Kurzemes Vārds

19:11 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

"Sirds tik pilna" – topu virsotnēs

Pēc ilgākas klusēšanas ar jaunu dziesmu "Sirds tik pilna" par sevi atgādināja Liepājas grupa "Willow Farm". Dziesma gūst labus panākumus dažādu radio topos. Līdz šodienai "Radio Valmiera" "Top 20" jau otro nedēļu tā atradās pirmajā vietā. "Kurzemes radio" labāko dziesmu divdesmitniekā "Sirds tik pilna" pirms nedēļas ierindojās otrajā vietā, iepriekš pabijusi arī pašā virsotnē. Dziesma iekļuvusi arī Latvijas radio "SEB Muzikālajā bankā", kur aizkļuvusi līdz 14.vietai. Savukārt "Rietumu radio" Emīla Dreiblata sarakstītais darbs ierindojās 5.vietā.

Laikposmā no 10. līdz 16.martam Liepājas grupas "Willow Farm" skaņdarbs iknedēļas Latvijas populārāko dziesmu sarakstā "Latvian Airplay Top" atradās 7.vietā un bija pirmais no nelatviskajiem skaņdarbiem. Šis tops izveidots, apkopojot 18 dažādu Latvijas radio staciju un TV kanālu populārāko dziesmu sarakstus.

"Ļoti jauki, ka dziesma gūst tādus panākumus. Runājot par "Valmieras radio", tas bija pirmais, kas nospēlēja dziesmu "Sirds tik pilna"," atgādina E.Dreiblats. Viņš pieļauj, ka dziesmas panākumi izskaidrojami ar to, ka ir parādījies kaut kas citādāks, svaigāks vai piemirsts, tāpēc cilvēki tam ir pievērsuši uzmanību un arī balso.

Grupas solists E.Dreiblats sacīja, ka pašlaik savās mājās ģenerē idejas, rada jaunu skaņdarbu. Jauna dziesma, kas pēc tam, kad talkā tās ierakstīšanai būs pieaicināti pārējie grupas dalībnieki, klausītāju vērtējumam varētu tikt nodota maijā.


Grupai "Detlef Zoo" jauns videoklips

Grupai "Detlef Zoo" ir iznācis jauns mūzikas klips dziesmai "Love Town" no tās jaunā albuma "Skapī". Kā jau iepriekš masu saziņas līdzekļos ir izskanējis, "Detlef Zoo" kopā ar saviem radošajiem domubiedriem videoklipu bija uzņēmuši Mančestrā. Filmēšana Sandija Lūsēna, Jura Pīlēna un Ulda Dirnēna vadībā notika gan Mančestras industriālajā daļā, gan pilsētas centrā, gan vietā, kur mēģinājumus aizvada vairākas vietējās grupas.

Videoklips pašlaik ir vērojams Latvijas Mūzikas kanālā. Jāpiebilst, ka 12.aprīlī ar uzstāšanos Cēsīs sāksies grupas "Detlef Zoo" jaunā albuma "Skapī" koncertturneja, kuras laikā grupa koncertēs astoņās Latvijas pilsētās. Nobeiguma koncerts paredzēts 3.maijā Liepājas klubā "Fontaine Palace". Biļetes pārdošanā "Biļešu servisa" kasēs būs no 1.aprīļa.

Krāšņums, aukstums un nogurums
Inita Gūtmane

"Jāapmazgā ap mašīnu, to bieži filmē," tā kā taisnodamies nosaka tantuks ar mazgājamo birsti rokās un aicina mani pacelt kājas, jo esmu apsēdusies blakus oranžās krāsas auto, ko bez mitas reklamē šova "Zvaigžņu lietus" vadītāji Māris Grigalis un Anna Lieckalniņa. Tantiņa ar slapjo birsti vēl nolaiž ap skatuvi un.... šovs var sākties! "Kurzemes Vārds" izmantoja iespēju klātienē pavērot, kā tiek veidots šovs Rīgas Kinostudijā, iepazīt vairāk tā aizkulises.

Izdresē kārtīgiLabi, labi, nesteigsimies notikumiem priekšā! Pirms sākas tiešraide, šova komandas cilvēki nosēdina ļaudis zālē, māca un dresē, kā jātaisa vilnītis un cik skaļi jābļauj, lai atbalstītu dalībniekus. Skatītājiem paziņo, cik ilgi jātur izsniegtie plakāti ar savu simpātiju vārdiem, lai tos pamana kameras un var nofiksēt. Aktīvākajiem līdzjutējiem piesola biļetes uz nākošo šovu. Īsi pirms tiešraides uz skatuves parādās arī Māris Grigalis, kura enerģija plūst pāri malām un kurš ar savu humoru zālē rada jautru noskaņojumu. Viņš liek kārtīgi plaukšķināšanā ietrenēt rokas un parādīt, kādu skaņu var radīt kāju rībināšana. Vēl tikai pārbaude, cik skaļiem aplausiem un ovācijām jāskan pie katras žūrijas parādītās atzīmes, un tad jau parādās Anna Lieckalniņa. Viņa attiecībā uz publiku pirms šova tiešraides ir vēsa, necenšas ar to iedraudzēties. Šķiet, savu smaidu un šarmu taupa televīzijas skatītājiem.

