Kurzemes Vārds

14:05 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aicina nometnes "3x3"

Daiga Bitiniece

Nu ir īstais laiks pieteikties vienai no šīs vasaras pasaules latviešu ģimeņu 3x3 nometnēm, kas notiks Latvijā. Ludzas rajona Malnavā tā būs no 29.jūnija līdz 6.jūlijam, bet Jelgavas rajona Zaļeniekos no 13. līdz 20. jūlijam.

Nometnieki tiks izmitināti studentu viesnīcā turpat Malnavas koledžas teritorijā. Skolā ir plašas mācību telpas, sporta zāle un darbnīcas, kurās varēs darboties nometnes dalībnieki. Nometnes tēma būs mūsu spēka avoti. Senā parka Mīlestības kalniņā daudzinās tēvus, būs iespēja doties arī tālākos ceļos, iepazīstot tās puses ļaudis. Katru dienu darbosies vairāk nekā 30 ievirzes gan pieaugušajiem, gan bērniem, kuras vadīs Latvijā un pasaulē pazīstami lektori. Zināšanas paplašināt varēs ģimeņu seminārā, folkloras, literatūras un valodas, vēstures un politikas, veselības psiholoģijas u.c. ievirzēs. Prasmes varēs pilnveidot seno rotu, keramikas, kļavlapu un doņu cepuru gatavošanas, gleznošanas u.c. darbnīcās.

Pieteikties līdz 1.maijam. Dalības maksa 70 latu no personas, bet ne vairāk kā 180 latu no ģimenes; bērniem līdz 7 gadiem – puscena. Dalības maksā ietilpst dzīvošana, trīs ēdienreizes dienā, darba materiāli (izņemot rotu kalšanā), nometnes avīze un transports no Rīgas un uz Rīgu.

Sīkāka informācija: Aloida – 29147431, e–pasts: [email protected] vai [email protected]

Jelgavas rajona Zaļeniekos nometnes darbības vieta būs pagasta centrā, kur blakus atrodas Zaļenieku arodskola ar dienesta viesnīcu, pamatskola, bērnudārzs, bibliotēka, tautas nams, baznīca. Būs ap 45 dažādas ievirzes, kurās varēs apgūt zinības, kas noderēs latviskuma kopšanai. Būs nodarbības gan rokām, gan prātam. Danči, dziedāšana, nodarbības maziem bērniem, jauniešiem, rotu kalšana, vēsture, latviešu valoda un literatūra, folklora, teātris, vilku mācība, dabas iepazīšana, alus brūvēšana, dzimtas vēstures pētīšana un u.c. ievirzes aicina dalībniekus no bērna kājas līdz sirmam vecumam.

Arheologs Guntis Zemītis un dabas pētnieks Guntis Eniņš aicinās izrakumos un talkās pils parkā, avotu vietu sakopjot. Īpašs veltījums būs dzejniecei Aspazijai. Būs ekskursijas ar nobeigumu Tērvetē. Nīkšanas laikā darbosies kafejnīca pilī, nakts dančus vadīs Ilga Reizniece. Būs lauku pirts. Un noslēgumā – gan izstādes, gan pašu veidots koncerts.

Interesenti var rakstīt: [email protected]

Uz nometni Mazsalacā no 23. līdz 27. jūlijam aicināti visi līdzšinējie nometņu vadītāji, darbinieki un pieredzējušie lektori ar savām ģimenēm no visas pasaules, lai dalītos pieredzē un plānotu turpmāko kustību "3x3". Šo nometni organizē Inese Krūmiņa un Inese Bērziņa. Pieteikties: [email protected], tālr.: 29232391. Dalības maksa –50 latu personai, bērniem līdz 7 gadu vecumam – puscena, bet ne vairāk kā 150 latu ģimenei.

Sīkāka informācija: www.3x3.lv.