Kurzemes Vārds

12:00 Otrdiena, 2. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Pretī saulei!

Rau, pēc vienas laika stundas iebīdīšanas vasaras periodā vēl astoņos vakarā itin labi var iztikt ar jūrā krītošās saulītes izstaroto gaismu un nav jādedzina nule dārgāk kļuvusī elektroenerģija. Pavisam drīz arī agrie rīti būs gaiši, un tad aizmirsīsim pavisam, kādi tad īsti bija tie tumšie un drūmie rudens un ziemas vakari, kad aiz loga gaudoja negants vējš un no sniega nebija ne vēsts. Aizvakar dvēsele jau rāvās pie dabas krūts un rokas taustījās pēc dārza instrumentiem, pie kuriem noteikti jāpieskaita arī grils, ogles, iesmiņi un dakšveidīgi ķeksīši, bet mokošās ilgās pēc dārza pārtikas – ceptas gaļas un alus pudeles – izdalījās kuņģa sula.

Startējis aprīlis. Mēnesis, kad sākas augu valsts veģetācijas periods, mēnesis, kad diennakts gaisa vidējā temperatūra pie mums pieaug no pusotra grāda tā sākumā līdz plus 8 grādiem beigās, mēnesis, kad bērzi sulas dzen, mēnesis, kad saule spīd jau 24–26 dienas. Un liepājnieki uzreiz to steidz izmantot. Vai redzējāt, kas siltajās dienās notika Rožu laukumā, Jūrmalas parkā? Dzīvespriecīgi un smaidoši cilvēki laiski soļoja pretim saulei – pa pārīšiem, ar sunīšiem, ar nūjiņām, ar tīkliņiem. Un saulainā laikā arī futbolmīļu skaits brīvā dabā krietni palielinās – otrdienas vakarā "Daugavas" rezerves stadiona tribīnēs nebija kur ābolam nokrist.

Vakar negribējās ticēt, ka ziema vēl nav nolikusi visus ieročus un izstrādās vēl kādu joku, kā mūs baida sinoptiķi. Tas gan aprīlī nebūtu nekāds dižais pārsteigums, jo, piemēram, Liepājā pirms pusgadsimta šajā mēnesī reģistrēti arī mīnus 10 grādi, nemaz nerunājot par cīruļputeņiem, kas ir daudz biežāka parādība. Kaut arī Dabas māte, iespējams, parūpēsies par kādu sniegotu jampadraci, šīs nedēļas sākums tomēr skaidri iezīmēja 2008.gada pavasara neatgriezenisko gājumu.

Un, ja vēl pavasara saulīte palīdzētu tikt galā ar laicīgām problēmām, no kurām satraucošāko skaitā droši vien ir mūsu novājināto organismu veselības streiki un naudas likstas, būtu pavisam jauki. Bet pavasaris un saulīte vismaz uz brīdi taču šīs problēmas aizdzenā. Kaut nu šis brīdis pastieptos garumā!

Ints Grasis