Kurzemes Vārds

14:43 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. aprīlī

1928.
Lība Saksa tiek apsūdzēta par to, ka pārkāpusi taukvielu ražošanas noteikumus. Pirms gada uzņēmumu vēl vadīja viņas tagad jau mirušais vīrs, tagad to vada pati Lība Saksa. Iepakojumā ar zosu tauku etiķeti pārdoti augu tauki ar plānu zosu tauku kārtiņu. Pārkāpums tiek atklāts, paraugs nosūtīts pārbaudei uz Rīgu. Tagad Saksa stājas miertiesas priekšā. Viņa taisnojas, ka taukus likusi vienā iepakojumā, jo to garša esot ļoti līdzīga. Sods par pircēju krāpšanu: 20 latu vai četras dienas arestā.

1938.
No pilsētas slimnīcas kapličas uz Ziemeļu kapiem izvada pēc smagas operācijas mirušo 56 gadus veco Miķeli Pupaini. Ilgus gadus viņš bija viens no centīgākajiem šejienes zvejniekiem un Liepājas jūrmalas zvejnieku biedrības priekšnieks, bet pēc biedrības apvienošanas ar Liepājas rajona zvejnieku kooperatīvu – revīzijas komisijas loceklis. Pupainis bija arī zvejnieku bēru fonda līdzdibinātājs. Savā arodā nelaiķis pārdzīvojis lielas grūtības – cietis avārijā, zaudējis tīklus ar lieliem finansiāliem zaudējumiem.

Liepājā ieradies Pasta un telegrāfa departamenta Gaisa satiksmes daļas vadītājs J.Jēriņš ar aizsargu aviācijas priekšnieka palīgu kapteiņleitnantu V.Dimzu. Viņi iepazīsies ar izbūvējamo aerodromu un noteiks vietu aizsargu aviācijas angāram.

Pensijā dodas viens no vecākajiem Latvijas muitas darbiniekiem – Liepājas brīvostas muitnīcas bijušais priekšnieks un vēlākais muitas kontrolpunkta pārzinis brīvostā Hermanis Cīrulis.

1948.
Strauji turpinās Liepājas centrālā ūdensvada izbūves pētīšanas darbi, kurus veic Ļeņingradas speciālistu brigāde. To vada inženieris hidrologs Ļubimovs. Hidroloģiskie pētījumi Bārtas upē un tās apkārtnē paveikti jau par 30 procentiem. Tuvākajā laikā Ālandes upē uzstādīs vēl vienu urbšanas agregātu.