Kurzemes Vārds

06:14 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Septiņas pirmās vietas
Andris Sudmalis

Marta nogalē Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts sporta vingrošanā, kurā atzīstami startēja Liepājas Vingrošanas skolas audzēkņi.

Valsts spēcīgāko sportistu konkurencē tika noskaidroti uzvarētāji sporta meistaru, sporta meistarkandidātu un 1.sporta klasē. Meistaru grupā labākos rezultātus uzrādīja treneru Irinas Daņilovas un Larisas Roslovas audzēkne Marija Vasiļjeva, kas atgriezās sacensību apritē pēc vienu gadu ilga pārtraukuma. Daudzcīņā Marija izcīnīja 4.vietu un iekļuva finālos uz visiem 4 rīkiem, kā arī izcīnīja bronzas medaļu vingrojumā uz baļķa.

Sporta meistarkandidātu grupā labākā no liepājniecēm bija treneres Tatjanas Janovičas audzēkne Ksenija Burakova, kas daudzcīņā izcīnīja 5.vietu un iekļuva finālos uz visiem 4 rīkiem.

Pirmajā sporta klasē Liepājas Vingrošanas sporta skolas audzēknes izcīnīja pirmās septiņas vietas, atstājot aiz sevis visas konkurentes. Par uzvarētāju kļuva treneres Vitas Guļnevas audzēkne Elīna Kaņevska, 2.vietu izcīnīja treneres Tatjanas Janovičas audzēkne Gunita Gintere, bet trešā bija Paula Ozoliņa.

Vīriešu konkurencē sporta meistaru grupā teicami startēja trenera Nikolaja Smirnova audzēknis Sergejs Jemeļjanovs un izcīnīja 3.vietu brīvajās kustībās.


Pasaules čempionāts sāksies jau šonedēļ
Andris Sudmalis

Gatavojoties jaunajai sezonai, Lauris Freibergs piedalījies starptautiskās motokrosa sacensībās Holandē, kurās ierindojās 8.vietā.

Jaunizveidotajai smilšainajai Emmenas trasei lietus nebija nācis par labu. Nokrišņi vispār krietni ietekmēja motosporta dzīvi Nīderlandē, jo praktiski visas treniņtrases bija slēgtas un no gatavošanās sacensībām nekas dižs nesanāca.

Sacensību pirmo braucienu Lauris iesāka no desmitās pozīcijas, aizkļuva līdz septītajai vietai, kuru nenoturēja, un turklāt vēl motocikls noslāpa, kā arī Freibergs vienā līkumā krita, un nācās samierināties ar 11.vietu finišā. Otrais brauciens grobiņniekam gan sākās, gan beidzās veiksmīgāk. Sācis pirmajā četriniekā, Lauris trīs pozīcijas zaudēja, tad atkal mazliet pakāpās, un finišā viņam sestais rezultāts, kas kopvērtējumā deva 8.vietu.

Jau šās nedēļas nogalē L.Freibergam jaunā sezona sākas pa īstam – Valkensvārdes trasē norisināsies MX1 Pasaules čempionāta pirmais posms.


Maratons dzimšanas dienā
Andris Sudmalis

Savdabīgu dzimšanas dienu sev sarūpēja "Liepājas metalurga" Jaunatnes hokeja skolas bijušais audzēknis Kārlis Ozols, kas veica Losandželosas maratonu.

Savulaik viens no metalurgu jaunās paaudzes talantīgajiem hokejistiem, arī Latvijas U–18 izlases dalībnieks, uz ASV devās pēc tam, kad nepiekrita kluba piedāvātajam ilgtermiņa līgumam. Okeāna viņā krastā jaunietis strādā un meklē iespēju spēlēt arī hokeju, bet savā dzimšanas dienā viņš nolēma izmēģināt spēkus maratonā, ko nekad iepriekš nebija veicis. Pirmais pārbaudījums Kārli sagaidīja, kad viņš vēlējās piereģistrēties skrējienam – maratona organizētāji internetā nebija paredzējuši pieteikties eksotiskās valsts Latvijas skrējējam, tādēļ K.Ozols startēja kā ASV pārstāvis.

Pirmo reizi veicot vairāk nekā 40 kilometru garo distanci, būtu naivi cerēt uz to, ka trasē klāsies viegli, vai to, ka tiks sasniegts augstvērtīgs rezultāts, bet galvenais, ko Kārlis Losandželosā sasniedza, bija apliecinājums savam gribasspēkam un varēšanai – pēc četrarpus stundām finišs veiksmīgi tika sasniegts.


