Kurzemes Vārds

15:27 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 27.martā

1928.
Pagājušā gada rudenī Rīgas ostā slepeni uz Latvijas tvaikoņa "Krimulda" uzlavījās 16 gadu vecais Alberts Balodis. Nedz ostas muita, nedz policija viņu neatrada. Nokļuvis ārzemēs, pusaudzis tikpat veiksmīgi kuģi pametis un devies laimi meklēt. No sākuma Francijā, tad Nīderlandē – Roterdamā. Taču darbu nav izdevies atrast. Dzīvojis pusbadā un tad nolēmis atgriezties dzimtenē. Ilgāku laiku Roterdamā gaidījis kādu Latvijas kuģi. Beidzot pienākusi "Everita". Naktī paslēpies ogļu bunkurā un šajās dienās iebraucis Liepājā. Taču atgriešanās nebija tik viegla kā aizbraukšana. Liepājas 2.iecirkņa policija zaķi atrod. Balodi sauks pie atbildības par slepenu izbraukšanu, kā arī iebraukšanu Latvijā.

1938.
Uz mūža 50.gadskārtu atskatījies "Kurzemes Vārda" atbildīgais redaktors Kristaps Grāmatnieks. Laikrakstā viņš darbojas jau no tā pastāvēšanas pirmajiem gadiem, bet pēdējos 10 gadus to vada jau kā atbildīgais redaktors.

Nodokļu departaments uzaicina visas fiziskās un juridiskās personas, kuru gada ienākumi 1937.gadā pārsnieguši 2000 latu, bet, ja ienākumu avots bijusi tikai pensija vai darba alga, 3333 latus, līdz 15.aprīlim iesniegt finanšu ministra apstiprināto paziņojuma paraugu nodokļu inspektoriem, uzrādot visus 1937.gada ienākumus. Par paziņojuma neiesniegšanu draud naudassods.

1948. gads
Liepājas piena kombināta veikalos Jaunā ostmalā 3/4, Tirgus ielā 17 un pilsētas centrāltirgus slēgtā paviljona stendos pircēji līdz šim varēja iegādāties tikai dažāda veida saldējumus. Tagad tur ir uzsākta sviesta, biezpiena, ķimeņu sieriņu, paniņu un citu piensaimniecības produktu pārdošana.

Valsts Liepājas muzikāli – dramatiskajā teātrī drīzumā sāksies baleta "Bahčisarajas strūklaka" izrādes. Krāšņās dekorācijas veidojis A.Dzenis. Balets iestudēts ar diviem solistu sastāviem, bet masu dejās piedalās viss ansamblis. Diriģents K.Bunka.