Kurzemes Vārds

18:06 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Revanšēties par iepriekšējiem gadiem
Miks Kuncītis

Šodien pulksten 14 sporta zālē "Celtnieks" Latvijas Sieviešu basketbola līgas pirmo play–off cīņu aizvadīs SK "Liepājas metalurgs", kas savā laukumā spēkosies ar komandas "RTU/Klondaika" basketbolistēm.

Regulāro čempionātu mūsu basketbolistes aizvadījušas veiksmīgi – nobeigumā ar 18 izcīnītām uzvarām 30 spēlēs liepājniecēm ceturtā vieta, kas dod sava laukuma priekšrocības izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, kurā metalurģēm jātiekas tradicionālajām pretiniecēm – komandas "RTU/Klondaika" meitenēm. Cīņā ar šīm Rīgas spēlētājām, kuru spēks pēdējos gados balstās uz divu pieredzējušo spēlētāju – Ināras Jākabsones un Anetes Brices pleciem, liepājniecēm šosezon veicies gana labi – četrās savstarpējās spēlēs izcīnītas trīs uzvaras. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, mūsu meiteņu sniegums ir pārliecinošāks, un zaudējumu BJSS "Rīdzenei" pašā mača izskaņā gribētos nosaukt par nejaušību janvāra mēneša otrās puses straujajā skrējienā. Šajā sakarībā nevar nepieminēt spēļu kalendāra sastādītāju radošo basketbolu. Priecē arī fakts, ka gados jaunās metalurģes šajā sezonā rada veselīgu konkurenci mūsu pieredzējušajām dāmām, dažas no viņām jau izgājušas laukumā pamatpiecniekā. Stabilu vietu tajā jau izcīnījusi Sabīne Niedola, kura ir pamanījusies kļūt par mūsu komandas līderi, un arī Laura Pelše pēdējā laikā izkarojusi lielāku treneres uzticību. Vēl stabilitātes trūkums jūtams māsu Daigas un Maijas Līnes, kā arī Kristīnes Bauzes sniegumā, kuras šajā sezonā jau pārsteigušas. Tiesa, minētajām spēlētājām vēl ir daudz jāstrādā, ja basketbolā grib sasniegt ko vairāk.

Atgriežoties pie šodien gaidāmās spēles, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots cīņā līdz divām uzvarām, "Liepājas metalurga" komandai ir vairāk plusu nekā mīnusu pozitīvam galaiznākumam. Pirmkārt, jau līdzvērtīgs spēlētāju sastāvs, otrkārt, garāks rezervistu soliņš, un, treškārt, sava laukuma priekšrocības. Savukārt mīnuss varētu būt samērā nelielā pieredze, kas mūsējām bija izšķiroša arī pērn, kad par iekļūšanu pusfinālā liepājnieces sacentās tieši ar "RTU/Klondaiku" un sērijā zaudēja ar 1:2. Arī vēl tālākā pagātnē tieši ar šo Rīgas komandu mūsu dāmām bijušas principiālākās cīņās. It kā šosezon visi priekšnosacījumi revanšam atbilst, un Liepājas klubā jauno spēlētāju progress bijis acīm redzams, taču arī komandā "RTU/Klondaika" Jākabsonei un Bricei parādījušās labas asistentes.

Liepājnieču izslēgšanas spēļu grafiks:
29.marts – "Liepājas metalurgs" – "RTU/Klondaika"
1.aprīlis – "RTU/Klondaika" – "Liepājas metalurgs"
4.aprīlis – "Liepājas metalurgs" – "RTU/Klondaika" (ja būs nepieciešama)