Baseinu slēdz agrāk
Andris Sudmalis

Vairāki "Kurzemes Vārda" lasītāji marta beigās pauda satraukumu par to, ka šogad agrāk nekā citus gadus pavasarī tiek slēgts sporta kompleksa "H Sports" peldbaseins. Ne viens vien peldētājs uztraucas, ka iecienītais baseins tiks slēgts uz visiem laikiem.

Kompleksa pārstāvji atzina, ka šogad peldbaseins tiešām tiek slēgts jau no aprīļa, kas ir agrāk, nekā ierasts. Citus gadus peldēšanas sezona parasti beidzās maijā, dažreiz pat jūnijā, tiesa, atkarībā no laika apstākļiem, parasti jau aprīlī peldēt gribētāju skaits strauji sarūk. Kompleksa pārstāvji atzīst, ka baseina slēgšana aprīlī lielā mērā saistīta ar maksas paaugstināšanu gāzei un elektrībai, kas komplektā ar apmeklētāju skaita samazināšanos padara tā uzturēšanu neizdevīgu. Lai jau šajā sezonā nebūtu jāpaaugstina maksa par peldvietas izmantošanu tika nolemts to slēgt agrāk. Savukārt līdz jaunajai sezonai, kas sāksies septembrī, tiks meklētas iespējas optimizēt izdevumus, nomainot novecojušās ventilācijas un ūdens sildīšanas iekārtas pret jaunām, efektīvākām.

Savukārt pārējais sporta komplekss, kurā ietilpst sporta spēļu, trenažieru un skvoša zāles, apmeklētājiem joprojām ir pieejamas, maksa nedaudz palielināta nodarbībām skvošā un trenažieru zālē.


Liepājnieks atkal rezultatīvs
Miks Kuncītis

Nedēļas nogalē kārtējo veiksmīgo spēli Itālijas otrajā spēcīgākajā līgā aizvadījis Liepājas basketbolists Jānis Porziņģis, bet viņa pārstāvētais klubs "Carmatic Pistoia" ar 77:75 dramatiskā galotnē uzveica komandas "Coopsette Rimini" basketbolistus.

Mača pirmo pusi labāk aizvadīja mājinieki – "Carmatic" basketbolisti, taču viņu iekrātais pārsvars pirms otrā cēliena bija neliels – plus pieci. Neskatoties uz to, ka trešajā ceturtdaļā Pistoijas basketbolistiem bija nopietnas problēmas ar punktu gūšanu un pirms izšķirošajām desmit minūtēm jau laukuma saimnieki bija iedzinēju lomā, tomēr galotnē liepājnieka pārstāvētais klubs spēja izraut uzvaru. Turklāt lielu ieguldījumu šajā panākumā deva Jānis Porziņģis, kurš ar 17 gūtiem punktiem bija otrs rezultatīvākais savā komandā. Vēl mūsu basketbolista rēķinā piecas atlēkušās bumbas un arī piecas piezīmes.

Jau ceturtdien komandas "Carmatic Pistoia" basketbolisti aizvadīs nākamo spēli, kurā šoreiz uzņems vienu no līderēm – vienību "Pepsi Caserta". Uzvaras gadījumā Porziņģa pārstāvētajam klubam būs labas iespējas turnīra tabulā pakāpties par pāris pozīcijām, pašlaik Pistoijas klubs ieņem astoto vietu.


Cīkstoņi rūdās Igaunijā
Miks Kuncītis

Pašlaik treniņnometnē Tartu pilsētā Igaunijā Latvijas kadetu čempionātam turpina gatavoties Liepājas Kompleksās sporta skolas grieķu–romiešu cīņas pārstāvji, kuri tur piedalījušies starptautiskās sacensībās.

Liepājnieku treneris Viktors Livdāns pastāstīja, ka šoreiz Latvijas kadetu čempionāts būs īpaši svarīgs, jo vasarā šā vecuma puišiem paredzētais Eiropas čempionāts 24.jūnijā sāksies Latvijā, precīzāk, Daugavpilī. Uz vietu Latvijas izlasē un dalību šajos mačos ļoti reāli pretendē arī vairāki mūspuses sportisti, kuri tikko sekmīgi startējuši sacensībās Tartu. Zelta medaļu izcīnījis Mareks Garbars (līdz 46 kg), kurš pusfinālā pārspēja divus gadus jaunāko Alvi Zabīti – viņam trešā vieta. Savukārt otrās vietas, finālā zaudējot attiecīgi Somijas un Rēzeknes sportistiem, ieņēma Jānis Rērihs (līdz 69 kg) un Kristaps Kalnakārklis (līdz 76 kg). Pēc Viktora Livdāna teiktā, mūsu puiši Tartu trenēsies vēl apmēram nedēļu, bet pēc tam gatavošanos Latvijas kadetu čempionātam, kas norisināsies 11.aprīlī, turpinās tepat Liepājā.