Bet varbūt vainīgs ir aukstums, kas daiļavai neļauj atraisīties. Ja izveidotajā zālē, kura televīzijas ekrānos liekas lielāka, nekā ir patiesībā, sēdošos aukstums tik ļoti neskar, tad šova komandai un arī pašiem dalībniekiem, kas pārvietojas pa citām Rīgas Kinostudijas telpām, nākas ar to sadzīvot. Caurvējš skatuves aizkulisēs ik pa laikam liek noskurināties. Vēl lielāki šermuļi uzrodas, ieraugot pa auksto klona grīdu ar basām kājām pārvietojamies mūsu pilsētas mūziķi Ediju Šnipki un viņa skatuves partneri Lieni Zostiņu, kuri "Kurzemes Vārda" ciemošanās reizē dziedāja skaņdarbu "Uz krustcelēm" no rokoperas "Lāčplēsis".

Lai gan, šķiet, ka aukstums ir tas mazākais, kas konkursantus uztrauc. Garām ejot, padzirdot konkursantu sarunas, var saprast, ka dažs pārdzīvo, ir nesapratnē par žūrijas izteiktajām piezīmēm un kritiku. Dalībnieku sejās un kustībās manāms arī nogurums. Liene Zostiņa, gaitenī runājot ar "Kurzemes Vārdu", pajautā, vai drīkst piesēst. Līdzās pie zemes apsēžas arī Edijs ar savu meitiņu, kura, pēc liepājnieka teiktā, arī jūtas sagurusi.

Konkursantu gaitām seko līdzi viņu ģimenes, vairākiem dalībniekiem klāt ir otras pusītes, arī Edijam un Ivo Fominam, un atvases. Bērni cits citu jau iepazinuši, iedraudzējušies. Dažbrīd bērnu ņemšanās savā starpā ir tik skaļa, ka kādam no šova komandas jāaizrāda, ka nu jau iet pa traku. Taču liekas, ka zvaigžņu bērnus tā kārtīgāk nostrostēt visi baidās. Bet vecāku tuvumā nav. Viņi gatavojas priekšnesumam, ģērbjas, krāsojas vai arī ir Zaļajā istabā un skatās uz sevi un konkurentiem. Tāpēc troksnis pēc īsa brīža skatuves malās atsākas.

Kaut reklāmas būtu garākas!

To, ka televīzijā viss citādi izskatās, pārliecināmies šova "Zvaigžņu lietus" filmēšanas laikā. Ja no priekšas viss izskatās skaisti un krāšņi, tad aizmugurē ne miņas no spožuma. Rīgas Kinostudijas paviljonā iebraukušas vieglākas un smagākas mašīnas, novietoti dažādi rekvizīti, kurus uz skatuves ātrā steigā uznes un pēc tam nones darbinieki. Telpas lielas, pelēkas un nemājīgas. Gaiteņi gari, pa tiem reklāmas laikā uz tualeti steidzas dalībnieki un žūrija.

Aizkulises iespējams pavērot arī tiem, kuri pirkuši biļetes un ieradušies vērot šovu. Ļaudis uz pasākumu atnākuši jau laikus, pie ieejas telpā, kur norit šovs, sastājusies rinda. Bet nevienu pirms pulksten astoņiem iekšā nelaiž. Priekšā durvīm stāv sargi kā mūri. Ļaudis dīdās, bet viņi jau nezina, ka iekšpusē vēl rosās jau minētā tantiņa ar slotu rokās, iekārtojas muzikanti, tiek pienesti krēsli bekvokālistēm un uz skatuves savu priekšnesumu atkārto jaunizceptā apvienība "Pustonna", kurā apvienojušies Latvijas spēkavīri ar Raimondu Bergmani priekšgalā. Viņi pēc uzstāšanās priecāsies un lēkās kā mazi bērni. Lai šie vīri kā ozoli nesamītu, viens no apsargiem mani maigi pastumj malā.

