Kurzemes Vārds

10:40 Ceturtdiena, 23. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 8.aprīlī

1928.
25 gadu darba jubileju, kā ierasts teikt, visā klusībā nosvinējis Liepājas pilsētas būvrevidents Harmsens. Jubilāru ar vērtīgām dāvanām un sirsnīgiem vēlējumiem apsveic Liepājas namīpašnieku biedrība un darbabiedri – tehniskās nodaļas darbinieki.

Kristaps Tīsiņš no Priekules pa telefonu nozākā Kārli Burkēvicu Liepājā. Draud to stāvus iedzīt zemē, zobus iedzīt rīklē, pārkost rīkli, nolamā par zagli, blēdi un afēristu. Burkevics ceļ sūdzību tiesā. Miertiesnesis soda Tīsiņu ar 100 latiem vai 1 mēnesi arestā. Tīsiņš savukārt iesniedz apelāciju apgabaltiesā. Tā spriedumu mīkstina: 50 lati vai 2 nedēļas arestā.

1938.
Liepājas pilsētas valde pieņēmusi jaunus noteikumus par peldēšanos jūrā un sauļošanos pludmalē. Tajos noteikts, ka peldēšanās un sauļošanās jūrmalā abu dzimumu personām kostīmos atļauta rajonā no tenisa laukuma dienvidu gala līdz Kūrmājas terasei no pulksten 7 līdz pulksten 20, bet no pulksten 12.30 dienā peldēšanās un sauļošanās abu dzimumu personām kostīmos atļauta visā jūrmalā. Peldēšanās un sauļošanās bez kostīmiem atļauta: vīriešiem – no Jūrmalas ielas Pērkones ielas virzienā, sievietēm – no Jūrmalas ielas līdz stadiona ziemeļu galam. Peldēšanās un sauļošanās rajonos aizliegts drēbes atstāt pludmalē un izģērbties uz soliem. Šajā rajonā aizliegts spēlēt kājbumbu un citas spēles. Peldēšanās rajonā aizliegts peldināt zirgus un citus dzīvniekus, ņemt līdzi suņus.

1948.
Liepājas 2.bērnu nama vadītājs Gludavs raksta par to, ka bijis pie rūpnīcas "Sarkanais metalurgs" direktora Zvaigznes: "Kad direktors dzirdēja, ka esmu no bērnu nama, viņš atbildēja: "No bērnu nama? Tad jau kaut ko vajadzēs, man nekā nav ko dot…" Mēģināju tomēr paskaidrot, ka vajadzība niecīga, ka bērnu nama audzēkņu apmācībai veidošanā nepieciešami daži kilogrami zilā māla. "Mālus es nevaru dot, tos mēs vedam no 80 kilometru liela attāluma. Ja jums vajag, ņemiet transportu un brauciet tiem pakaļ. Man daudz citi, svarīgāki pienākumi," – atbildēja Zvaigzne. Vai šāda rīcība ir pareiza?"