Kurzemes Vārds

12:01 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Komentārs

Sniegotas Lieldienas jeb Pavasaris pārsteidz
Aizvadītās nedēļas notikumus komentē viesnīcas "Hotel 21" direktore Daira Jēce

Sniegs Lieldienās. Šis 2008.gads zīmīgs ar to, ka Lieldienas svinējām agri – 23.martā. Kā liecinot aprēķini, nākošo reizi tieši šajā datumā Lieldienas būšot pēc vairāk nekā 200 gadiem. Šogad tās bija neparastas arī tādēļ, ka no rīta visus pārsteidza negaidīts skats: balta, diezgan bieza sniega sega. Tādu sniegu, šķiet, nebijām redzējuši visas ziemas laikā un tādēļ daudzi ar paātrinājumu devās izbaudīt ziemas priekus. Tā kā brīvdiena bija arī pirmdiena, daudzas ģimenes to izmantoja kopīgai atpūtai, un par to prieks. Šī nu bija tā reize, kad būtu grēks sūdzēties, ka brīvdienas par īsām, lai tās pavadītu kopā ar ģimeni, tuviniekiem vai apciemotu radus. Saistībā ar svētkiem man patika, kā tika izrotāta pilsēta, kāda kultūras programma tika piedāvāta liepājniekiem. Tā kā sniegs tomēr vairāk piestāv ziemai, tad labi, ka šās nedēļas nogale tomēr solās būt silta. Esam taču noilgojušies pēc laba laika un pavasarīgas saules.

"Liepājas metalurga" hokejisti kļuvuši par Latvijas čempioniem. Lai arī rezultāts tikai 1:0, bet tomēr uzvara bija mūsu. Vakarā pēc uzvaras pie Liepājas ledushalles bija pat mazs salūtiņš. Katra sportiskā uzvara nes pasaulē pilsētas, valsts vārdu, kuru tā pārstāv. Šoreiz Latvijas mērogā izskanēja Liepājas komandas kā uzvarētājas vārds. Uzvara – tas nozīmē, ka mums ir aktīvi cilvēki. Gan sportisti, gan viņu finansiālie atbalstītāji, jo bez naudas šajos laikos nevar.

Šonedēļ Liepājas muzejā 8.starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros notika kamermūzikas koncerts, kurā muzicēja pasaulslaveni mūziķi. Tāda iespēja netiek dota bieži, bet nevar arī teikt, ka Liepājas mākslas baudītājiem netiktu piedāvāti augsta līmeņa mākslinieki. Festivāli, koncerti, mākslas izstādes u.c. – viss mums ir. Tikai cik paši liepājnieki ir atsaucīgi šī piedāvājuma baudītāji?

Globālās sasilšanas dēļ sācis drupt Antarktīdas gigantiskā Vilkinsa šelfa ledājs. 414 kvadrātkilometru platība jau pazudusi. Bija un nav. Ledus, kas bija ledus gadu desmitiem, pārvērties ūdenī. Ar smaidu varētu teikt: lai tikai tas ledus kūst! Jūra pienāks tuvāk pie manām lauku mājām! Patiesībā situācija vēršas traģiska, bet mēs savās ikdienas rūpēs aizņemtie tam pat nepievēršam uzmanību. Sak, gan jau! Tādēļ man simpātisks šķiet šonedēļ uz daudzām e–pasta adresēm aizsūtītais vēstījums "Zemes stunda" ar aicinājumu sestdien no pulksten 20 līdz 21 atvienot visas elektriskās ierīces un apgaismojumu, lai tādējādi kaut uz mazu mirkli mēģinātu mazināt globālo sasilšanu, mazinātu enerģijas patēriņu. Pērn šo akciju sāka Sidnejā, kad tai pievienojās 2,2 miljoni cilvēku. Arī mēs to varam, ja gribam.