Kurzemes Vārds

05:42 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Ekspresintervija

Dejošana – grūti, bet ļoti skaisti

Šās nedēļas nogalē notiks sporta deju sacensības "Dzintarlāse – 2008", ko rīko Liepājas deju klubs "Aura". Kluba konsultanti un treneri ir arī Ojārs Bācis un Santa Lodiņa – seškārtējie Latvijas čempioni Latīņamerikas dejās, Baltijas kausa ieguvēji, Eiropas un pasaules kausu finālisti, starptautisku sacensību finālisti profesionāļiem (tas viss – Latīņamerikas dejās!).

Jūs kopā dejojat jau piecpadsmito gadu un tagad jau savas iemaņas kā treneri sniedzat jaunajiem dejotājiem. Kā jūs paši sākāt?
O.: – 1.klasē mamma mani aizveda uz dejošanas nodarbību. Vienlaikus arī gāju peldēt, spēlēju bumbu.
S.: – Dejoju tautas dejas, bet tad mamma izdomāja, ka man jādejo sporta dejas. Vispār man iepatikās smukās kleitas ar spīgulīšiem.
O.: – Nebūt no paša sākuma nebiju sajūsmā par dejošanu. Taču vēlāk, kad sacensībās redzēju, kā dejo meistari, sapratu, ka, ja reiz kaut ko dara, tad tas jādara no sirds un pa īstam.

Vai tiešām dejot var katrs?
O.: – Runājot par bērniem, jauniešiem, ļoti liela nozīme ir darbaspējām, disciplīnai un, ko tur liegt, vecāku atbalstam. Nekad, skatoties uz iesācēju, nevar pateikt, vai no viņa iznāks meistars vai ne. Un apgalvot, ka no tā cilvēciņa nu gan nekad nekas nesanāks noteikti nedrīkst.
S.: – Tikko dejošana pašam iepatīkas, tad arī rezultāti strauji uzlabojas un viss notiek. Savulaik par mums ar Ojāru arī ir teikts: "No viņiem nav ko gaidīt..."

Kādēļ jums patīk dejot?
O.: – Ir taču skaisti kustēties labas mūzikas pavadībā! Un, ja to vēl var darīt kopā ar meiteni – super! Dejošana man sagādā gandarījumu.
S.: – Deja man dod iespēju izpaust savu mākslinieces dvēseli. Ir liels gandarījums, ka skatītāji, tiesneši labi novērtē to, ko pats dari ar prieku. Un vēl tās skaistās kleitas!

Ko esat ieguvuši dejojot?
O.: – Smagos treniņos esmu iepazinis un pārbaudījis sevi. Iemācījies, kā tikt galā ar uztraukumu, bailēm. Izbaudīts uzvaras prieks.
S.: – Sporta dejas dod sportisku rūdījumu. Un pārbraucienos, sacensībās iemācies pastāvību un apgūsti spēju tikt galā dažādās situācijās, jo neviens cits tavā vietā neko nedarīs. Grūti, bet skaisti, ja dejo no sirds.

Intervēja Daiga Lutere