Kurzemes Vārds

03:39 Pirmdiena, 16. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 19. martā

1928.
Liepājā ieradies arhitekts Pauls Kundziņš, lai apskatītu Kūrmājas dārza jaunās estrādes būvlaukumu un kopā ar Pilsētas valdes pārstāvjiem pārrunātu būvnoteikumus. P.Kundziņš projektējis līdz šim labāko koncertestrādi Latvijā – Rīgā, Torņkalna parkā, tādēļ cerams, ka Liepājas filharmonijas estrāde akustikas ziņā nebūs sliktāka.

Pēc ilgas un smagas cīņas ar ledu ledlauzim "K.Valdemārs" izdevies nokļūt līdz Rīgai un ievest Rīgas ostā tvaikoņus "Kuldīga", "Ableserdam" un vēl dažus kuģus. Papildinājis gandrīz izbeigušos ogļu krājumus, ledlauzis ar vairākiem tvaikoņiem devās atkal jūrā.

1938.
Pilsētas ugunsdzēsējiem steidzīgs izsaukums uz Zivju ielu Nr.6. Izcēlies ugunsgrēks Zirinska namā. Ar grūtībām izdodas noskaidrot, ka kodīgie dūmi izplūst no kurpnieka Heidemaņa pagraba telpām, kur atrodas vecas kastes, lupatas un skaidas. Kodīgie dūmi izplatās visos nama dzīvokļos. Četrās stundās ugunsgrēku izdodas nodzēst. Visnopietnāk cietis ugunsdzēsējs Atis Ozoliņš.

Sēru vēsts. Miris pensionētais muitnīcas sargs Staņislavs Čulačs. Viņš Liepājas muitnīcā kalpojis 40 gadu. Par savu pienākumu izcilu pildīšanu apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. Vācu okupācijas laikā Čulačs pašaizliedzīgi sargāja muitas inventāru.

Liepājas spirta kopdedzinātava atzīmējusi savdabīgu notikumu – saražoti 100000 litri absolūtā spirta. No lauksaimniekiem līdz šim iepirkti 10855 kvintāli (viens kvintāls – 100 kilogramu) kartupeļu, izmaksājot viņiem 44488 latus.

1948.
LĻKJS Liepājas pilsētas komiteja kopā ar laikraksta "Komunists" redakciju pagājušā gada 28.jūnijā izsludināja jaunatnes literāro sacerējumu konkursu. Šajās dienās konkursa žūrijas komisija sanāca uz sēdi, kur izskatīja 19 iesūtītos sacerējumus. Komisija atzina, ka ar pirmo un otro godalgu nav apbalvojams neviens sacerējums. Trešo godalgu saņem Mirdzas Osītes "Puskoka lēcējs". Bez tam žūrija kā veiksmīgus atzīmēja Alfrēda Krūkļa darbu "Pavasara bezdelīgas", Tālivalža Brauna "Pie Maskavas" un Leona Rudzīša "Jauno dzīvi".