Jā, par presi šā šova veidotāji rūpējas! Esam ieradušies laikus, šova cilvēki mūs nosēdina pirmajā rindā, lai visu labi varam redzēt. Reklāmas pauzēs vairākkārt pieskrien viena no darbiniecēm, lai pateiktu, ka tagad ir iespēja aizjozt līdz mūziķiem Zaļajā istabā un ar viņiem parunāties. Pa ceļam viņa painteresējas, ar ko tieši vēlos runāt un paaicina šo cilvēku sniegt interviju. Skatoties šovu mājās, ne reizi vien šķendējos par reklāmas ilgumu, bet šajā gadījumā gribējās, lai tās būtu garākas. Jo nekāda dižā runāšanās ar zvaigžņu lējējiem nesanāk. Ar liepājniekiem vienojamies, ka papļāpāsim mājās Liepājā.

Pirms šova Ivo pačukst, ka "Zvaigžņu lietu" pagarinās par diviem raidījumiem. Prātoju, kā viņi to īstenos un pamatos. Vēlāk vakara vadītāji paziņo, ka žūrija varēs izdomāt, vai neatstāt raidījumā skatītāju izbalsoto pāri. Pagājušo svētdien vērtētāju četrinieks nebija vēlīgs pret Jenny May un Šonu. Varbūt, ka tā arī labāk. Iespējams, apžēlos kādu no mūsējiem – Ediju Šnipki vai Ivo Fominu, kuri šovā turas braši un, visticamāk, iekļūs labāko trijniekā. Cerēsim, ka viens no viņiem arī svinēs uzvaru un kārtējo reizi apliecinās, ka liepājnieki ir vislabākie.

Jana Kalniņa, humoriste:

– Mūs aicināja un varējām, vai nu piekrist piedalīties šovā, vai arī atteikt. Piekritu, jo dalība "Zvaigžņu lietū" ir ļoti interesanti un saturīgi pavadīts brīvais laiks. Tas ir jauns izaicinājums, iespēja paveikt ko tādu, ko nedari ikdienā.

Arī pirms šova mani varēja redzēt dziedam. Esmu dziedājusi kaut kādos raidījumiņos, bija laiks, kad braucu līdzi koncertu "Dziesma manai paaudzei" komandai un uzstājos kā "viesmāksliniece". Tā lieta man patīk un es to turpināšu darīt. Ja Ivo (Janas skatuves partneris Ivo Grīsniņš–Grīslis – I.G.) mani aicinās dziedāt arī pēc šova, noteikti neatteikšu.

Es esmu dzimusi koriste, esmu dziedājusi koros, tāpēc iemācīties dziedāt pavisam citādāk, apgūt citu dziedāšanas tehniku man sagādā vislielākās grūtības. Man jau patīk tā skaisti nostāties, nodziedāt, piemēram, "Gaismas pili" un iet mājās. Šovā vissarežģītākais līdz šim man bijis vienas nedēļas laikā apostīt gaisu džeza dziedāšanas manierē, apgūt kaut kādas improvizācijas. Daudz klausījos džeza mūziku, arī to pašu "Mekiju Nazi".

Izvēloties skaņdarbus šovam, mēs vadāmies pēc savām izjūtām, pēc tā, kā tajā brīdī jūtamies, nevis, kas patiktu publikai, kaut gan, protams, ņemam vērā arī to. Dziesmas izraugāmies saskaņā ar mūsu iekšējo pārliecību. Pirmdienās jau ir jāieraksta, jāzina dziesma, bet mēs svētdienas naktī trijos sazvanāmies un varam to arī nomainīt.

"Zvaigžņu lietū" par uzvaru vēl cīnās:
Jana Kalniņa (humoriste) un Ivo Grīsniņš–Grīslis (grupas "Prego" solists);
Yana Kay (dziedātāja) un Intars Rešetins (aktieris);
Ieva Pļavniece (aktrise) un Ivo Fomins (dziedātājs);
Liene Zostiņa (raidījuma "Zelta drudzis" vadītāja) un Edijs Šnipke (mūziķis).


Kristīgā mūzika skanēs ar vērienu
Inita Gūtmane

Jau trešo gadu pēc kārtas maija sākumā mūsu pilsētā pulcēsies dažādu konfesiju kristieši, lai tiktos jauniešiem domātajā sarīkojumā "Nāc un elpo brīvi!", ko organizē Liepājas baptistu Pāvila draudze. Tā mērķis ir parādīt, ka Liepāja ir ne tikai rokmūzikas galvaspilsēta, bet ka šeit ir vieta arī labai un kvalitatīvai kristīgai mūzikai. Kristīgai mūzikai ir sena vēsture

SIA "Aģentūra Baringtons K" sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīna Kandevica atgādināja, ka kristīgā mūzika ir tikpat sena, cik kristīgā baznīca. Apustulis Pāvils saka: "Kristus vārds, lai bagātīgi mājo jūsos: pamāciet un paskubiniet cits citu visā gudrībā ar psalmiem, himnām un garīgām dziesmām, žēlastībā dziedādami savās sirdīs Dievam!" Šie vārdi norāda, ka jau kopš pašiem pirmsākumiem kristieši savās sapulcēs ir ne tikai klausījušies Dieva vārdu, bet arī dziedot un muzicējot ir pagodinājuši un slavējuši Dievu.

