Kurzemes Vārds

10:17 Piektdiena, 28. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Liepājā pagaidām parakstījušies ap 3000 cilvēku

Sarmīte Pelcmane

Līdz 10.aprīlim turpinās parakstu vākšana Satversmes grozījumu projektam, kas paredz desmitajai daļai vēlētāju tiesības rosināt Saeimas atlaišanu. Kā informēja Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa, pirmajās trīs parakstu vākšanas nedēļās Liepājā bija parakstījušies aptuveni 3015 iedzīvotāju, kas nav liels skaitlis Latvijas trešajai lielākajai pilsētai.

Kā jau ziņots, Liepājā noteiktas piecas vietas, kur tiek vākti paraksti – divi iecirkņi izveidoti Liepājas Latviešu biedrības namā, kur var parakstīties ik dienu no pulksten 11 līdz 19. Bet 3.pamatskolā, 15. un 6.vidusskolā iecirkņi darbojas darbdienās no pulksten 15 līdz 19, brīvdienās un svētku dienās – no pulksten 11 līdz 15.

Parakstu vākšanas vietās ir pieejami informatīvie materiāli, kas skaidro ierosināto Satversmes grozījumu būtību. Turklāt interneta vietnē www.arodbiedribas.lv iespējams iepazīties ar Satversmes grozījumu pilno tekstu, kā arī iegūt informāciju par parakstu vākšanas vietām un laikiem visā valstī. Tāpat šo papildu informāciju var saņemt pa bezmaksas uzziņu tālruni 80008024.

Pēdējā parakstu vākšanas dienā, 10.aprīlī, Vēlēšanu komisija izbrauks mājās pie tiem iedzīvotājiem, kuri būs iesnieguši rakstisku pieteikumu, ka vēlas balsot savā dzīvesvietā. Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja atgādina, ka, dodoties parakstīties, nevajag aizmirst mājās pasi. Kā arī I.Lagzdiņa aicināja tos, kas vēlas parakstīties, izmantot brīvās dienas, lai pēdējā parakstu vākšanas dienā nevajadzētu stāvēt lielās rindās, kā tas lielākoties pierādījies iepriekš, jo daudzi cilvēki atstāj parakstīšanos uz pēdējām dienām.

Kopumā Latvijā pirmajās trīs nedēļās – no 12.marta līdz 1.aprīlim – referenduma ierosināšanai par grozījumiem Satversmē parakstījušies 82495 pilsoņi, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā provizoriskā informācija. Parakstu vākšanas laikā jāsavāc vismaz 149064 vēlētāju paraksti, lai Satversmes grozījumu projektu Valsts prezidents iesniegtu izskatīšanai Saeimā. Ja Saeima šo likumprojektu nepieņems negrozītu, tiks rīkota tautas nobalsošana, lai grozījumi Satversmē iegūtu likuma spēku.