Kurzemes Vārds

15:29 Piektdiena, 13. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Metalurgiem pievienojas divi uzbrucēji
Ints Grasis

Sporta kluba "Liepājas metalurgs" futbola komandai pievienojušies divi Lietuvas uzbrucēji – Ričards Beņušis un liepājniekiem jau pazīstamais Artūrs Rimkēvičs, kurš tika iesaukts par Rūniju.

Kluba preses sekretārs Harvejs Rudzītis informēja, ka ar abiem panākta vienošanās uz pusgadu ar iespēju kontraktus pagarināt līdz sezonas beigām. 1983.gadā dzimušais Rimkēvičs "Liepājas metalurga" krāsas aizstāvēja jau 2006.gadā. Toreiz 13 aizvadītajās virslīgas spēlēs vārtus gan viņš neguva, bet divreiz bija precīzs Latvijas kausa izcīņā, vienreiz Baltijas Čempionu miniturnīrā.

Beņušis (dzimis 1980.gadā) lielāko daļu karjeras aizvadījis Kauņā. No 2003. līdz 2007.gadam komandas "Kaunas" sastāvā piedalījies 90 spēlēs un guvis 46 vārtus. Beņušis bijis arī vairākās ārzemju komandās. 2002.gadā Norvēģijas čempionātā deviņās spēlēs viņš guvis vienus vārtus, pārstāvot klubu Kristiansenas "Start", bet pagājušajā gadā septiņas spēles aizvadījis vienībā "Hearts" Skotijas meistarsacīkstēs. Beņušis piedalījies arī 18 spēlēs Lietuvas izlases sastāvā, kurās guvis vienus vārtus.


Rekordu pilsēta Eindhovena
Miks Kuncītis

No Eiropas čempionāta peldēšanā Eindhovenā atgriezusies mūsu lieliskais peldētājs Romāns Miloslavskis, kurš tur sasniedzis līdz šim savu labāko karjeras rezultātu – septīto vietu tik liela mēroga sacensībās viņš vēl nebija izcīnījis, turklāt abās viesošanās reizēs šajā pilsētā liepājnieks labojis Latvijas rekordus.

Šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem tik liela mēroga mačiem mūsu peldētājs izteikti koncentrējās vienai konkrētai disciplīnai – savai kroņdistancei, 200 metru brīvā stila peldējumam. Šāda taktika ir attaisnojusies, jo Eiropas čempionātā Romāns pašam piederošo Latvijas rekordu laboja par trijām desmitdaļām, tagad tas ir viena minūte un 48,55 sekundes, taču viņam gan svarīgāk esot bijis iekļūt finālā. "Kad pusfināla peldējumā sasniedzu finišu un paskatījos uz rezultātu tablo, biju pilnībā pārliecināts, ka ar šādu veikumu pietiks, lai iekļūtu labāko astoņniekā, pārējais jau vairs nebija svarīgi," stāsta Miloslavskis, piebilstot, ka pēc finiša reizē ar prieku viņu pārņēma bažas par nākamo dienu jeb izšķirošo peldējumu, jo izteikti esot bijis jūtams nogurums. "Protams, biju ļoti priecīgs par rezultātu, taču biju patērējis daudz spēka, ko īpaši izjutu nākamajā dienā. Tajā momentā lieti būtu noderējusi masiera palīdzība, taču mums tāda nebija – ne masiera, ne arī ārsta," savu sašutumu pauž Miloslavskis, kurš piebilda, ka finansiālajā ziņā Latvijas peldētāju iespējas joprojām ir ierobežotas, un, viņaprāt, vismaz masiera jautājumu uz šiem startiem federācija noteikti varējusi atrisināt.

