Kurzemes Vārds

17:52 Pirmdiena, 3. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā martā

1928.gadā
18.martā pirmo reizi brīvdabas laukumā trenējas "Olimpijas" futbolisti. Komandas vadītāji vasarā iecerējuši vairākas starptautiskas spēles, un ierasties Liepājā jau apsolījuši Lietuvas un Igaunijas čempioni, kā arī kāds klubs no Anglijas.

Sporta biedrības "Maccabi" vingrotavā Tirgoņu ielā 3 notiek pirmās vieglatlētikas sacensības telpās. 15 sievietes un 16 vīrieši sacenšas 15 m un 20 m skrējienos, kā arī tāllēkšanā un augstlēkšanā no vietas. Uzvarētājs tāllēkšanā sasniedz 2,52 m tālumu, augstlēkšanā – 1,25 m augstumu.

1938.gadā
Liepājas basketbola meistarsacīkstēs sensācija – līderis "Latvju jaunatne" ar 18:19 zaudē Latvijas lietuvju apvienotai komandai. Taču "Latvu jaunatne" pēc 1.riņķa saglabā 1.vietu, jo savu galveno pretinieku "Olimpiju" uzvar ar 32:27. Galvenais grozu guvējs ir Lejnieks – 11 punkti.

1948.gadā
Pirms PSRS mēroga basketbola turnīra vairākas nedēļas Liepājā trenējas Rīgas izlase, kas faktiski ir Latvijas izlase. Pārbaudes spēlē tā tiekas ar Liepājas "Daugavu" un liepājnieki uzvar ar 35:29. Mūsējo komandā spēlē Mednis, kā arī populārie futbolisti Lagzda, Sudmalis, Drāznieks un Rūja.

1958.gadā
Liepājas ziemas meistarsacīkstēs vieglatlētikā labākos rezultātus sasniedz vidusdistančnieks Uldis Atars, bet jauniešu sacensībās visvairāk 1.vietu izcīna Lilita Gērika un Jānis Petrēvics.

1968.gadā
Pilsētas izlases treneris svarcelšanā Genādijs Okulovs Liepājas laikrakstā pārmet sporta vadītājiem, ka šis sporta veids, kurā vēl nesen liepājnieki guva godalgotas vietas Latvijas mēroga sacensībās, tagad zaudē savas pozīcijas. Izirusi arī "Sarkanā metalurga" svarcēlāju komanda, kas bija vadošā pilsētā. Toties pozitīvs ir tas, ka sporta biedrības "Daugava" vadītāji sākuši pievērst uzmanību jauniešiem.