Kurzemes Vārds

18:13 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Mūsu jaunsargus ziema nebiedē

No 25. līdz 28. martam Alūksnē, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, notika jaunsargu 3.apmācību gada nobeiguma nometne.

Kā pastāstīja mūsu jaunsargu skolotājs Varis Jansons, nometnē piedalījās 137 jaunsargi no Kurzemes un Latgales novadiem. Kurzemi pārstāvēja 65 jaunsargi, starp tiem seši no Liepājas. Jaunsargi kārtoja testus fiziskajā sagatavotībā, topogrāfijā, kaujas šaušanā, lauka kaujas iemaņās, pirmās palīdzības sniegšanā, tūrismā, ierindas mācībā, ieroču mācībā, kā arī teorētiskajā testā.

Kaut arī laika apstākļi bija visai bargi – sniga un putināja, ziema mūsu jaunsargus iebiedēt nespēja. Visi jaunsargi pārbaudījumus nokārtoja sekmīgi.

Saņem trešo mīnu meklētāju

4.aprīlī Denhelderas pilsētā Nīderlandē Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki savā īpašumā pārņems ALKMAAR klases mīnu meklētāju kuģi M06 "Tālivaldis", informēja Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule. Šis būs jau trešais kuģis, kuru Jūras spēki pārņem no Nīderlandes. Iepriekš jau pārņemti mīnu meklētāju kuģi M04 "Imanta" un M05 "Viesturs".

Mīnu meklētājs M06 "Tālivaldis" būvēts 1984.gadā, tā iepriekšējais nosaukums ir "Dordrecht". Kuģa ūdens izspaids ir 595 tonnas, garums 51,6 metri, platums 8,96 metri, maksimālais ātrums – 15 mezgli. Kuģa komandā ir 35 jūrnieki – septiņi virsnieki, astoņi instruktori, 20 dižmatroži un matroži. Kuģa komandieris – virsleitnants Oskars Derings. Kuģa krustmāte – Latvijas vēstniecības Nīderlandes Karalistē ārkārtējā pilnvarotā vēstniece Baiba Braže.

Drīz sāks Liepu ielas rekonstrukciju

Komunālās pārvaldes ceļu nozares vadītājs M.Jākobsons informēja, ka Liepājas ielu trīs gadu rekonstrukcijas programmas ietvaros pavisam drīz tiks sākta Liepu ielas rekonstrukcija visā tās garumā. Pašlaik uzņēmuma "Ceļu, tiltu būvnieks" celtnieki jau ķērušies pie rekonstrukcijas sagatavošanas darbiem. Liepu ielā mainīs segumu ietvēm un ielai, būs jauni lietusūdens savākšanas kolektori, jauni apgaismes ķermeņi u.c. Rekonstrukcijas izmaksas – apmēram 300 tūkstoši latu. Liepu ielā darbam jābūt paveiktam līdz Jāņiem.

Aizsardzības ministrija finansēs sporta būves

Ministru kabineta Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Aizsardzības ministrijas izstrādātie grozījumi MK rīkojumā "Par līdzfinansējumu pašvaldību sporta būvju būvniecībai, rekonstrukcijai un pilnveidošanai", informēja AM Sabiedrisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Artūrs Graudiņš.

Grozījumi MK rīkojumā nosaka no AM 2008.gada budžeta līdzekļiem papildus piešķirt līdzfinansējumu 1422274 latu apmērā sešu pašvaldību sporta būvju būvniecībai, rekonstrukcijai un pilnveidošanai. Sarakstā ir arī būves mūsu rajonā. 150000 latu tiks piešķirti Grobiņas vidusskolas sporta zāles būvniecības līdzfinansēšanai. Būvniecības un apkārtnes labiekārtošanas projekta kopējās izmaksas plānotas 1664675 latu apmērā. Sporta zāli būs iespējams izmantot pilsētas un Grobiņas novada sporta dzīves organizēšanai un Grobiņā dzīvojošo militārpersonu vispārējās fiziskās formas uzturēšanai. Savukārt 200000 latu paredzēti Priekules vidusskolas daudzfunkcionālās sporta zāles būvniecības pabeigšanai. Projekta kopējās izmaksas ir 2371874 lati. 2005.gadā no AM budžeta šī objekta līdzfinansēšanai tika piešķirti 35000 lati, savukārt 2007.gadā – 211000 latu. Ar Priekules vidusskolas sporta zāles uzbūvēšanu sekmīgi tiks atrisinātas novada skolēnu un pieaugušo brīvā laika izmantošanas iespējas, kam sportisko aktivitāšu un treniņu vajadzībām trūkst telpu. Sporta zāli būs iespējams izmantot arī NBS un jaunsargu vajadzībām.

Piedalījās konferencē

Sestdien Rīgā notika dzīvokļu īpašnieku savienības konference, kurā piedalījās apmēram 100 delegātu. Liepāju tajā pārstāvēja 17 cilvēku. Konferences dalībnieki apsprieda gada pārskatu par paveikto darbu, it īpaši tā finansiālo sadaļu, kā arī likumprojektu par dzīvojamo māju pārvaldīšanu. Liepājnieku vārdā konferencē uzstājās savienības valdes loceklis, namu pārvaldes "Jaunliepāja" darbinieks Gunārs Stankevičs, kurš pastāstīja par darbu mūsu pilsētā šajā jomā. Savus ieteikumus minētajā projektā var iesniegt līdz 1.maijam, jo pēc tam dokuments tiks nodots parlamentārām komisijām apspriešanai.

Lekcija un atskaite diabētiķiem

Diabēta izraisītie apakšējo ekstremitāšu bojājumi ir viena no būtiskākajām cukura diabēta komplikācijām, kuru novēršana ir saistīta ar lielām ārstēšanas izmaksām. Par to, kas ir polineiropātija, tās simptomi un profilakse, diabēta pacientiem stāstīs Liepājas reģionālās slimnīcas ārsts Vadims Lukjančiks. Pēc lekcijas notiks organizācijas biedru kopsapulce, kurā valde atskaitīsies par darbu 2007.gadā, izdarot izmaiņas organizācijas statūtos un valdes sastāvā. Pasākums notiks Liepājas Latviešu biedrības nama kamerzālē, sestdien, 5.aprīlī, pulksten 15. Aicināti organizācijas biedri un citi interesenti.

Pasaules izzināšana, dzeja, mūzika un ekskursija

Liepājas Pensionāru biedrība aicina savus biedrus uz vairākiem pasākumiem. Biedrība kopā ar bibliotēku "Libris" 5.aprīlī pulksten 11 Liepājas Pedagoģijas akadēmijas 140.auditorijā rīko lekciju par tēmu "Kā izzināt sevi un pasauli". Lektors – Uldis Vidžus no Jūrmalas. 7.aprīlī pulksten 13 Pensionāru dienas centrā (Klaipēdas ielā 96 a) notiks literāra pēcpusdiena "Elīna Zālīte dzejā un mūzikā". Piedalīsies kluba "Helikons" vadītāja Ērika Birzkopa, aktrise Ilga Martinsone, muzicēs Andris Kristons, Edmunds Talalass un Anda Linde. 8.aprīlī pulksten 13 interesenti aicināti pulcēties pie Sv.Trīsvienības katedrāles, lai dotos ekskursijā "Iepazīsim Liepāju". Paredzēta Sv.Annas baznīcas un Sv.Trīsvienības katedrāles apskate ar uzkāpšanu katedrāles tornī.