Ar mačos sasniegto Romāns ir apmierināts, taču vienmēr jau var labāk, un, kā atzina viņš pats, trijniekā iekļūt esot bijis sarežģīti, taču četriniekā gan varējis aizķerties. "Manuprāt, finālsacensībās pareizi nesadalīju spēkus. Ja pirmos 50 metrus veicu ļoti straujā tempā, tad turpinājumā pamazām zaudēju saviem konkurentiem un vienmērīgu ātrumu nespēju noturēt, taču, lai arī neizdevās atkārtot pusfināla sasniegumu, arī šis rezultāts – 1:48,79 – nav slikts," teica Miloslavskis. Runājot par startu 100 metru peldējumā uz muguras, šādā disciplīnā tik liela mēroga sacensībās liepājnieks startēja pirmo reizi, taču jau krietni pirms braukšanas uz Nīderlandi Romāns atzina, ka šis starts būs tikai un vienīgi iesildīšanās jeb, kā tautā mēdz teikt, gaisa apostīšana. Tiesa, liepājnieka sasniegtais rezultāts – 58,60, kaut arī bija viens no sliktākajiem Eiropas čempionātā, tikai par gandrīz divām desmitdaļām atpalika no Latvijas rekorda. "Droši vien, ja būtu pievērsis lielāku vērību šim startam, tad Latvijas rekords tiktu gāzts," sacīja mūsu peldētājs. Liels pārsteigums liepājniekam esot bijusi mājinieku cerības Pītera van den Hogenbanda nekvalificēšanas finālam. Pēc Miloslavska domām, tikai un vienīgi kaut kādas problēmas tik augstas klases sportistu var spiest izstāties tik ātri, turklāt vēl savu līdzjutēju priekšā. Uz jautājumu, vai tagad Eindhovenā Miloslavskis būs biežāks viesis un atkal gaidāmi jauni Latvijas rekordi, sportists atbildēja, ka šajā pilsētā patiešām ir patīkami startēt un arī pirms mačiem var normāli iesildīties, turklāt neviens netraucējot, kā tas bija pasaules čempionātā Melnburnā, kur bija pamatīgs haoss.

Tik tikko beidzies Eiropas čempionāts, un olimpiskā gada trauksmainajā ritējumā, šķiet, vajadzētu mazliet atvilkt elpu, taču nē – jau 9.aprīlī Miloslavskis būs Mančestrā, lai startētu pasaules čempionātā īsajā celiņā. Tiesa, Lielbritānijā liepājnieks pabūs tikai vienu dienu, kad notiks 200 metru brīvā stila peldējumi, kuros tāpat Romāns par savu mērķi izvirzījis iekļūšanu finālā un visiem spēkiem centīsies labot Latvijas rekordu arī mazajā baseinā, kas joprojām nav pārspēts kopš 2003.gada Eiropas čempionāta Dublinā. Gandrīz tūlīt pēc tam, aprīļa beigās, Irinas Grodzickas audzēknis iecerējis doties uz Kipru, kur aizvadīs 15 dienu treniņnometni. Jāatzīmē, ka olimpiskās spēles Pekinā norisināsies no 8. līdz 24.augustam.


Mūsējie pirmie Rietumu divīzijā
Miks Kuncītis

Latvijas Amatieru basketbola līgas Rietumu divīzijā otrā posma priekšpēdējās kārtas spēlē uzvaru izcīnījis BK "Liepājas papīrs", kas savā laukumā ar 88:64 pārspēja Ventspils klubu "Variants", tādējādi jau pirms pēdējās kārtas nodrošinot pirmo pozīciju un vietu LABL labāko astoņniekā.

Lai arī izbraukumā mūsējie ventspilniekiem zaudēja un šī cīņa solījās būt visai spraiga, tā nenotika – "Variants" spēja liepājniekiem izrādīt pretestību tikai mača pirmajās minūtēs, jo turpinājumā viesi nespēja tikt līdzi "Liepājas lauvu" fārmkluba straujajam spēles tempam, tādējādi drīz vien mājinieku pārsvars kļuva visai ievērojams. Otrajā puslaikā cīņas liktenis bija izšķirts pilnībā, un ventiņiem brieda pamatīga sagrāve, par to pirms pēdējās ceturtdaļas liecināja rezultāts uz tablo – plus 32 par labu mājiniekiem. Liepājnieku treneris Indulis Možeiks gan atlikušās desmit minūtēs laukumā sūtīja rezervistus un beigu beigās galarezultāts nebija tik graujošs. 17 punktus "Liepājas papīra" labā sameta Edgars Sviklis, bet 14 Artūra Freimaņa kontā.

Vakar vēlu vakarā mūsējie aizvadīja pēdējo Rietumu divīzijas otrā posma maču, taču cīņas iznākums ar "Dartiju" neko būtiski neietekmēja, jo liepājnieki jau bija nodrošinājuši pirmo vietu, tātad arī dalību LABL izslēgšanas spēlēs, kur piedalīsies astoņas valsts labākās amatieru komandas. Jāatzīmē, ka play–off uzvarētājs nākamajā sezonā iegūs tiesības spēlēt LBL.