Pie mūsdienu kristīgās mūzikas nepieder visa veida mūzika, kas ir tapusi mūsdienās un ko ikviens aiz dažādiem apsvērumiem varētu saukt par kristīgu. "Mūsdienu kristīgā mūzika, ko angliski sauc par Contemporary Christian Music jeb saīsinājumā CCM, ir atsevišķs novirziens mūsdienu mūzikas pasaulē. Kā jebkuram novirzienam, arī CCM ir sava tapšanas vēsture. Tomēr, neskatoties uz stilu un formu, CCM būtība nav mainījusies – tā ir tā pati, kas pirmsākumos – dalīties Dieva mīlestībā ar savas paaudzes cilvēkiem tā, lai cilvēki šo mūziku varētu gan saprast, gan par to priecāties," stāsta K.Kandevica.

Interesentu pulks aug

K.Kandevica vērtē, ka, atskatoties uz iepriekšējo gadu svētku norisēm, var uzskatāmi redzēt pasākuma izaugsmi – gan apjoma, gan dalībnieku, gan apmeklētāju ziņā. Pirmajā gadā pasākums veidots, lai atzīmētu Pāvila draudzes kora gadasvētkus, un tas notika, neizejot ārpus Liepājas baptistu Pāvila draudzes dievnama. Pasākumā ieradās galvenokārt jaunieši, tāpēc arī nākamajā gadā "Nāc un elpo brīvi!" bija orientēts galvenokārt uz jauniešu auditoriju. Ja pirmajā gadā pasākumu apmeklēja ap 150 cilvēku dienā, tad otrajā gadā pasākums pulcēja ap 300 cilvēku dienā no visas Latvijas. Šogad plānots, ka apmeklētāju skaits būs ap 1000 cilvēku dienā. Paredzēts, ka ieradīsies dažādu konfesiju kristieši no visiem Latvijas novadiem.

Festivāls notiks trīs dienas – no 2. līdz 4.maijam. Programmā paredzēti kristīgās mūzikas koncerti Liepājas Latviešu biedrības namā un Pāvila draudzes dievnamā, kuros piedalīsies tādas Latvijā jau pazīstamas grupas un mūziķi kā "Man–hu", "Āķis", Elīza Godiņa un citi. Notiks arī dievkalpojumi, D.Klerija (ASV) lekcijas, semināri un diskusijas, sporta aktivitātes, kā arī mūzikas diska "Laiks pielūgt 2" prezentācija Latviešu biedrības namā.

Visi pasākumi ir bez ieejas maksas, bet būs iespēja ziedot, lai atbalstītu tā norisi.

Svētkos prezentēs disku

Pasākuma koordinators Edgars Deksnis uzskata: "Pagājušā gadā sarīkojuma "Nāc un elpo brīvi!" laikā prezentēja mūzikas disku "Laiks pielūgt". Pasākums guva lielu skatītāju un klausītāju atzinību, tādēļ šogad diska "Laiks pielūgt" ieraksta atbalstītāji un veidotāji sagādājuši jauku pārsteigumu – pie klausītājiem dodas jauns mūzikas disks "Laiks pielūgt 2". Prezentācijā piedalīsies mūziķi Kristaps Tālbergs, Valdis Indrišonoks, Māris Dravnieks, Filips Baumanis un grupa "Man–hu". Šā gada 19.janvārī ir tapis arī "Laiks pielūgt" DVD. Prezentācijas laikā Latviešu biedrības namā būs iespēja iegādāties gan DVD, gan audiodiskus."

Šogad pasākumu ir atbalstījusi Liepājas Kultūras pārvalde, piešķirot finansējumu vienai no pasākuma daļām – jauniešu koncertam, kas notiks 3.maijā Liepājas Latviešu biedrības namā. Šāds koncerts ir jaunums pasākumā "Nāc un elpo brīvi!". Tā kā 4.maijā svin Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu, šis koncerts ir veltīts šim svarīgajam un priecīgajam notikumam.

"Ieguvums no šī pasākuma nav tikai mūsu sabiedrības kristīgajai daļai, bet jebkuram Latvijas iedzīvotājam. Mēs piedāvājam iespēju ikvienam apmeklēt labu pasākumu kopā ar saviem tuviniekiem un draugiem. Šis festivāls nes vēsti par brīvību no atkarībām, par ģimenes vērtību, par vienotību konfesiju starpā, par brīvību, kas mums ir dota Kristū, kā arī vienotu sabiedrību kopumā!" pārliecināti saka E.Deksnis.