Kurzemes Vārds

22:31 Sestdiena, 4. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Nedēļa Lieldienu zīmē
INGRĪDA SOTŅIKOVA, Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktore

Sestdiena, 22.marts.
Pieceļos agri, pēc brokastīm eju uz tirgu sapirkt visu svētku galdam. Pie reizes arī apmierinu savu profesionālo interesi – pievēršu uzmanību, vai svētku priekšvakarā kāds netirgojas ar aizsargājamiem augiem. Arī Zaļajā ceturtdienā mūsu dabas aizsardzības daļas vadītāja ar Liepājas domes speciālisti un Pašvaldības policiju apsekoja tirdzniecības vietas, lai kontrolētu, vai kāds nepārkāpj augu aizsardzības noteikumu prasības. Iepriecina, ka gadu no gada šī tendence samazinās. Pēc tirgus izlemjam mazliet pastaigāties pa pilsētu, apskatīt gājēju ielu pēc pārmaiņām. Domas dalījās, bet man patika. Labā noskaņā dodamies uz kluba "H–sports" baseinu, kur šo noskaņu sabojā ziņa, ka tā dienas ir skaitītas – to 1.aprīlī slēdz. Ko pēc tam? Liepājā ir tikai divi publiski pieejami peldbaseini, un 8.skolas baseins visus peldētgribētājus nevarēs apmierināt. Pēc kārtīgas peldes dodamies uz restorānu "Upe" pusdienās. Tad uz mājām, kur līdz vakaram jāpaspēj uzcept kuliču. Kad tas gatavs, olu krāsošanai vairs neatliek ne laika, ne spēka.

Svētdiena, 23.marts.
Pamostos pirmā un steidzu nopērt savus mīļos. Ap pusastoņiem sāk snigt, un nepilnas pusstundas laikā laukā ir īsta ziema. Steidzam nokrāsot pārdesmit oliņas un sakārtot tās groziņos. Paralēli šiem darbiņiem vēl cenšos pievērsties 1.formulas sacensībām, bet vēlāk noklausos arhibīskapa Jāņa Vanaga vadīto dievkalpojumu Rīgas Domā.

Laika apstākļi ievieš korekcijas, un plānotais brauciens uz Ziemupes kadiķu audzi un šūpolēm izpaliek. Tā vietā bērni un mazbērni šūpojas pagalmā, bet pieaugušie gatavo svētku mielastu – cepeti un Lieldienu knēvelīšus. Vīriešu dzimtas ģimenes locekļi cītīgi vēro Liepājas hokejistu sniegumu. Visam pa vidu neatņemamās olu kaujas. Vēl arī jāpagūst pieņemt daudzos apsveikumus gan zvanu, gan īsziņu veidā un arī pašai jāuzraksta kāds sveicieniņš un jāsumina šīsdienas vārdadienas gaviļniece Mirdza. Vakarā pēc ziņu noskatīšanās gan pieploku teleaparātam, lai justu līdzi liepājniekiem šovā "Dejo ar zvaigzni" un "Zvaigžņu lietus".

Pirmdiena, 24.marts.
Šorīt atļaujos pavārtīties pa gultu līdz astoņiem, kaut gan saulīte arī neļauj ilgāk gulēt. Pēc brokastīm un trīs zaudējumiem olu kautiņā dodos uz darbu. Zinu, ka svētkos strādāt nedrīkst, bet saistībā ar jauno amatu darba sakrājies ļoti daudz. Divos pēcpusdienā esam ielūgti pusdienās pie mana tēva, ko mēs draudzīgi saucam par opīti. Pamielojamies un atkal rīkojam olu kaujas. Kopā ar opīti atceramies dažādus notikumus, gan jautrus, gan bēdīgus, pie reizes tos pastāstot jaunākajai paaudzei. Pievakarē atkal aidā uz peldi.

