Kurzemes Vārds

17:46 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 3. aprīlī

1928.
Liepājas prefekta Šteinerta paziņojums: "Pamatojoties uz iekšlietu ministra rīkojumu, paziņoju vispārībai, ka visiem Liepājā dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēl nebūtu izņēmuši jaunā parauga iekšzemes, tādas jāizņem līdz 1928.gada 15.maijam. Personas, kuras līdz uzrādītam termiņam nebūs pases izņēmušas, sauks pie atbildības."

Pagājušajā budžeta gadā muita ieņēmusi 5123500 latu jeb par 20000 latu vairāk nekā gadu pirms tā. 16.aprīlī stājas spēka jauns muitas tarifs, paredzot uz ejošākajām precēm stipri ievērojami zemākas likmes. Pagājušajā nedēļā pa dzelzceļu uz Lietuvu eksportēja no Drāšu fabrikas izveda dažādas asis, dakšas, laktas un tērauda caurules par 23520 latiem. Akciju sabiedrība "Pluto" uz Lietuvu eksportējusi cirvjus un āmurus par 4820 latiem. Veiksmīgi darījumi bijuši arī Liepājas Eļļas fabrikai – 1200 kilogramu dažādu pārtikas taukvielu.

1938.
Liepājas kara ostas darbnīcās speciālisti iepazīstas ar ārzemēs ražotu linu plūcamo mašīnu. Ja tā būs piemērota arī Latvijas linu laukos, tad darbnīcās tiks uzsākta to ražošana. Ar jauno mašīnu astoņās stundās var noplūkt 3 hektārus linu, tās cena bez motora varētu būt apmēram 1700 latu.

Pilsētas valde nolēmusi Lieldienu laikā uzlabot pārtikas devas bērnu un nespējnieku patversmēs. Ārpus patversmēm uzturamiem nespējniekiem svētkos izsniegs 500 gramu cukura un vienu kilogramu pirmā labuma kviešu miltu.

1948.
Lai ķīmiskai rūpniecībai sagādātu izejvielas – sveķus terpentīna un kalifonija ražošanai –, Liepājas mežrūpniecības saimniecība veic priekšdarbus sveķu tecināšanai, sagatavo vajadzīgos darba rīkus un iecērt kokos brūces. Lielāko sveķu daudzumu paredzēts iegūt Rucavas mežniecības Paurupes iecirknī.