Rīga, lai cik ļoti lepojamies un esam gatavi stāvēt un krist par savu pilsētu. Rīga ir un būs biznesa, darījumu centrs gan kā galvaspilsēta, gan tīri praktiski atrodoties pašā valsts vidū. Vienkārši runājot, katrai pilsētai savs izmērs. Kā tiešā, tā pārnestā nozīmē. Tas nebūt nenozīmē, ka Liepājai būtu jānolaiž rokas. Aktīvi, uzņēmīgi un arī izstādes rīkot griboši cilvēki mums ir, tikai mūsējiem, savus mērķus īstenojot, vienmēr jāpieliek daudz vairāk pūļu nekā rīdziniekiem, kuriem bieži vien viss pats krīt rokās. Jo Rīga ir centrs Latvijā un ģeogrāfiski tieši pa vidu starp Lietuvu un Igauniju.

Starp citu, maija vidū Ventspilī tiks organizēta pirmā izstāde "Māja, interjers, dizains". Tās organizatori pretendē iegūt visu Kurzemes iedzīvotāju nedalītu uzmanību, labu slavu un arī rīdziniekiem parādīt, uz ko spējīgi. Būs interesanti paskatīties, kā Ventspils šajā jomā sevi pieteiks. Un ko rudenī piedāvās Liepāja.