Otrdiena, 25.marts.
Rīts sākas ar ierasto kafijas krūzi un ne tik ierastiem Lieldienu knēvelīšiem, ko paņemu arī uz darbu, lai uzcienātu darbabiedrus. Visiem garšo un pat paprasa recepti. Gandrīz visi esam sarūpējuši arī pa kādai oliņai. Pēc iknedēļas plānošanas suminām divas Māras. Līdz ar to svētki ir galā, un sākas kārtējais darba cēliens. Šodien, kā jau pēc vairākām brīvām dienām, ir ļoti daudz korespondences, arī apmeklētāju netrūkst. Sazinos ar saviem Ventspils, Rēzeknes un Madonas kolēģiem, jo rīt ir paredzēta vides pārvalžu direktoru sanāksme Vides ministrijā. Šī iemesla dēļ pēc darba apmeklēju frizētavu, bet vakarā ir mans romantiskais vakars, kad skatos LNT romantisko kino.

Trešdiena, 26.marts.
Šodien uz Rīgu! Ceļš līdz Ložmetējkalna pagriezienam ir ļoti labs, bet tālāk pasliktinās, sāk arī mazliet snigt, un, iebraucot Rīgā, sākas īsta ziema. Sanāksme norit spraigā darba atmosfērā un bez pārtraukuma. Ap pulksten pustrijiem sāku atpakaļceļu caur Eleju, jo tur ir paredzēta direktoru tikšanās neformālā gaisotnē, lai atzīmētu mūsu Valmieras kolēģei 40 gadu jubileju. Jelgavas RVP direktors ir noorganizējis jauku pasēdēšanu pie drauga – mūs ieved dziļi mežā, skaistā vietā, kas nožogota meža dzīvniekiem, lielākoties briežiem un mežacūkām. Briežu baru arī mums izdodas redzēt, kad tie ierodas pie dīķa padzerties. Mājupceļā, braucot pa krēslaino meža ceļu, vēl satieku trīs lielas briežu mātītes, kas kādu laiciņu liek man pagaidīt, kamēr izdomā atbrīvot ceļa braucamo daļu. Mājupceļš ir patiešām ilgs un grūts, jo snieg un puteņo.

Ceturtdiena, 27.marts.
Labi, ka šodien nav agrais rīts. Desmitos jābūt Ventas ielā ūdens atdzelžošanas stacijā, lai iepazīstinātu ar tās darbību Liepājas Pedagoģijas akadēmijas Vides pārvaldes 1.kursa studentus, kuriem lasu lekcijas vides politikā un pārvaldībā. Pēc tam aši uz darbu. Pusdienas laikā ar abiem dēliem aizbraucam uz "Rāmavu" un vēl pagūstam biedrības namā atstāt parakstus tautas nobalsošanai. Pēc darba esmu pierakstījusies pie ģimenes ārsta, bet vakaram tiek paņemts darbs uz mājām – jāgatavojas rītdienas lielajai kolektīva sapulcei.

Piektdiena, 28.marts.
Jau deviņos notiek darba intervija ar pieciem dabas aizsardzības inspektoru kandidātiem. Pavisam konkursa kārtībā uz izsludināto vienu vietu pieteicās desmit pretendentu – būs grūti izvēlēties, jo visi ir zinoši cilvēki. Un jau pēc stundas mūsu darbinieku sapulce, kurā piedalās arī kolēģi no Saldus un Kuldīgas – iet karsti un ar debatēm. Savukārt vakara pusē, pēc tam, kad esmu bijusi samaksāt par jūnijā iecerēto ceļojumu uz Dāniju, uz Legolendi kopā ar bērniem un mazbērniem, vēl jāpaspēj sagatavoties rītdienas pasākumam Pāvilostā. Tur biedrība "Zemes draugi" rīko pelēkās kāpas modināšanu ar talku un pēc tam saviesīgo daļu. Mēs dāvanā gatavojam ieteikumus dabas aizsardzības plāna izstrādei – man tikai tie vēl jāapkopo, un mums jāizdomā, kā savu dāvanu atraktīvi pasniegt.