Kurzemes Vārds

21:37 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 29.martā

1928.
Šonedēļ Liepājas ostā redzams skats, kas atgādina vecos labos laikus – osta pilna kuģiem. Četri tvaikoņi ieveduši lielas ogļu kravas. Liela rosība valda pie koku noliktavām. Galvenā eksportprece arī ir dažādi kokmateriāli. Galamērķis – Anglija, Holande. Uz Vāciju kokus izved ļoti maz. Ostā pašlaik nodarbināti ap 300 strādnieku un strādnieču.

Prostitūtas Š. un K. tiek sauktas pie atbildības par savlaicīgu neierašanos pie ārsta uz apskati. Š. miertiesnesis soda ar 25 latiem vai 2 nedēļām arestā, bet K. lietas izskatīšanu atceļ, jo viņa ar liecinieku liecībām pamato, ka pārbaudes dienā, 28.februārī, bijusi slima.

1938.
Pilsētas slimnīcas direktors Dr.R.Čakste ziņo pilsētas valdei, ka Liepājas slimnīcas papildu sanatorijā jau ilgāku laiku aizņemtas visas gultasvietas, tāpēc būtu nepieciešams sanatorijas gultu skaitu palielināt no 40 līdz 80. Pilsētas valde piekrīt sanatorijas paplašināšanai, to ierīkojot izremontētās telpās Karostā. Darbs sāksies tiklīdz būs sagādāti nepieciešamie finansiālie līdzekļi.

Kinoteātris "Palass" pārgājis jaunas direkcijas rokās. To turpmāk vadīs K.Reguts. Jaunā direkcija nodomājusi uzlabot repertuāru. Par to jau liecinot nākamajā nedēļā demonstrēšanai paredzētās filmas – "Tango nakturno" ar Polu Negri, "Grāfiene Vasiļevska" ar Grētu Garbo.

1948.
Pagājušā gada augustā tālā ceļā no Liepājas uz Vladivostoku devās mācību burukuģis – barketine "Junga". Pienākusi ziņa, ka šajās dienās tā piestājusi Vladivostokā. Ceļš ir veikts 190 dienās. Kapteinis stāsta: "Mēs šķērsojām Atlantiku, pārburājām Kluso okeānu, pārdzīvojām daudz satraucošu stundu laikā, kad trakoja vētras. Sevišķi grūts bija brauciens no Honolulu līdz Jokohamai. Šo ceļu mēs braucām vairāk nekā 30 diennaktis, turklāt okeānā nesastopot nevienu tvaikoni."