Kurzemes Vārds

15:29 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kā mainīt ērtos ieradumus?
Daira Vaičikauska, tirdzniecības centra "Ostmala" vadītāja

Vēl pirms gadiem divdesmit norma bija, ka, ejot uz veikalu iepirkties, katrs līdzi ņēma savu tīkliņu, jo pat prātā nevarēja ienākt, ka veikalā tev par velti iedos maisiņu, kur salikt iepirkumus. Laiki mainījās, un pie veikalu kasēm parādījās bezmaksas iepirkumu maisi. Ļoti ērti, ļoti izdevīgi, un sākām jau aizmirst, kā bija tad, kad to nemaz nebija. Nu jau izaugusi paaudze, kurai maisiņš veikalā par brīvu kļuvis par normu. Tagad atkal jauna problēma – izmantotais iepakojums, arī iepirkuma maisiņi, rada apdraudējumu dabai.

Jāatzīst, ka arī es esmu pieradusi pie ērtībām, kuras piedāvā daudzi veikali, proti, zinu, ka par maisiņu man nebūs jādomā un to pie kases paņemšu par velti vai nopirkšu. Nav pārāk ērti vienmēr nēsāt līdzi kādu speciālu auduma izstrādājumu! Ja arī tas aizmirsies mājās, nonākot veikalā, diezin vai kāds šim maisiņam speciāli dosies pakaļ. Ja ir vēlēšanās ne tikai domāt, bet arī dzīvot saskaņā ar zaļajām nostādnēm, tas prasa piepūli un vēlmi mainīt līdzšinējos ērtos ieradumus. Cik katrs tam esam gatavs? Manuprāt, runājot par daudzām lietām, esam pieraduši, ka par tām nav jādomā. Kad mājās, iepirkumus izkravājot, redzu tukšos maisiņus, tad gan secinu: "Tie taču ir lieki un nonāks atkritumos. Dabai tas nebūs labi..." Bet bija ļoti ērti iepērkoties.

Ja pie veikalu kasēm būtu iespēja izvēlēties dažādus maisiņus, no dažādiem materiāliem, daudzi pircēji priekšroku dotu dabiskajiem materiāliem. Bet. Tie maksās dārgāk. Kad cilvēkam jāatver savs maks, tad domas par dabas saudzēšanu diemžēl vairs nav prātā.

Man prieks, ka daudzi jaunieši ļoti labprāt ikdienā izmanto dažādus auduma maisiņus. Ne jau tikai iepirkumu ielikšanai. Viņi to dara, jo tas skaitās stilīgi. Tātad – modes lieta. Manuprāt, tas tikai lieliski un atbalstāmi, ja par modes lietu kļūs auduma maisiņi. Zinām, ka moderni un ļoti vajadzīgi ir ēst veselīgi, nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, labdarību utt. Sakām un domājam: "Tas ir moderni." Bet pēc būtības jau tās ir ļoti pašsaprotamas, labas un nepieciešamas lietas, gluži tāpat kā rūpes par dabas saudzēšanu.