Kurzemes Vārds

12:12 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

No aizlieguma suņiem līdz labestībai
Andžils Remess

Nevarētu teikt, ka mūsu laikraksta lasītāji pārāk aktīvi piedalījās Liepājas dzimšanas dienas nedēļā "Kurzemes Vārda" rīkotajā aptaujā par to, kas Liepājai visvairāk nepieciešams no tā, ko var izdarīt pilsētas pašas spēkiem. Taču tā jau ir parasta lieta, ka daudzi attopas tikai pēc tam, kad tiek publicēti šādu aptauju apkopojumi, un tad sāk iebilst, ka viņu domas nav ņemtas vērā. Tāpēc arī šai aptaujai nepieliekam punktu un turpināsim uzklausīt arī to lasītāju novēlējumus savai pilsētai, kuri pagājušās nedēļas steigā nepaguva piezvanīt redakcijai.

Bet šoreiz ieskats saņemtajos ierosinājumos, kuru amplitūda bija ļoti plaša, sākot no tā, ka pludmalē nepieciešams atjaunot norādījumus, ka suņiem pastaigāties aizliegts, līdz aicinājumam nesarūgtināt citam cita dzīvi, lai mazāk būtu naida un ļaunuma un pa Liepājas ielām staigātu labestība. Par tikko minēto jēdzienu – labestība – bija arī konkrēti adresāti: ka slimnīcas personālam jābūt iejūtīgākam pret slimniekiem, veikalu pārdevējiem laipnākiem pret pircējiem. Un bija, tā teikt, filozofiska rakstura pārdomas par to, kas kavē ienākt labestībai mūsu sabiedrībā. Par galveno šķērsli uzskata valdošo visatļautību, kas izraisa konfliktus un savstarpējus pārmetumus. Vienkāršāk sakot, ka stingrāk jāseko, lai tiktu ievēroti sabiedriskās kārtības noteikumi.

Taču novēlējumu lauvas tiesu aizņēma tēma, kuru varētu nosaukt tā: lai pilsēta būtu sakoptāka, sapostāka arī ikdienā, ne tikai svētkos un ne tikai centrs. Par šo tēmu bija vispārīgi vērtējumi: ka Liepāja ir piegružota – gan tramvaja pieturas, gan namu pagalmi. Bija konkrētas norādes, kuras ielas bedrainas, kuras ietves izlauzītas, kuri pagalmi neapgaismoti. Bija rosinājums, kas īstenojams Spodrības mēnesī: katram padomāt par savas mājas apkārtni, novietot atkritumu konteinerus un iedēstīt kādu puķi, lai prieks būtu pašiem un garāmgājējiem. Un bija vēlmes, kas prasa prāvus līdzekļus: rekonstruēt Gulbju dīķi, ierīkot apvedceļu transportam no Rīgas šosejas uz Klaipēdu, Dienvidrietumu rajonā uzcelt sabiedrisko pirti, atklāt kādreizējā pilsētas galvas Evalda Rimbenieka pieminekli.

Atkārtoju: novēlējumu skaits savai pilsētai dzimšanas dienā pārāk liels nebija, un tomēr ir radies priekšstats, kā Liepājai pietrūkst visvairāk un kam attiecīgajiem dienestiem jāpievērš lielāka uzmanība.